www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

težave z likalnikom bosch b25l

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jamaha
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 22:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 23, 2013 10:55 pm    Naslov sporočila:  težave z likalnikom bosch b25l Odgovori s citatom

Imam težavo z likalnikom Bosch b25l. v likalniku se je namreč odtrgala gumijasta cev za paro, ketero bi moral zamenjati, da bi likalnik ponovno deloval. Problem je v temu, da moram razstaviti likalnik, to pa bi rad oz. bi bilo dobro, če bi naredil brez polomljenih plastičnih delov. Zanima me, če je kdo imel podobno težavo in je le to rešil sam. odpru sem zadnji del likalnika (trije vijaki), kjer je pride cev za paro in elektriko v likalnik. Prosim, če mi lahko kdo pomaga razstaviti likalnik,da zamenjam omenjeno cev
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.95
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 24, 2013 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne poznam omenjenega likalnika, slike ne internetu pa tudi niso kaj prida, razberem tudi, da je obstaja več modelov.

Sem se pa enkrat lotil popravila klasičnega likalnika, ki pa je bilo bolj kot ne neuspešno. Namreč, da prideš do plošče je potrebno odviti vso plastiko. Vijaki so pa dodatno še lepljeni. Ker temperatura naredi svoje je vijake praktično nemogoče odviti v enem kosu.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jamaha
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 22:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Likalnik uspešno odpru brez polomljene plastike. Odšel do serviserja, ki mi je povedal, da original cev za ta likalnik stane 20 EUR. Za 10 cm dolgo cev!!!!!!!!!!!!!!.
A mogoče kdo ve, kje bi lahko dobil ustrezno cev (notranja lukna 5milimetrov, ovoj 3milimetre).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.01
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 4:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče v Hidex-u?
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jamaha je napisal/a:
Za 10 cm dolgo cev!!!!!!!!!!!!!!.
A mogoče kdo ve, kje bi lahko dobil ustrezno cev (notranja lukna 5milimetrov, ovoj 3milimetre).

Kos cevi za plin ?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

20€ za 10m silikonske, ne gumijaste cevi ni veliko.
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
yacksy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Nov 2009 8:27
Prispevkov: 499
Aktiv.: 2.85
Kraj: Okolica Šmarjeških toplic

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krampus je napisal/a:
20€ za 10m silikonske, ne gumijaste cevi ni veliko.


10cm, ne 10m Smile

_________________
[slovenščina je zame španska vas] happens.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povej kako cev rabiš- zunanji in notranji fi, imam kar nekaj zaloge, tako da dobiš gratis10 cm tudi več, ni problem, lahko pa me kontaktiraš na ZS in prideš iskat, sem iz Kamnika
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprosti, zdele sem videl dimenzije, zadeva na zalogi, tako da ni problema, samo zment se morava, pa ti pošljem, sem tudi serviser, ampak ne zlatar, meter cevi pride cca 5 € + ddv
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jamaha
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 22:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2013 8:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za pomoč. Cev sem dobil na odpadu iz enega starega likalnika, ki ga je nekdo vrgel stran. Zadevo sem uspešno zamenjal, tako da sedaj lahko ponovno likamo - likajo. Hvala vsem še enkrat za nasvete in pomoč. Če pa bo kdo imel podobne težave pa z veseljem pomagam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2013 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srečko....sodelavcu je na enakem likalniku kot kaže prebil grelec vode. Ko vklopi desno stikalo, vrže ven FID... Nov je na servisu 150 evrov brez dela Brick wall ravno včeraj sva ga secirala...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tom_II
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Dec 2007 14:08
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.36
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2013 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,
bom kar tukaj vprašal ali ima mogoče kdo ele. shemo za likalnik bosch b25l profesional.
Problem imam ker mi noče vključiti črpalke za črpanje vode v kotliček.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

preveri termostat na grelcu, je cca 160 stopinjski in normalno odprti kontakti, ko vode v kotličku zmanjka, se grelec pregreje na to temperaturo in vklopi črpalko, delovna temperatura kotlička z vodo je cca 145 stopinj
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Protonček-odmontiraj grelec, lahko ti ga naredi Rudolf Potočnik iz Hotemaže
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2013 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, super, bom res povprašal, kako je s tem. Hvala!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group