www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj je latch?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2003 10:49 pm    Naslov sporočila:  Kaj je latch? Odgovori s citatom

Pred enim letom sem si kupil programator PG302 kjer je bil uporabljen latch. V navodilih za sestavljanje kit kompleta pa je pisalo nekako takole: Ker ima 2051 premalo I/O pinov je uporabljen latch. Od takrat mi latch ne da miru. Iskal sem po internetu pa nič. Sem potegnil datasheet pa so izredno skopi z informacijami. trenutno imam tudi sam problem da mi primankuje I/O pinov, seriski shift registri mi ne pridejo v poštev, zaradi predolgega polnjenja registrov 8 zaporednih znakov. Zato in me zanima kako deluje latch(osnove), kdaj ga uporabimo in zakaj. Še tole pri PG302 je uporabljen 74HC573.
Najlepša Hvala
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 12:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da je ravno 74HC573 lach.(trenutno nimam datasheta pri roki pišem na pamet) Torej vzporedno z izhodi mikrokontrolerja se vežejo vhodi lach-kov. Mislim, da zgoraj omenjeni ima še dva pina lach enabe ter output enable. S postavitvjo LE se omogoči polnjenje . Vzporedno jih lahko damo poljubno koliko pač imamo na razpolago pinov za LE . Drugi pin OE pa vklopi pin oz ga definira kot visokomskega. Tole na kratko. Skušaj najti datasheet za zgoraj omenjen IC. Sam ga na tem računalniku s katerim sem sedaj na netu nimam. Sicer ga bom pripel jutri.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 2:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja imaš prav. Datasheet sem najdu sam notri nič ne piše zakaj naj bi se latch sploh uporabljal ni osnovnih podatkov o latch so sam tisti strokovni.
Če prav zastopim imam potem lahko takole: mikro kontroler, katerega izhodi so vezani direktno na latch vhode, vzporedno pa recimo vežem še stikala Iz latcha pa izhode vežem na RAM (naslovne linije).
Potem pa z mikrokontrolerjem določim kdo bo aktiven (latch ali pa stikala).
Latch pa napolnim tako da postavimo LE, pošljemo podatek nato pa izklopimo LE in vklopimo OE.
a je tole pravilno?
Hvala
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja tako je kot si napisal. V prilogi PDF od omenjenega IC-ja. Praktično imaš vse na prvi strani. Pinout ter tablico stanja. Drugega za razlago pavzaprav ne potrebuješ.

lp
Silvo



74hct573.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  74hct573.pdf
 Velikost datoteke:  202.26 KB
 Downloadano:  8 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group