www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

odnos prodajalcev v HTE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:

(in, če bo kdo hotel omeniti Farnell, naj kar takoj pozabi. Privat stranke ponavadi "slučajno" pozabijo za par dni, celo cel teden...)


Tudi firmam dostikrat pozabijo Sad
Če mi do 17:00 ure ne pošljejo potrditve jih pokličem. Nenormalna praksa ampak deluje.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
protoncek je napisal/a:

(in, če bo kdo hotel omeniti Farnell, naj kar takoj pozabi. Privat stranke ponavadi "slučajno" pozabijo za par dni, celo cel teden...)


Tudi firmam dostikrat pozabijo Sad
Če mi do 17:00 ure ne pošljejo potrditve jih pokličem. Nenormalna praksa ampak deluje.
Če plačuješ s kreditno kartico jim sistem ne spusti avtomatsko skozi in se včasih zavleče tudi za več dni. Ko plačujem s kartico, oddam naročilo, jih čez 5min pokličem naj sprostijo naročilo naprej in še vedno sem dobil naslednji dan.
Za podjetje si pa odpreš poslovni račun na farnellu in ne plačuješ s kartico ampak enkrat konec meseca. Kar prišpara tudi precej časa v primerih ko v istem mesecu 5-krat naročiš. Za plačat in beležit imaš pa samo en račun.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, da samo njim sistem ne spusti čez... Brick wall pri ostalih firmah/trgovinah pa vedno deluje brez težav...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V trgovini HTE je pač tako kot je... če bi želeli imeti vidno zalogo v kateri trgovini je kaj, bi morala biti tudi baza taka, ampak očitno ni. Zakaj po toliko letih še vedno ni nobene spremembe, vedo oni sami, oziroma če jim je sploh v interesu da je kaj drugače, verjetno glavni vir zaslužka ni maloprodaja.

Nanoelektronika ima čisto drug sistem, lahko rečem celo "vsiljiv" sistem, je pač lastnik take sorte prodajalec, da je tišast in se zato bolj potrudi... za nekoga, ki se mu mudi, je to lahko v redu.

IC ima spet cvoje cvetke, da o cenah ne bi...

Farnell ima marsikaj, tudi eksotične komponente, dostava je hitra, o cenah pa sploh ne bi. Pri njih naročam le tisto, kar ne dobim nikjer drugje.

Večinoma material naročam pri HTE (ker mi nudijo najnižje cene od vseh), način kako imajo uštimano me niti ne moti, oziroma sem se s tem sprijaznil, ker če nekaj nimajo in je na zalogi drugje, se zmenim da material plačam kar v LJ, ostalo naj mi pošljejo naknadno po pošti.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
... bi morala biti tudi baza taka, ampak očitno ni.

O, po moje pa da je. Saj on v trenutku vidi, KJE se nahaja nek element.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede farnella in trgovinskega racuna imajo omejitev 1keur na mesec. Ce je vec, se narocilo zadrzi in noben nic ne javi. Jih moras poklicati (credit control) in nato sprostijo. Zgolj v vednost in ravnanje ...

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
protoncek je napisal/a:

(in, če bo kdo hotel omeniti Farnell, naj kar takoj pozabi. Privat stranke ponavadi "slučajno" pozabijo za par dni, celo cel teden...)


Tudi firmam dostikrat pozabijo Sad
Če mi do 17:00 ure ne pošljejo potrditve jih pokličem. Nenormalna praksa ampak deluje.


Naročil naredim precej (plačilo MC), a še vsakič, je bil potreben klic na 0800..., da se je stanje iz "prejeto" spremenilo v " v obdelavi".
To se dogaja že od vsega začetka (že leta) in še do danes mi niso povedali, zakaj je tako... (ravno danes sem spet "telefonaril" z njimi...).

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 1:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče pa želijo vzpostaviti osebni stik s kupci. Think
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.82
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2016 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se to zgodi mogoče 1x na leto. Naročam vsaj 2-3x na mesec plačujem z MC.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stran 8 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group