www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

odnos prodajalcev v HTE
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 3:53 pm    Naslov sporočila:  odnos prodajalcev v HTE Odgovori s citatom

Ojla,

moram malo pokomentirati "našo" trgovino HTE. V petek zjutraj naročim material (preko spletne trgovine). Ker se mi je mudilo (rad bi lotal čez vikend), sem poklical in poprosil, če bi lahko isti dan poslali, da v soboto dobim. Prodajalec (klical sem v MB) je obljubil, da bodo. In glej, v soboto dobim zjutraj paket, potem pa v toku dopoldneva še poštar prinese kuverto. V kuverti je bilo še nekaj materiala, ki so ga očitno pozabili dati v paket.

Vsaka čast taki firmi in takem odnosu, čeprav naročilo ni bilo veliko - okoli 20kSIT!

Pri njih sem in bom z veseljem kupoval. Edino spletni vmesnik bi lahko bil malo manj neroden Smile


lp, damo
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stoki
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Nov 2004 0:22
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.58

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 4:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej sem mislil da bo kritika ampak res, tudi jaz sem imel samo pozitivne izkusnje z HTE. Spletna trgovina je malo okorna ampak ko se navadis oznak gre hitro s search funkcijo. Pa se zavihke lahko pokoristis v kakem Firefoxu in mocno pohitris zadevo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z HTE imem same pozitivne izkušnje - razen ene. Pred HTE (LJ) sem prišel 5 minut pred začetkom delovnega časa. Ko sem si v 45 minutah ogledal celoten strop pred vhodom je prišel prodajalec. Čeprav sem bil prvi, mi je neprijazno povedal, da bo najprej "ustregel" tistim, ki so prišli stvar ali dve. Uredu, v bistvu bi prodajalec lahko imel prav, ampak če nebi zamudil, bi bilo dovolj časa za vse. Ko sem prišel na vrsto sem mu vse narekoval, on pa je prinašal "robo". Potem sem mu moral še enkrat narekovati, da je sestavil račun. Malo preden je pritisnil tipko za tiskanje računa, je po nesreči ugasnil računalnik (zraven smernih tipk sta bili tipki Sleep in Turn Off). Zgovarjal se je na računalnik. Potem je trajalo 5 minut, da je zagnal drugi računalnik - prvega verjetno ni hotel, ker se je nanj zgovarjal. Potem sem moral spet vse narekovati.
V glavnem... takrat sem zapravil okrog 3000 SIT, čez 2 uri časa in nekaj živcev.
Drugače pa nimam pripomb čez HTE.

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elektro pastir
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 20 Feb 2006 18:28
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta post moram napisat, saj kar se tiče trgovine HTE menim, da ni slabše v Sloveniji. Sicer ne naročujem prek interneta tako da tega ne morem oceniti, lahko pa ocenim strokovnost in prijaznost prodajalcev v Mariboru, kamor sem vsa leta zahajal.
Zakaj gre? Odkar jih je zapustila cela vrsta delavcev se je izgubila tudi vsa strokovnost, ki so jo imeli. Povrh vsega, če prideš v MB s spiskom materiala in nimaš sreče, da bi imel g. Primož (edini ustrežljiv), te lepo odslovijo z besedami tukaj pusti spisek in pridi jutri po material.
Do sem še vse ok, ko pa sem se drug dan res iz Radgone pripeljal po robo ob 14.30, le ta ni bila pripravljena in ker je bil Primož tako kot vedno sam, sem ostal brez robe, ki sem jo nujno potreboval že dan prej. Rekel je, da sta ostala delavca trenutno odsotna in da naj se vrnem čez 2 uri. Nato pa vidim oba delavca, kako sedita v gostilni 100m dalje in srebata vsak svoje pivo. Hvala lepa.
Nato sem se zapeljal do Čip-a, kjer so mi nabrali robo brez problemov.

Na maile več ali manj ne odgovarjajo (sales.mb@hte.si), da pa se sploh ne spomnim, ko so mi nazadnje, ko sem pri njih kupoval namesto 5xMAX3232 poslali 5xMAX232 z obrazložitvijo, da so isti, račun pa je bil okoli 7000 SIT!

Nisem [cenzurirano] stranka, vendar od mojega dobavitelja zahtevam, da me ne ima za norca. Torej ne hodim že pol leta v HTE!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Malo preden je pritisnil tipko za tiskanje računa, je po nesreči ugasnil računalnik (zraven smernih tipk sta bili tipki Sleep in Turn Off). Zgovarjal se je na računalnik.


Jaz sem imel podoben problem. Enkrat poleti sem prišel z A4 spiskom drobnarij (vrednost okrog 20k) in so me hoteli najprej odsloviti, a potem sem jih le nekako prepričal, da so mi vseeno postregli. V trgovini sem bil kaki dve uri Smile . Ni pa bilo nobenega za mano. Najprej sem narekoval elemente in prodajalec jih je iskal, nato sem še enkrat narekoval, da je sestavil račun in ravno proti koncu je zaštekal računalnik. Seveda je bilo potrebno povedati vse na novo Mad

Po pošti ne maram naročati, ker se mi je prevečkrat zgodilo, da sem dobil napačne stvari, napačno količino, itd itd

So pa vseeno po mojem mnenju bolj fer od IC. Enkrat sem pri IC naročil neko stvar v vredosti okrog 10k + še par uporov in kondenzatorjev v vrednosti okrog 200SIT. Ker zadeve za 10k niso imeli več, so mi poslali samo tisto za 200SIT, poleg tega pa sem moral plačati okrog 1500SIT poštnine Mad . Lahko bi me vsaj poklicali in vprašali, ali naj vseeno pošljejo

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 7:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bistvu z HTE imam in nimam slabih izkusenj.
Slabe imam predvsem z internetno trgovino (maribor). Tam je izgubis, preden narocis en upor. No potem sem raje prakticiral, da sem kar seznam poslal preko maila. Niso nic komplicirali. No so mi pa 2x poslali robo z zamudo. Ceprav sem jim IZRECNO napisal, do katerega datuma rabim in ce niso zmozni, da naj me poklicejo.
No od tega casa kupujem v HTE lju. Za tam pa nimam nobene slabe izkusnje!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.56
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz lahko pohvalim HTE , vsaj do sedaj imam z njimi pozitivne izkušnje.Glede na način prodaje , pa je normalno , da včasih malo "zamudijo".So pa verjetno edina trgovina , ki se potrudi tudi za "amaterske" kupce (brez D.Š.) in to po zmernih cenah !
Glede čakanja v prodajalni pa je povsem običajno , saj mora po vsak kos v skladišče. Temu se enostavno izognemo z naročilom preko e maila in nato pridemo iskat "pripravljen paket" v trgovino.

_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slemi
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2004 13:29
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.74
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam malo mešane občutke. Ko sem bil v HTE v LJ, me je trgovec grdo gledal če sem samo za dve ceni vpršal. No ravno obratno je v HTE Celje, tam je trgovec, ki se mu res lahko reče "DOBER TRGOVEC", takih je malo, lahko vprašaš za kup cen, če hočeš ti tudi material naprej pripravi. Pa tudi po telefonu brez težav izveš karkoli te zanima.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slemi, najbrz se jim zdi nekoliko nenavadno, da kdo povprasuje po stvareh, ki bi jih lahko v miru ugotovil doma. Povezavo v Internet ocitno imas, sicer ne bi pisal tukaj - cene so v online in "offline" trgovini prakticno iste, lahko si prihranis pot do trgovine, cakanje v vrsti in zaslisevanje prodajalca z nekaj kliki na www.hte.si (pa se tisti, ki smo za tabo v vrsti, bomo manj cakali Wink )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tudi pozitivne izkušnje z HTE. Večinoma naročam preko spleta ker se mi v Ljubljano ne splača hodit, ker je poštnina dosti ugodna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obiskujem trgovino HTE v LJ in jih lahko samo pohvalim. Sem dokaj redna stranka, tam nabavim kar precej materiala za kar lepe denarce, pa se dobro razumemo, večkrat mi gredo tudi tako na roko, da mi pošljejo material v kuverti, kakšno malenkost, plačam pa potem, ko pridem v nabavo. Če ne bi bil redna stranka, teh uslug najbrž ne bi bil deležen, kar pa je povsem normalno.
Če se zgodi, da kakšno stvar preveč zaračuna, obravnavamo in rešimo naslednjič. Se pa tudi zgodi da kaj pozabi zaračunat, pa spet obravnavamo naslednjič. Treba je imeti zdrav in pošten odnos, na tem odnosu pa gradimo sodelovanje.
V glavnem, res so v redu v HTE.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.33
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tako dobre kot slabe izkušnje iz HTE-ja in IC-ja, tako da bi težko rekel, kje se mi bolj dopade. Z internetno trgovino v HTE pa do sedaj samo dobre izkušnje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.90
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S spletno Hte v lj pozitivne izkušnje, prav tako s trgovino, kjer smo kar redna stranka in nam dovolijo da grem kar med police in pogledam če še kaj vidim sproti in kupim.
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Lunapark
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 9:48
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2006 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako bom rekel. Strokovnosti jim res manjka, imajo pa zato dobro pošlihtano internet trgovino. Najbolj se mi dopade v Celju, kjer je prijaznost res dobra, malo manj v Ljubljani, najmanj pa v Mariboru, kjer so vedno slabe volje, za "šankom". Sedaj pa ne vem ali imajo tako male plače ali je kaj drugega vzrok, morda nemotiviranost, naveličanost? Kdo bi vedel???
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iggy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 13:38
Prispevkov: 247
Aktiv.: 1.11
Kraj: LJ/ng

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2006 1:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, jaz kupujem večinoma v HTE (LJ), ker mi tam pustijo za šank. Kljub temu, da imajo vsakič ko pridem vsaj eno uro dela z mano so zelo potrpežljivi in ustrežljivi. Ravno zadnjič, ko sem opravil nakup in hodil proti domu sem razmišljal, da jih nisem nikoli nagradil za njihov trud. To bo treba popravit. Sicer je v HTE-LJ zadnje čase veliko dela, ne bodite presenečeni, če se včasih zgodi da vam zavrnejo dolg seznam - ni zloba, v to jih silijo razmere.

Najboljši čas za nakup je čez teden okoli 13-14ih, manj gužve, najslabše je ob sobotah. Eno uro (ali dve uri) pred zaprtjem je skoraj 100% gužva, za vikend še posebej. Takrat na pot samo če rabite manj kot pet ključnih komponent in če vas res "prime štromarska mrzlica". Sicer se raje ognite dolgi vrsti živčnih ljudi. Plus/bonton je tudi, da se spušča stranke ki rabijo le nekaj komponent (seveda če nisi ena izmed teh strank), primeren čas za to je ko čakaš v vrsti ali "nabiraš" komponente, vsekakor ko se račun še ne piše/tipka.

Večina tega velja tudi za druge ponudnike (v ICju so me samo 1x nakurili, slab dan, sicer vedno ustrežljivi).

Vse se da zmenit s pravim pristopom in "timing-om", lahko tudi marsikaj "zrihtajo". V ICju so mi septembra/oktobra povedali, da veliko stvari sploh ne dajo v internetno trgovino in naj pokličem, če rabim kaj specialnega.

Tako, sem se kar razpisal, ane? Jutri mam izpit! Že cel dan visim na netu Rolling Eyes

_________________
LP

Iggy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group