www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Označevanje navoja v Catia v5

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 19, 2013 9:09 pm    Naslov sporočila:  Označevanje navoja v Catia v5 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Sem uporabnik Catia v5r21
Zanima me ali ve kdo, kako se označujejo navoji v tehniški risbi v Cati-ji, torej v Drawing?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.77
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 19, 2013 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si že pri modeliranju označil, da je tam navoj, imaš v orodno vrstici "Dimension" ikono "Thread", ki to označi premer in dolžino navoja.

Lahko tudi vsaki drugi meri dodaš npr. predpono M (M6, ...), če izbereš desni klik na že kreirano dimenzijo -> Properties -> Dimension Text -> Prefix, Suffix...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 20, 2013 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

ravno tako daleč sem prišel, da vem označiti navoj, ne znam pa označiti dolžine navoja na sami skici. Morda veš kako se to naredi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.77
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 20, 2013 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj točno ti povzroča težave? Dolžino navoja lahko brez problema označiš tudi kot navadno dolžino?
Na spodnji risbi imam v luknjah navoje, ki sem jih v modelu označil kot navoje, na risbi pa s funkcijo Thread dobil premer in globino (vijolične barve).



Risba1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  68.14 KB
 Pogledana:  14 krat

Risba1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 20, 2013 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej ne vem kako narediti tanko črto ter označiti dolžino navoja, tudi z prerezom mi ne gre označiti dolžine oz. ne znam označiti.

http://hopsasa/f/3K/PE/199LwDFh/zajem.png

Se pravi npr. tako kot imaš ti na risbi M8 navoj dolžine 23mm. Kako se to naredi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.77
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 20, 2013 11:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri modeliranju uporabiš funkcijo Thread/Tap, kjer določiš parametre navoja.

Ko imaš na risbi postavljen naris (ali katerikoli drug pogled), klikneš z desno na obrobo pogleda (rdeče črtkano) in pod Properties obkljukaš Thread. tako dobiš narisane vse navoje, ki si jih zmodeliral. Prav tako imaš tu možnost prikazati skrite črte, srednijice in ostalo.

Če pa nimaš zmodeliranega navoja pa lahko načeloma sčaraš kaj tudi z ročnim risanjem črt na risbi, jim spreminjaš debelino in tip, samo to ni najbolj praktično.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 21, 2013 8:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Alex 17 točno to sem potreboval, najlepša ti hvala, bil si mi v veliko pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group