www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Trgovine, trgovci...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 1:05 pm    Naslov sporočila:  Trgovine, trgovci... Odgovori s citatom

Zadnji čas so na prarngerju trgovine.
Dajmo malo opisat katerih trgovin se izogibate, ter zakaj. Glede na to, da večina tistih, ki so v trgovinah zadolženi za marketing kar dobro spremljajo internet, bo morda taka debata zašla na plodna tla.

Moj dogodek danes. Šel sem iskat darilo za rojstni dan. Po pravici povedano nisem imel neke ideje kaj naj kupim. Stopil sem v eno poslovalnico BigBang-a, ter hotel malo pogledat po policah. Že ko sem vstopil v prodajalno se mi je trgovec prilepil za rit. Rekel sem, da bom malo pogledal, ter ne potrebujem pomoči. Kljub temu je vztrajal ter mi hotel pomoč pri "konkretnem nakupu". Moj prag vzdražljivosti je dokaj visok, a tisto je bil višek. Dobesedno sem ga poslal v P.M. ter zapustil trgovino. Skratka v BigBang-u me ne vidijo več. (ps - podobno se mi je zgodilo v isti poslovalnici par dni nazaj, ko sem kupoval etui za telefon)

Druga cvetka- Merkur. Trgovke na blagajni baratanjo z izdelki na blagajni v "akciji", kot branjevke na tržnci. Danes so ponujale muholovce. Trgovka mi je tisto punudila vsaj 3x. Dvakrat sem preslišal. Tretjič sem povedal, da bom kupil le tisto, kar sem sam prinesel na blagajno, ter da tovrstno "barantanje" po moji presoji ne sodi v profesionalno trgovino. Trgovka mi je odgovorila, da imajo taka navodila.
OK nadrejeni, vedite, ko se bo v moji bližini pojavila konkurenčna trgovina me pri vas ne vidite več. Očitno se še vedno ne zavedate, da je kupec car...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bosko91
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 14:39
Prispevkov: 407
Aktiv.: 2.81
Kraj: Brezovica pri Lj.

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene med drugimi moti tudi to barantanje na Petrolu, ko mi prodajalka/prodajalec ponuja vse sorta, od prigrizkov, pijače, vinjete,.... Se zavedam da imajo taka navodila in da jim moram oprosti, samo se mi zdi pošteno da potem tudi oni meni odpustijo kako grdo besedo ko imam vsega poven kufer in bi rad samo plačal tistih 20€ bencina.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje so časi, ko ti je črpalkar natočil bencin, plačal si skozi okno in se odpeljal. Zdaj si moram pa sam mazati roke in narediti skoraj 16 km vijug med policami čokolad, krofov, vitreksa in nagih bab, da pridem do blagajne, kjer mi poskusijo vsilit še čigumije.
Aja, tisto so bili črni časi komunizma, zdaj smo pa v demokraciji Mr. Green

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povsem "slučajno" sem imel priložnost videti anketo, s katero "naključni obiskovalci trgovin" ocenjujejo trgovine in zaposlene.

Kako je imela pristrižene lase? Kratko, srednje dolgo, ...? Je bila pričeska urejena, ali ne? Barva las? Je bila jasno vidna priponka z imenom?
Ali vas je ves čas gledala v oči?
Ali je ves čas govorila z nasmehom na obrazu? So se videli zobje?
Koliko sekund po vašem vstopu v trgovino vas je ogovorila? Ali vam je ponudila še kakšen izdelek? Koliko? Ali se vam je v celoti posvetila?
...

Ko šefi na podlagi rezultatov tako trapaste raziskave pritisnejo na uboge zaposlene, lahko zaposleni v strahu za službo le še iz obupa povozijo svoj značaj in se vdajo v kalup osladno-plastik-fantastik-polizane vsiljive osebnosti, kakršno je opisal @Silvo.

Kar se mene tiče, mora prodajalec ali prodajalka pozdraviti z nasmehom (ker tudi jaz vedno pozdravim), vedeti, kaj prodaja, kadar želim dodatne informacije (med podobnimi izdelki znam na podlagi svojih prioritet sam izbrati), na splošno pa sem do trgovcev, natakarjev, zaposlenih za pultom,... zelo nezahteven in vedno še malo poklepetam, se pošalim in vse skupaj obrnem na smeh. Pristen smeh.

Tista vprašanja niso čisto povsem dobesedna, imam pa dostop do njih in lahko tudi prava pripnem (Pač poznam "naključn-... obiskoval-... trgovin", ki bi imel-... težave, če bi izgubil-... zaupanje tržno raziskovalne agencije iz LJ. Moram prej preveriti, da vprašalnik s kodo in povsem zmešan vrstni red vprašanj ni individualno oblikovan.). Zanesljivo so tovrstnim raziskavam vsak mesec podvrženi zaposleni v trgovskih verigah in hišah, ki nimajo sedeža v Slo. Očitno so "zahodnjaki" in "severnjaki" izumili "umeten značaj". Tisto, kar pričakujejo od zaposlenih (glede na točkovnik), namreč ni naravno, pristno in spontano.

Pritožba iz prvega prispevka je torej letela na posledico, ne pa na vzrok.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 4:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, ko jaz kaj iscem v bigbangu, pa se mi zdi kot da ni sploh nobenega zaposlenega v tej trgovini Wink vedno iscem te ljudi po trgovini.
Sem pa dobil zadnjič v obiju zanimiv odgovor citiram" Jaz o tej napravi ne vem nič, verjetno veste vi več od mene" to je rekel meni prodajalec, ko sem rabil specifičen podatek o napravi Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupec nikoli ni kralj, je samo krava molznica oziroma ovca za ... od zadaj.

Kaj si naredil s tem, ko si bojkotiral trgovino? Nič. Ker se še vedno najdejo krave molznice ali ovce, ki se jih uspešno da ... Trgovina ne bo nikoli propadla, saj zaradi ovc še vedno živi.

Problem tu je, da četudi se ti ena trgovina ali pa črpalka zameri, greš na drugo črpalko po bencin. Če se ti zameri druga, greš k prvi nazaj ali pa iščeš tretjo firmo in prevoziš več 10 km, samo iz principa. Pač nesmisel, več stane bencin, čas...

Tudi mobilni operaterji prosto zvišujejo ceno, pogoje... odliv je minimalen, nato še drugi operater zviša in smo na istem. Izbrati moraš nekoga, ki se ti je manj zameril, ne pa nekoga, kateri ti je bolj všeč.

Da take akcije z bojkotiranjem zaživijo je potrebna masa ljudi, tega pa v Sloveniji nikoli ne bo, saj smo narod, ki veliko požre in se ne sekira. Žal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lol, nisem si nikoli mislil, da to koga tako moti.

Jaz lepo rečem ne hvala in je problem rešen. Nimam zaradi tega ne jaz ne prodajalec pokvarjen dan. Sej so trgovina, njihovo "poslanstvo" je to, da iz potrošnika dobijo čim več, kot je poslanstvo kupca, da iz trgovine dobi čim več.

Se pa strinjam, če je trgovec vsiljiv in ti ne pusti, da, v kolikor želiš, sam opraviš nakup, ni prav. Sam, da bi ga pa zaradi tega poslal v p.m. in šel iz trgovine si ne predstavljam.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žalostno. Jaz bi jo, če bi bila ona in preveč zagreta poslal namesto v P.M. domov pogret posteljo. Mogoče bi mi jo celo ratalo prepričat. Wink
Ker pa je že bil oseba moškega spola bi mu rekel greva na en Radler.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Strinjam se z večino zgoraj napisanega.
Namreč, ne bom kupil vinjete, ne nimam vaše kartice (le zakaj bi jo rabil), ne, ne rabim nič za s seboj, hvala, na hitro mi sprintaj račun in adijo, ja? Dovolj je res če lepo vljudno pozdravi in na koncu vpraša : še kaj mogoče?
To, da nekje ne vedo kaj prodajajo, to je pa že folklora.
Mene pri najboljšem sosedu v našem kraju ne vidijo skoraj že kako leto, oz. od kadar so odprli spar, zakaj? Grem v trgovino po 5 izdelkov, grem na "self service", od štirih blagajn pri sosedu še nikoli niso vse delale, zadnjič celo ena sama, ko poskeniram dva izdelka od*ebe še ta (po navedbah odgovornih - zmanjkalo gotovine - plačal bi s kartico, ne morem!). Grem na peš blagajno, teta gre po menjalnino nekam zadaj, čakam ko tele ravno 10 min. Nagradno vprašanje kaj se zgodi, ko poskenira in izda račun, in ji hočem plačati z gotovino? NIMA DROBIŽA! V glavnem, plačilo 5-ih izdelkov je trajalo natanko 32 minut.
Potem so seveda tu še mahinacije s Pika kartico, za štos pojdite (če imate vse te kartice) po nekaj izdelkov v eno in drugo trgovino in merite čas, lahko tudi na self service.
Koliko je star tisti "vic" : "Še kaj mogoće, še mal korenćka, solatke...,a je lahko mal već?"
Aha, takrat smo zbijali šale na račun prodajalcev sadja in zelenjave, ki so že zdavnaj pogruntali marketing.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2013 12:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ah ja, take situacije so pogoste. Je pa meja med normalno zdravo ponudbo v trgovini in posiljevanjem.
Ko začutim, da nekdo hoče manipulirat z mano preko razumne meje, si pač vzamem čas in to potem zelo konkretno razložim. To da imam nadpovprečno močan glas, verjetno že veste.
Med ostalim jasno in glasno povem, da to počnem tudi zato, da vse mimoidoče opozorim na manipulacijo, ki je pravkar potekala. Če nimam drugih obveznosti in me nihče ne čaka, si pač za to početje vzamem konkretno dovolj časa. Od osebnega razpoloženja je odvisno ali je to samo eno uro, ali pa mogoče celo več.
Nikoli ne vztrajam s tem na posameznem trgovcu, ampak vedno zahtevam vodjo izmene in običajno ne neham, dokler ne obljubi, da bo o dogodku obvestil nadrejene.

Ne vem ali imajo trgovci tako dober spomin, ampak v trgovinah, ki jih redno obiskujem tega ne počno več. Vsaj meni ne.

Mimogrede, v eni drugi temi sem omenjal majhne črke pri deklaracijah. Tam sem s svojim početjem uspel. Merkator je dal navodila VSEM !! svojim dobaviteljem, da morajo biti deklaracije pisane z večjimi črkami. Pri tem je v dopis, kot citat, vključil dobršen del mojega pisanja. Nauk je, da bomo živeli v takem okolju, kot si ga bomo sami uredili.

Silvo, saj ne da se nebi strinjal s tem kar si naredil, a je povsem neracionalno. Tisti trgovec je pač imel slabih 20 sec, ti pa slab dan. Drugih rezultatov zagotovo ne bo.

Jaz sem s svojim početjem dobesedno zaprl 3 blagajne. Prvo, zato, ker se nisem spravil z nje, drugo zato, ker se firbci niso spravili z nje, tretja je pa nekako na pol delala.
Tudi varnostnik se me je lotil, a sem mu takoj povedal, da dobi premajhno plačo za odškodnino, ki jo bo moral plačati, pa se je umaknil.

Konec je pa ponavadi poduk, da če oni nadlegujejo mene, potem mi s tem dajo moralno pravico, da tudi jaz nadlegujem njih.
Fantje, če imate dovolj časa, vam zagotavljam, da je tole tudi izjemna zabava.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2013 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobra tema za vprašanje kar tako:

Kaj storiti, ko greš v katerikoli trgovini na blagajno, teta tam za pultom "pozabi" razmagnetiti ali karkoli že naredi, izdelek, ki si ga plačal, a glej ga zlomka, pri izhodu piska da te kap. Sam osebno sem zelo "alergičen" na tovrstne dogodke, verjamem, da se napake dogajajo, da sistem zataji, pa vendar... Ko grem skozi izhod in ko mi zapiska, in ko se nekaj ljudi obrne za menoj, mi ni prav nič lepo pri srcu. Zadnjič sem kar počakal pri izhodu, da pride trgovka do mene, ji vrnil izdelek in zahteval vračilo kupnine. Sploh ne stopim nazaj v trgovino. Bog ne daj v tistem trenutku, da pristopi kak varnostnik.
Vem, da "ima pravico" zahtevati marsikaj, samo ne kak pajac oblečen v varnostnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2013 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Tudi varnostnik se me je lotil, a sem mu takoj povedal, da dobi premajhno plačo za odškodnino, ki jo bo moral plačati, pa se je umaknil.

@Bizgec65:niti nima ne vem kakšne pravice oz. imaš ti pravico ne ustreči njegovim zahtevam in zahtevati policijo, kajti le oni imajo pravico za osebni pregled (ne preiskavo!)!
Zato se je v Darkovem primeru tudi umaknil! Znajo pa izkoristiti nevednost ljudi in se nemalokrat obnašajo kot šerifi Brick wall .

Gre pa tudi meni na vodo to, kar je @Silvo napisal, vendar se mi še ni zgodilo, da bi hodil(a) za menoj, ko sem dejal, da ne potrebujem pomoči.
Na blagajni Merkurja pa ponavadi kar vnaprej rečem, da ne potrebujem tistih stvari poleg blagajne in je mir.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Ned Jul 14, 2013 12:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2013 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene so dobesedno sezuli.

Imel sem čevlje, ki sem jih kupil v neki trgovini. Nosil sem jih skoraj eno leto, brez problemov, nakar stopim v podružnico te trgovine in mi na izhodu začne piskati. Seveda sem moral pokazati ruzak, se sprehajati mimo skenerjev kot kreten in na koncu so ugotovili, da je pod vložkom bil slabo "razmagneten čip", ki ga zazna detektor.

V mene je pa 5 minut gledalo zelo veliko ljudi, kot da sem kriminalec. Te trgovine ne obiščem več, saj dobim drugje cenejše in boljše izdelke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2013 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@qwertz:tudi slučajno se ne bi nikjer sprehajal, kot sem napisal, pokazal bi jim račun, če pa jim ni kaj prav, potem pa naj policijo pokličejo, če je ne bi oni, bi jo pa jaz!
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2013 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
@qwertz:tudi slučajno se ne bi nikjer sprehajal, kot sem napisal, pokazal bi jim račun, če pa jim ni kaj prav, potem pa naj policijo pokličejo, če je ne bi oni, bi jo pa jaz!


Nosil jih je eno leto! Very Happy

No saj to sem si tudi jaz mislil, naj pokličejo policijo in po domače naj se j***.
Ampak kaj imam jaz od tega, razen mojega izgubljenega časa in pa mogoče nekega opravičila?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group