www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

odnos prodajalcev v HTE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anatom
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Jun 2006 19:16
Prispevkov: 115
Aktiv.: 0.53
Kraj: PO

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@zok: lahko objaviš link kje si dobil AVR-je?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

anatom je napisal/a:
@zok: lahko objaviš link kje si dobil AVR-je?
http://www.ebay.com/itm/1PCS-IC-ATMEGA8-16PU-ATMEL-DIP-28-NEW-GOOD-QUALITY-date-code-12-/300780166897

in

http://www.ebay.com/itm/270979048713

Angel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mornar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Sep 2014 13:34
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15
Kraj: Šmarje Sap

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 8:09 pm    Naslov sporočila:  cene elementov Odgovori s citatom

Da malo obnovim temo, ki je že kar stara.
Tudi jaz imam dobre in slabe izkušnje z HTE-jem. Ko sem v službi nabavljal laboratorijski usmernik, sem pri njih pustil naročilnico, potem pa čakal. Ker ga ni bilo sem se oglasil pri njih, kjer so me na vsak način hoteli prepričati, da sem ga že prevzel. Drugače so mi enkrat zaračunali trikratne vrednosti elementov, za kar so mi povrnili denar.
Me pa jezi da naši trgovčiči držijo zelo visoke cene elementov, tudi do večkratnik proti tujini, tako da se ti splača nabaviti preko eBaya, če lahko čakaš. Pri tem je HTE še najbolj zmeren, kar ni res za IC in ČIP.

_________________
Biti pripravljen je vse, je relel že Sheakespeare.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mornar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Sep 2014 13:34
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15
Kraj: Šmarje Sap

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 8:10 pm    Naslov sporočila:  cene elementov Odgovori s citatom

Da malo obnovim temo, ki je že kar stara.
Tudi jaz imam dobre in slabe izkušnje z HTE-jem. Ko sem v službi nabavljal laboratorijski usmernik, sem pri njih pustil naročilnico, potem pa čakal. Ker ga ni bilo sem se oglasil pri njih, kjer so me na vsak način hoteli prepričati, da sem ga že prevzel. Drugače so mi enkrat zaračunali trikratne vrednosti elementov, za kar so mi povrnili denar.
Me pa jezi da naši trgovčiči držijo zelo visoke cene elementov, tudi do večkratnik proti tujini, tako da se ti splača nabaviti preko eBaya, če lahko čakaš. Pri tem je HTE še najbolj zmeren, kar ni res za IC in ČIP.

_________________
Biti pripravljen je vse, je relel že Sheakespeare.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pri HTE moti, da zadnje čase nič več ne moreš naročit preko telefona. Dokler je bil tam nek Gregor, sva se vse zmenila, zdaj pa nikoli nimajo časa in želijo naročilo preko maila. Meni je to kar nerodno, ker , ponavadi, sem v službi, kjer nimam maila in potem bi kaj naročil, pa ne gre. Če čakam, da pridem domov, izgubim en dan. Pri IC tega problema ni.
lp

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 12:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Telefon zahteva čas takoj. Mail pa lahko pogledajo ko ni strank v trgovini.

Kako pa veš katere komponente rabiš in jih imajo na zalogi brez interneta pa mi ni jasno. Jaz, če sem v dvomih jih pokličem: "imate to pa to" če reče ja. Se v roku par dni po službi tam vstavim in prevzamem.

Sem jih pred leti rahlo opustil. Ampak ko nekaj rabim takoj, kar znajo imeti. Če je SMD pa itak preko farnella, kjer je mimogrede Raspbery Pi2-jka ko dodajo davek dražji kot v HTEju.
Tako, da zadnje čase nimam nekih pripomb čeznje. Odkar sem se nekako sprijaznil, da je Ljubljana premajhna, da bi nekdo na zalogi držal SMD upore še posebej ko rabiš kaj manjšega od 0805.

Ebay pa tudi ne moreš ravno vzeti kot referenco. Nekdo, ki pobira komponente, ki v firmi padejo iz P&P traka bo imel drugačno ceno kot nekdo, ki je to stvar vzel preko 3eh posrednikov. Če rabiš nizke cene si poglej mouser, rs-components, digi-key in tudi farnell, ki je pri ceni komponent sicer malenkost dražji ampak za 5€ poštnine in dostavo drugi dan je še vedno najboljše kar imam trenutno na voljo.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
, kjer je mimogrede Raspbery Pi2-jka ko dodajo davek dražji kot v HTEju.


Za te stvari mislim da je čisto ugodna slovenska trgovina Galago market . Kar sem od maline kupil, sem tukaj. Hitro imaš doma, pa glede na primerjavo cen ni nič kaj dražje kot drugje.

Sicer je videti kot reklama, pa še v napačni temi je Think Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2015 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
Dorijan je napisal/a:
, kjer je mimogrede Raspbery Pi2-jka ko dodajo davek dražji kot v HTEju.


Za te stvari mislim da je čisto ugodna slovenska trgovina Galago market . Kar sem od maline kupil, sem tukaj. Hitro imaš doma, pa glede na primerjavo cen ni nič kaj dražje kot drugje.

Sicer je videti kot reklama, pa še v napačni temi je Think Whistle

Lepa. Sem že nekajkrat iskal kje bi se dalo dobiti "kitajsko" robo, ki bi jo lahko pisal v stroške brez problema. Predvsem OLED zaslončke, je težko dobiti za nek normalen denar.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mornar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Sep 2014 13:34
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15
Kraj: Šmarje Sap

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zopet HTE negativno preseneča.

Danes sem že drugič padel na limanice HTE-ja. Na spletni strani imajo lepo označeno, da je lement na zalogi, narediš toliko in toliko km, da ti potem prodajalec reče, tega pa nimamo. Poleg tega je tudi element tak, da je tako kot bi ti pek rekel, žemlje pa nimam, tako da skoraj ne pomisliš, da ga ne boš dobil.
Malo sem se razburil, zato ker te na spletni strani zavajajo, pa ti nesramno odgovorijo, da je element na zalogi v Mariboru. J.B.T. Maribor, ali naj grem tja ponj! Pa brez zamere štajerci.
Drugič grem najprej v IC, zagotovo, so vsaj prijazni.

_________________
Biti pripravljen je vse, je relel že Sheakespeare.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Štajerci nič ne zamerimo.

Nauk zgodbe. Ne zaupaj spletnim stranem. Pokliči po staromodnem telefonu, vzpostavi kontakt s človekom na drugi strani žice, mogoče bo uspešno.

J***š ti Šmartfoun in sorodna govna.
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mornar je napisal/a:

Drugič grem najprej v IC, zagotovo, so vsaj prijazni.


Ne bo velike spremembe ( po mojih izkušnjah )

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.78
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obelix je napisal/a:
Štajerci nič ne zamerimo.

Nauk zgodbe. Ne zaupaj spletnim stranem. Pokliči po staromodnem telefonu, vzpostavi kontakt s človekom na drugi strani žice, mogoče bo uspešno.

J***š ti Šmartfoun in sorodna govna.
Wink

Po telefonu ti pa povedo, da za zalogo elemtov poglej na spletno stran, kjer vse štima!
So me že kar nekaj krat nasrali in sedaj naročujem samo preko tujih spletnih strani.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2016 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, HTE je tak. Sem tudi jaz že dostikrat tako "nasedel". Ne vem, zakaj je v dobi take modernizacije tako prekleto težko na spletni strani označit, v KATERI njihovi trgovini je element na zalogi... Brick wall
Tuje trgovine...že, že. Ampak če nekaj rabiš danes...
(in, če bo kdo hotel omeniti Farnell, naj kar takoj pozabi. Privat stranke ponavadi "slučajno" pozabijo za par dni, celo cel teden...)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 7:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
(in, če bo kdo hotel omeniti Farnell, naj kar takoj pozabi. Privat stranke ponavadi "slučajno" pozabijo za par dni, celo cel teden...)


Jaz pa kot "privat" še nisem s Farnellom imel takih izkušenj (tok tok).
Drugače pa v Slo naročujem pri Nanoelektroniki. Večinoma preko interneta, včasih s kakšnim dodatnim telefonskim dogovorom iz moje ali iz strani prodajalca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem se parkrat tako zeznil, da sem potem čakal kot utrgan, zdaj pa raje pri ic naročim, je vsaj res čez dan, dva tu...
Po moje se jim rahlo =be za uboge pare, ki naročijo za par evrov...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 7 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group