www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ali bi bil negdo toliko prijazen da bi mi narisal shemo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj si v program in treniraj.


aky.txt
 Opis:
.txt spremeni v .sch

Download
 Ime datoteke:  aky.txt
 Velikost datoteke:  238.69 KB
 Downloadano:  27 krat


aky.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  aky.pdf
 Velikost datoteke:  34.87 KB
 Downloadano:  47 krat


_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj imaš imaš spodaj napisano "servis in popravilo računalnikov..."?Potem bi lahko znal to napraviti.Sam sem naučil uporabljati Eagle,dip trace in Kicad z pomočjo google.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
Zakaj imaš imaš spodaj napisano "servis in popravilo računalnikov..."?Potem bi lahko znal to napraviti.Sam sem naučil uporabljati Eagle,dip trace in Kicad z pomočjo google.


Zato ker je LEN! "Brigo moja, pređi na drugoga!" Očitno še eden, ki bi se šel "biznisa", delali pa naj bi drugi, za hvala lepa.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkunkyLee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Feb 2009 16:59
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.08
Kraj: Maribor, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa vem... Zdaj enkrat bodo jesenski roki mature.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oh ja,... nekdo je to vrgel na pranger,....ampak vseeno.

Lahko te naučim delati v Altiumu. Ampak, to pomeni, da prideš do mene in potem bo šla zgodba nekako takole:

- najprej ti bom predstavil na kratko katere dela Altuim-a potrebuješ spoznat, da bi to naredil. Nato bova skupaj (to pomeni en upor jaz, ostale pa ti, en čip jaz ostale pa ti) zložila na površino in vse skupaj povezala v načrt. To nama bo vzelo predvidoma 2 ure.
- nato bova vsakemu elementu določila kakšen je, torej kakšen "footprint" ima. (1 ura)
- sledi risanje tiskanega vezja samega. Določitev pravil za risanje in risanje samo. (2 ure)
- izdelava vezja samega. Torej tisk na laserski tiskalnik, prenos tonerja in končno jedkanje in vrtanje lukenj. (1 ura.)

Vmes so seveda še pavze, tako, da se bo nabralo kake 8 ur. Vse to v zameno za 1 D'arbo sok za diabetike. Pri meni dobiš tudi kosilo, a vzemi si čas !! Sporoči kdaj lahko prideš!

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pdf s sliko originalne Elektorjeve tiskanine lahko snameš tukaj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borber je napisal/a:
Pdf s sliko originalne Elektorjeve tiskanine lahko snameš tukaj.

No vidiš, potem je pa to samo 1 ura. D'arbo ostane. Delal boš sam - po mojih navodilih.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko uporabiš tudi program Diptrace. Do 300 pinov je celo brezplačen. Program je zmogljiv in enostaven za učenje. Ima celo 3D pogled tiskanine z elementi. Imaš tudi veliko video napotkov. V dveh dneh si boš lahko zadevo zagotovo sam zrisal. Verjetno se bo dalo toliko časa vzeti.

Je pa tudi Darko zelo velikodušno ponudil znanje.

Kako že pravi pregovor? Lačnemu bolj pomagaš, če ga naučiš loviti ribe kot...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Maj 2013 11:01
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.21
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 9:07 pm    Naslov sporočila: icon_shocked  Odgovori s citatom

andrejj, ja ali je programiranje in servisiranje isto? Jaz mislim da ni ampak mogoce ti ves vec ce tako praviš Brick wall Dancing
_________________
racunalnistvo aky
servis ter popravilo racunalnikov ter racunalniske opreme !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem bral cele teme, tako da ne vem, kje se je zadeva zaključila/ustavila, ampak:

@aky: nisem neki možganski veleposestnik, v elektroniki povprečnež. Imam pa nekaj, kar žene slehrnega od nas. Sem po naravi firbčen, in prav ta firbec je vir vseh mojih težav ki si jih zadam. Nekaj let nazaj (10 let ali več), sem bil pred takim izzivom kot si ti sedaj. V bistvu sploh nisem vedel, s katerim programom se riše tiskanine. 10min guglanja, ali pa yahoojanja, se ne spomnim več, je bilo dovolj, da sem snel Eagle, takrat še verzija 3.x. 2-3 dni kasneje, sem imel narejeno svojo prvo računalniško narejeno tiskano vezje. Na njem je bil LCD in Atmel (eden iz c51 serije), katerega nisem nikoli prej videl, programiranje je bilo zame nekaj, kar počnejo v NASA-i zato, da spravijo raketo iz rampe. 14 dni kasneje, je padel ven prvi program. Pa ta sestav še danes dela...tako da, ta čas, ki si ga zapravil zato, da si tukaj težil kdo ti bo shemo zrisal, bi ga že koristno porabil in si kak tutorial za začetnike pogledal/prebral in bi imel shemo že narisano. Pa BRD tudi.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
integrerc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Sep 2006 14:50
Prispevkov: 423
Aktiv.: 1.98
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še nekaj, VolkD je pripravljen dati 8 ur inštrukcij za samo en liter Darbo soka, pa to je za sprejet!!! Da bi jaz imel tako ponudbo takrat, ko sem bil v takih letih kot si ti..., očitno si res LEN!!
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

integrerc je napisal/a:
Pa še nekaj, VolkD je pripravljen dati 8 ur inštrukcij za samo en liter Darbo soka, pa to je za sprejet!!! Da bi jaz imel tako ponudbo takrat, ko sem bil v takih letih kot si ti..., očitno si res LEN!!

Popravek. D'arbo sok je pakiran v polliterskih steklenicah.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ady
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 21:29
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Žabji potok

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2013 11:25 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

Če zelite temu človeku pomagat,mu ne rabite govorit kaj naj dela,ker ce bi znal bi si sam narisal.Saj je napisal dane zna risat,saj vi tudi niste znali takoj ko ste se zaceli ukvarjati s tem.Pri nas dol pravijo: "Niko nije rođen naučen".Pa administratorji ali je toliko problem, če napiše eno črko narobe,ker ne zna pravilno slovnično pisat,ker ni Slovenc in če mene uprašate je to diskriminacija.Lahko da živi v tujini pa uporablja ravno vaš forum in ste lahko počaščeni s tem. Pray Shame on you d'oh!
_________________
Jebo kozu, uh jebote sto je spraši Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2013 12:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dajta se odločit kdo pride k meni. ady ali aky ?

No moja pomoč velja še vedno, a morata priti oba.

Po moje to ne bo ravno težko, saj ona nicka nosi ista oseba.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ady
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 21:29
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Žabji potok

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2013 1:00 am    Naslov sporočila: icon_warning  Odgovori s citatom

Jah skoraj si uganil,to ni ista oseba ampak mi je on prijatelj iz osnovne šole,ampak se nisva ze dolgo videla,ker sem jaz odšel v tujino.In jaz sem ga par let nazaj pripeljal na forum ter se od takrat nisva vec videla,ampak se le prek interneta slišala,[slovenščina je zame švedska vas] da bi lahko malo razmislil preden bi koga obsodil Smile In se nekaj ne rabim jaz tvoje ure učenja,lahko pa ti prides k meni da ti razlozim kaj je diskriminacija ter lepo obnašanje Not talking Dancing
_________________
Jebo kozu, uh jebote sto je spraši Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group