www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Eagle pomoč
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 6:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zaz je napisal/a:
Bom kar to temo izkoristil za moje vprašanje.
Na novo sem si naložil brezplačno verzijo programa Eagle. Ob namestitvi program vsebuje le nekaj osnovnih knjižnic med katerimi pa ni več knjižnice z logičnimi elementi iz družine 74HC. Zanima me kje bi lahko to knjižnico dobil?


po moje se da potegniti iz stare verzije oz. iz te nameščene, bom jaz jutri dopoldne pogledal, če pozabim me spomni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2016 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukajle je 74xx knjižnica
http://cloud.povej.net/public.php?service=files&t=12b1a55b60df5fe50f55377139f58515
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2016 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blisk1 najlepša hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je že kdo naletel na tak problem?

Direktno printanje iz Eagla mi na sredini PCB naredi prazen pravokotnik... Kot na priloženem skenu izpisa. Predogled pokaže lepo sliko..

Če pa printam iz Eagla -> PDF in potem sprintam PDF, je pa vse OK...

Uporabljam normalno freeware verzijo Eagla.



PrintIzsek.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  450.17 KB
 Pogledana:  1 krat

PrintIzsek.PNG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ne poznam tega programa, sem prav tako imel težave s printanjem TIV iz Target3001. Print ni bil dober, če sem printal na HP laserjet z gonilniki PCL6, sem poizkusil sprintat z gonilniki PCL5, s temi pa je print OK.
Probaj, mogoče bo šlo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bo v gonilnikih težava, sem s tem programom zrisal že več stvari, pa je ta težava prvič izskočila na plano. sem za trest sprintal tudi neko staro TIV, pa je OK.
Mislim, da sem narisal nekaj nevidnega kar prekrije del TIV in zato ne morem izbrisat... Think

Kako to rešiti, oz. kako to preprečiti v prihodnje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče imaš večje kot 10x10cm pa free ne dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si karkoli belega narisal čez potem se "sprehodi" po vseh layerjih pa boš našel vraga.
Po mojih izkušnjah pojav ni posledica free verzije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Namesto tistih treh rdečih črt daj tam ustrezno dolge "jumper" z večjimi padi, sicer boš težko spajkal.
Samo v .sch (shemi) položiš jumper na zeleno vez, da se spoji z zelenimi pikami, nato pa izbrišeš povezavo pod njim.
Potem bo tiskanina enostranska.

Gkede tiskanja se strinjam s @Peter123. Nekaj si narisal v neki plasti, ki prekrije ostale.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 1:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Označi samo layerje, ki jih uporabljaš in ne all.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@joztom:Free verzija ne omogoča postavitve elementov in ožičenja zunaj območja. Ploščica je manjša. Lajerji izbrani pravilno.

@Peter 123: ni bilo nič videti.

@igo: rdeče črte bodo žične povezave na zgornji strani

Epilog: sem uničil nekaj papirja za poizkušanje. vklop izklop layerjev mislim da ni nič pomagal. Ugotovil pa sem, da se napaka pojavi samo takrat, ko izpis skaliram za faktor 2. Če je izpis velik 1:1, je tak, kot je pričakovati. Ne glede na izbiro layerjev.
Torej gre lahko za (prvič opažen) bug, ali pa sem tekom risanja vseeno nekaj nevidnega narisal, kar ni v celoti izbrisano.... Risal sem namreč en okvir, katerega črte sem potem premikal med layerji in tudi pozicijo njegovih črt sem premikal... To je tudi nekaj, kar sem to pot prvič naredil na tak način... Če sem za test premaknil neko skupino elementov na mestu kvadrata, se je tudi del belega kvadrata premaknil.... Think Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si poizkusil isto zadevo odpreti na drugem PCju?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en predlog: poizkusi prvo izvozit v PDF in tega sprintat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tosmjst
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 15:24
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima kje bi lahko dobil knjižnice za 3fazne varovalke oz varovalke nasplošno za eagle 5.4.0.
Namreč rabim zrisat eno elektro omaro.
Ali je sploh eagle pravi program za to?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2019 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, Eagle pa za to ni najbolj primeren.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group