www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Radio Iskra Tivoli
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 19, 2013 3:34 pm    Naslov sporočila:  Radio Iskra Tivoli Odgovori s citatom

Imam star Iskrin radio Tivoli z gramofonom, ki ne dela. Rad bi ga spravil v življenje. Delam samo iz zanimanja za starine. Ali ima kdo v predalu električno shemo tega aparata? Bil bi mu zelo hvaležen.

Lp Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.58
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej učisti stikala. Jaz sem pri svojem stikala odklopil ven, jih razdrl in sčistil z domačim "šnopsom" in zobno krtačko. Moraš biti previden če mehanizem stikal vzemaš ven, prvič že zato, da ga boš znal vrniti nazaj (kam gre katera žica) in pa da ga prej dobro pregledaš, da ga boš znal sestaviti skupaj. Kupi si kontakt sprej in pošpricaj podnožja elektronk, učisti kontakte, ki držijo varovalko (nekje pri ločilnem trafotu), pomeri kondenzatorje če lahko, tavelik elektrolit (vbistvu dva v enem), ki je navijačen v šasijo pomeri, da bosta res imela kapaciteto (ponavadi 50uF pri 350V), čene bo brenčalo ob vklopu. Ponavadi bi do sedaj že radio moral delovati vsaj toliko, da se vključi in čisto potiho igra. Nato pa greš rdeče iskrine kondenzatorje (filmske) pomerit. Če kje nisi siguren, ga odklopiš na strani, ki je povezana z maso in meriš enosmerno napetost na obeh straneh kondenzatorja. Če je na odklopljeni strani tudi prisotna, kondenzator prebija. Nekateri kondenzatorji začnejo prebijati pri višji napetosti! No, če je kje še kakšna dioda, jo jaz preventivno zamenjam z veliko močnejšo, da nebi imel kasneje "mogoče" kakšnih nevšečnosti.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2013 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala lepa Lamela123 za odgovor. Ocenjujem, da ta radio poznaš pa bi te prosil, če mi sporočiš kakšne tipe elektronk so v radiu. Na mojih se več ne vidi napisov. Manjka pa izhodna elektronka. Predvidevam, da je EL?. Najbolj bi mi pomagala električna shema a je vprašanje, če jo kdo ima.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2013 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rozko je napisal/a:
............... Na mojih se več ne vidi napisov. Manjka pa izhodna elektronka. Predvidevam, da je EL?..Lp

Mislim, da je EL84. Na tej povezavi so slike:
http://www.diyaudio.rs/topic/5796-pomoc-oko-poravke-radio-uredjaja-iskra-tivoli-63/
Načrta pa na žalost nimam.

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kakšne so pa ostale elektronke?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yu2myg
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2010 13:49
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ako je tema još aktuelna? imaš varijantu sa 4 ili 5 elektronki
Varijanta sa 4 elektronkeE1-ECH81,E2-EBF89,E3-ECL86,E4-EM84 i E5-EZ80.Uglavnom razlika je u napajanju E5-EZ80 ili grecov spoj.Šemu posedujem na papiru pa ako baš treba moram negde skenirati pa ću je postaviti.

_________________
tube technique is the law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva trenutno se miruje je pa aktualna. Hvala vsem za pomoč in informacije.

Lp

Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala yu2myg, moj Tivoli je na 4 elektronke skupaj z mačjim očesom. Če imaš shemo bi te lepo prosil ali jo lahko prefotografiraš ali skeniraš.

Prijsteljski pozdrsv

Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yu2myg
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2010 13:49
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo sve šeme koje imam za Tivoli.Snimano je mobitelom pa nije nešto kvalitetno.


Fotografija0328.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  572.07 KB
 Pogledana:  29 krat

Fotografija0328.jpg



Fotografija0329.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  594.38 KB
 Pogledana:  27 krat

Fotografija0329.jpg



Fotografija0330.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  609.36 KB
 Pogledana:  18 krat

Fotografija0330.jpg



Fotografija0331.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  598.33 KB
 Pogledana:  22 krat

Fotografija0331.jpg



Fotografija0332.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  528.02 KB
 Pogledana:  13 krat

Fotografija0332.jpg



_________________
tube technique is the law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

yu2myg še enkrat ti hvala. Nekaj bo že pomagalo. Bom ti sporočil kaj sem uspel popraviti. Najprej moram nabaviti elektronke, ki bom vse zamenjal kar je najbolj zanesljivo.

Pred par meseci sem uspel spraviti v življenje moj kasetni radio AKAI, ki mu je crknila izhodna stopnja. Toliko za informacijo, če boš kdaj kaj rabil.


Prijateljski pozdrav

Jože iz Ljubljane
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

yu2myg sem pregledal šeme pa so zelo slabe praktično neuporabne. Zelo bi ti bil hvaležen, če bi jih poiskusil fotografirati z digitalnim fotoaparatom, če ga seveda imaš.

Lep pozdrav

Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lp, Jože.


RadPrij-Jer 362.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  659.66 KB
 Pogledana:  67 krat

RadPrij-Jer 362.jpg



RadPrij-Jer 363.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  590.35 KB
 Pogledana:  43 krat

RadPrij-Jer 363.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yu2myg
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2010 13:49
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gardinovci-Vojvodina-KN05BE

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Digitalni fotoaparat nemam jer su se poznanikova deca malo igrala sa njim i otkazao je.Na starom računaru sam imao sve tri knjige od Zorana L Jerotića skenirane ali mi pukao hard i ostao sam uskraćen za veoma mnogo šema radioprijemnika i televizora i najgore starih lovačkih časopisa od 1930 do 1988.Nešto malo podataka imam snimljeno na CD medij ali nemam vremena da to sve pregledam.Kada stignem skeniraću ponovo te knjige o opravci radioaparata.
_________________
tube technique is the law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rozko
-2



Pridružen-a: Pon 19 Avg 2013 15:21
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.12
Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali bi bil pripravljen te šeme kopirati in jih poslati na moj naslov in na moje stroške?

Lp

Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.77
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jerotićeva knjiga ima okrog 600 strani.

Lp, Jože.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group