www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nakup osciloskopa do 400eur ali pa? (leto 2013)
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 4:54 pm    Naslov sporočila:  Nakup osciloskopa do 400eur ali pa? (leto 2013) Odgovori s citatom

Pozdrav!

Že en čas me srbijo prsti za digitalni osciloskop. Najraje bi, 100MHz, da bo mir, lahko manj (do 50 Mhz), če ima kakšne ostale boljše odlike, drugače bi pa raje 100MHz


Prva misel je bila Rigol 1052E (in narediti hack na 100 MHZ), ampak se mi zdi da malo šepa napram novejši konkurenci.

Recimo najbolj me srbiijo prsti za Siglent SDS 1102CML

http://www.merilnaoprema.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=620&category_id=5&option=com_virtuemart&Itemid=2

Ima več spomina(2M) kot Rigol in ločene kontrole za oba kanala ter večji zaslon, kar je velik plus.

Potem je tu še Owon SDS7102

http://www.saelig.com/product/PSBE100008.htm

10M spomina, večji LCD, vga out... Problem je le ta, da ga nekako ni za dobiti v Sloveniji.

Osciloskop bi namreč rad kupil v Sloveniji, zaradi lažje uveljavitve morebitne potrebe po garanciji. Recimo če je v tujini 50eur ceneje, ga raje kupim v Sloveniji, zdaj če je 100eur ceneje v tujini, bi že pošteno premislil.



--------

Ima kdo kaj od zgornjega doma in bi delil kako izkušnjo?

Mogoče ima kdo kak boljši predlog od zgornjih dveh.

lp

_________________
lp Jure


Nazadnje urejal/a Jule Pon Avg 26, 2013 4:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prihrani še nekaj € in kupi; http://www.batronix.com/shop/oscilloscopes/Rigol-DS2072.html
Zadevo se tudi da odklenit; http://freneticrapport.blogspot.com/2013/07/raspberry-pi-rigol-ds2072-200mhz.html

Če pa vztrajaš pri ceni do 400€ pa vsekakor omenjeni owon pri isti nemški trgovini.

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, se strinjam s predhodnikom - definitivno best-buy, če upoštevaš opcijo odklepanja vseh bombončkov plus to, da je že nova serija.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi jaz bi kupil zgornjega...mogoče zopet naredimo nakup za malo več kosov in dobimo malo boljšo ponudbo?
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ceno 400€ sem napisal zato, ker osciloskop rabim parkrat letno (verjetno ga bom vedno več rabil ko bo enkrat pri hiši - osciloskopa načeloma ne potrebuješ, ko ga potrebuješ, ga pa krvavo potrebuješ) in nevem ali mi bo za moj hobi bolj koristil veliko dražji osciloskop, ali pa bo cenejši ravno tako izpolnil potrebe.

Našparano imam več, lahko bi kupil osciloskop za še enkrat več € a trenutno se še nisem odločil kaj točno bom potreboval.

Bom malo počakal, pretehtal (mudi se mi ne), da vidim "kam se bo pasja taca obrnila".

Zaenkrat me zanimajo še mnenja ostalih uporabnikov omenjenih osciloskopov.

_________________
lp Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če kupimo 3 je cena takoj malo nižja:
674.50 + DDV
http://www.batronix.com/shop/oscilloscopes/Rigol-DS2072.html

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako se vam pa ta zdi
http://www.batronix.com/shop/oscilloscopes/Owon-SDS6062V.html

Ga že nekaj časa gledam in mi je precej všeč to, da ima LAN priklop in baterijsko napajanje.
LAN zato, da ne rabiš z ključkom prenašat ko rabiš kaj v matlabu/excelu obdelat.
Baterija pa zaradi galvanske ločitve od AC in uporabnosti izven delavnice.

Hitrosti pa tudi ne rabim več kot 60MHz oz. kadar bi rabil čez 60MHZ bi rabil do 3GHz(oz vsaj do 500MHz za FPGA plate).

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pogrešam večjo vert. občutljivost. Ta ima samo 2 mV/div, omenjeni Rigol ima pa kar 0,5 mV/div.

Seveda če potrebuješ tako veliko občutljivost. Jaz bi jo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Kako se vam pa ta zdi
http://www.batronix.com/shop/oscilloscopes/Owon-SDS6062V.html

Ga že nekaj časa gledam in mi je precej všeč to, da ima LAN priklop in baterijsko napajanje.
LAN zato, da ne rabiš z ključkom prenašat ko rabiš kaj v matlabu/excelu obdelat.
Baterija pa zaradi galvanske ločitve od AC in uporabnosti izven delavnice.

Hitrosti pa tudi ne rabim več kot 60MHz oz. kadar bi rabil čez 60MHZ bi rabil do 3GHz(oz vsaj do 500MHz za FPGA plate).


SDS6062V lahko kupiš v Kranju
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=35089

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No za Owona sem se ohladil Very Happy

Gledam malo na EEVBlog za Owon, sicer preizkuša 300MHz verzijo

http://www.youtube.com/watch?v=RmJ2pZloW18

Owona je precej skritiziral celo proti Rigolu 1052E se je marsikje slabše odrezal, primerja ga tudi z Rigolom 2000 serije, ki je kilometre naprej in ima odličen "analogni" način prikaza signala.

V ostalih posnetkih zelo hvali tega Rigola 2000. Hmm..

_________________
lp Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je kdo od članov foruma lastnik Siglenta SHS806 ?

http://www.ebay.de/itm/SIGLENT-SHS806-Handheld-Oscilloscope-1-Ghz-Sampling-Rate-SHS806-/380574099745?pt=BI_Oscilloscopes&hash=item589bfbe921

Rad bi si ga ogledal od blizu

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LAN priklop je samo šminka za moje pojme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
LAN priklop je samo šminka za moje pojme.
Kaj misliš s tem. Sicer še nisem dalal z osciloskopom, ki bi imel LAN. Kako se sploh dostopa do podatkov meritev(na Rigolo ali OWONu če kdo ve), se da mogoče kaj kontrolirati nastavitve(po možnosti z LabViewom), da se kako meritev avtomatizira.
Na faksu imamo osciloskope, ki podpirajo samo USB priklop in je malo nadležno to s ključkom prenašat vsakič, ko kaj spremeniš na vezju, če hočeš nekaj 10meritev spravit v MatLab in primerjat med sabo, da veš kaj spremenit,

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 26, 2013 12:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda se da z Labviewom delati tudi preko LANa, vendar mi je komunikacija preko USB, RS232, GPIB še vedno boljša. To je samo moje mnenje.

Seveda je danes vse na ethernetu, industrijske zadeve so na industrijskem ethernetu, vendar osciloskop je zadeva, v katero gledaš, po navadi je nimaš na oddaljenem mestu in z njo nekaj meriš. Zato se mi zdi ethernet samo šminka in bonbonček, ki sicer je uporaben, vendar ne vem, kaj bi s tem počel kaj bolj uporabnega kot z ostalimi priključki. Pa ko je zadeva enkrat v mreži, je potrebno paziti tudi na morebitne udore (skrajni primer je virus na win xp emb na osciloskopu na faksu lecroy).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nakamichi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Avg 2006 18:51
Prispevkov: 845
Aktiv.: 3.94
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 26, 2013 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

JAz bi si v službi zelo otežil delo brez LANa, od avtomatizacije meritev, do prenosa podatkov direktno v MATLAB in krmiljenje iz MATLABa. Screen capture za prezentacije je v realnem času, sploh ni problem ponovit meritev itd. Enako velja za doma, ko pričneš z izdelavo bolj kompleksnih izdelkov, kjer je potrebno pomerit več možnih nastavitev lahko to avtomatiziraš, da ne pri vsakem popravku 10 konfiguroraš uC ali FPGA na roke, to počne SW preko vmesnika in tudi nastvalja merilni inštrument na različna merilna območja. Lep primer je karakterizacija sistemov za PID regulatorje ali karakteristiga VGAjev pri razilčnih ojačanjih in nastavitvah...to merit na roke je izredno časovno potratno.

L.P.,
Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 1 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group