www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Struženje in z njim povezane težave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
silvo22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 18:25
Prispevkov: 510
Aktiv.: 3.07
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 19, 2013 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mr. Green Koliko dni si poliral to zadevšno?
_________________
http://www.youtube.com/user/hscncmachines
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorazdkop
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Dec 2008 12:19
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.78
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 19, 2013 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@matej79 Kakšno namizno stružnico pa imaš?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75552.11

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 19, 2013 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 19, 2013 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@silvo22: vsega skupaj mogoče dve uri, po predhodnem brušenju s smirkovim papirjem granulacije 400, kar je trajalo mogoče 10 minut. Polirano s kitajskimi diamantnimi pastami.

@gorazdkop: tisto iz interdiskonta za 300 pa nekaj €

Vem, da se bo marsikomu zdelo nepredstavljivo, ampak se da tud takšne stvari naredit na tisti stružnici.

levo P60 vložek narejen po meri za zepno svetilko Solarforce L2P s tremi vzporedno vezanimi Nichia 219 led s CRI 90+, desno kolesarska lučka za na čelado s tremi XP-E diodami in Taskled MaxFlex tokovnim virom



Pa še glava žepne svetilke premera 50mm. Vse narejeno na isti igrač:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 20, 2013 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Matej79 zelo lep izdelek.

Vsaj za mene (pa verjetno tudi za ostale) bi bil zelo zanimiv tehnološki opis vseh faz izdelave te svetilke.

Matej79 je napisal/a:
tisto iz interdiskonta za 300 pa nekaj €

Najcenejša stružnica v Interdiskontu je naslednja:
http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i5715
Če je ista se ji je cena pošteno dvignila.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 20, 2013 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem jo kupil pred kar nekaj časa in je bila cena s kompletom nožev mislim da 380€.

Glede izdelave oz. tehnoloških postopkov se pa razpišem kak drugi dan, mogoče dodam še kaj slikovnega materiala. Moram najprej sploh pogledat, koliko sem sploh kaj poslikal, ker mi je to ponavadi največja muka, ko se spravim k delu.

Še ena kolesarska za na belanco:





Nekaj malega je bilo rezkanega, kar sem na firmi rešil, diode 3x Cree XT-E, 4500K, elektronika MaxFlex6. Nosilec je delno rezkan, delno pa oblikovan s pilami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 20, 2013 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja cene kar nekaterim artiklom so se močno dvignile, tudi tisti večji stružnici 550mm, ki je bila kako leto nazaj, če se ne motim okoli 800Eur.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
delorto
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 19 Feb 2014 13:42
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 12:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
Ja cene kar nekaterim artiklom so se močno dvignile, tudi tisti večji stružnici 550mm, ki je bila kako leto nazaj, če se ne motim okoli 800Eur.


Pozdravljeni sem novi na tem forumu in novi uporabnik namizne stružnice. Imam pa sledečo težavo,da sem stružnico kupil z druge roke in nisem dobil navodil poleg. In sicer je stružnica Rotwerk EDM 300 DS. Zelo bi bil vesel,če mi kdo zaupa, kje bi lahko dobil Slovenska navodila za uporabo za to stružnico, ali kako sorodno.
Dobrodošel bi bil tudi podatek, kje bi dobil kako povezavo do Slovenskih napotkov za uporabo stružnice. Nekoč sem brskal po netu se informiral o namiznih stružnica,ter na nekem forumu našel povezavo na kateri je bila namizna stružnica opisana do potankosti in veliko podatkov o rokovanju z njo v Slovenščini. Mater in me jezi ker se trudim že par dni in nikakor ne uspem tega najti .Prosim,za pomoč, če kdo ve kje je ta povezava,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 1:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če nisi prevč bukov si boš precej lahko pomagal z navodili, ki jih najdeš na tej strani.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delorto
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 19 Feb 2014 13:42
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
Če nisi prevč bukov si boš precej lahko pomagal z navodili, ki jih najdeš na tej strani.

Hvala za povezavo do tega mi je že uspelo prit, sem pa upal, da je kdo našel tiste datoteke opisa namizne stružnice in še veliko uporabnih napotkov v Slovenščini in si je za razliko od mene zapomnil kje to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čitaj!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče pa iščeš tole ?
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
torrex
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2011 10:06
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.44
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2015 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2015 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
torrex
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2011 10:06
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.44
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2015 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group