www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Laser za moj CNC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2014 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem brskal po netu za laserske diode večjih moči in sem na Roithner lasertechnik našel laserske diode LASER DIODES - PULSED moči 50w .Zakaj se lahko uporabljajo take diode?
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Carko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Apr 2011 1:40
Prispevkov: 451
Aktiv.: 2.85
Kraj: KP

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2014 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za merilne naprave, npr. za laserske merilnike razdalje - če želiš sredi dneva ob najmočnejšem soncu z laserjem meriti razdalje na več sto metrov ali celo kilometrov, potrebuješ kar nekaj takega ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2014 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa je taka laserska dioda uporabna za rezanje ali žganje v les?
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.88
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2014 11:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Načeloma takšna laserska dioda ni primerna za daljše tranjnejše obremenitve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je kdo že uporabljal LaserMark - sprej ali LMM6000 - sprej za lasersko graviranje na kovino? Zanima me kakšna moč laserja je potrebna za graviranje. Nekaj sem našel vendar so podatki samo za co2 laserje 40W .

Danes sem dobil odgovor od prodajalca, če je fiber ali YAG bo dovolj. Če je CO2 bo bolj težko (20W). Zdaj pa ne vem ali je moja 2W 445nm M140 Blue Laser Diode prava?

_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frluga
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Nov 2010 5:35
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.35
Kraj: Pragerslo

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima kdo za prodat laser da bi z njim graviral na les.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frluga
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Nov 2010 5:35
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.35
Kraj: Pragerslo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim če mi kdo pošlje link kakšen laser bi moral imet za graviranje na les.Sem iskal na www.alibaba.com ampak ne vem kakšen bi moral bit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabiš vsaj nekaj takeg.
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pukl
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jan 2009 14:58
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.24
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KUNTE!

Ali lahko objaviš točno vezavo lega laserja za KONČNO delovanje-žganje v les.
Tukaj mislim tako laser kot driver. Na kakšen način se laser na CNC-ju vklaplja in izklaplja, kako ga ohlajaš,napajanje...itd.
Sem strojnik in nimam preveč izkušenj s tem.
HVALA!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam prek TTL krmilnika vezano na z os. Z os imam izključeno in kadar gre v g kodi z os v minus laser sveti , ko gre v plus pa se ugasne. Jaz G kodo za žganje delam z Pic engrave programom . Tam imaš tudi PDF, kjer je nekaj razloženo kako se žge.
Jaz imam laser priključen na ttl krmilnik, napajalnik imam od računalnika. Malo preglej temo Laser za moj CNC sem nekje opisal , kako sem naredil, sem že pozabil kako točno ker imam zdaj narejeno na preklopno stikalo in samo priklopim laser in začnem lahko žgat. Če ne boš najdu pdf ja ti ga lahko tudi pošljem na mail.

_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.88
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na podanem linku gre za lasersko diodo vstavljeno v ohišje. Samo ohišje ni dovolj za hlajenje zato je potrebno vse skupaj vstaviti v dodatno hladilno rebro. Odvisno od velikosti hladilnega rebra je potrebno montirati ventilator ali pa ne. Diodo je potrebno krmiliti tokovno. Če presežeš maksimalni tok(ali pa se mu približaš) je zelo velika verjetnost, da boš diodo skuril. Najbolje je uporabiti kak namenski driver. Na spletu je tudi kar nekaj shem za driverje z LM317. Driver se ponavadi vklaplja s 5V signalom. prožimo ga s CNC kontrolerjem.

Zelo velik faktor pri vsem skupaj je tok s katerim krmiliš diodo, fokus žarka in hitrost pomika. Ko vse te parametre uskladiš, boš uspešno pisal/risal po lesu in rezal papir, balso pa mogoče še kak tanek penast material.

Ob vsem skupaj pa ne pozabi na zaščitna očala! Samo enkrat te oplazi tak žarek po očeh in si slep!!! V najboljšem primeru pa dobiš sivo mreno!!

Sam sem imel setup z lasersko diodo, pa nisem bil zadovoljen z močjo/uporabnostjo. Kaj veliko več kot pisanje/risanje po lesu in rezanje barvnega papirja ne bo šlo.

Na ebayu se dobijo laserske diode večjih moči, valovne dolžine 808nm- infra rdeča. To diodo absolutno odsvetujem, ker se žarek komaj ali pa nič ne vidi, nevaren pa je enako kot vidni. Če ne vidiš, hitro postaneš nepazljiv ali pa pozabiš in hitro ostaneš brez oči!!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pukl
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jan 2009 14:58
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.24
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2015 2:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pukl
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jan 2009 14:58
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.24
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2016 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Za svoj CNC bi nabavil laser 2.8W 2800MW Blue Light 450nm.
Ali bo dovolj za zažiganje na les in kako bi rešil vklop-izklop laserja?
Ali gre to softwersko(uporabljam Mach3) ali mehansko na Z-osi?
Prosim za nasvet!Hvala



laser.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  78.6 KB
 Pogledana:  2 krat

laser.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.88
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2016 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z Machom boš moral uporabiti Z os. M03 ukaz namreč deluje tako, da se izhod prižge in čaka mislim da 10ms in nato se začne stroj premikati. S tem boš na začetku vklopa vedno dobil grdo piko. Mach ni ravno uporaben za laserje Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pukl
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jan 2009 14:58
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.24
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 5:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kateri software je pa dober in pa seveda dosegljiv?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group