www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo Siol BOX netgem N5200
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3172
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2017 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ups, sem bil prehiter. Sledi vezicam iz transformatorja in videl boš, da gredo v glavni IC, ki je torej tudi PHY. Če imaš srečo, je skurjen zgolj TVS ob transf., sicer pa srečno z menjavanjem IC-ja.
Pri računalnikih je tako, da karkoli odpove (procesor, RAM, FLASH, ...), se ne bo naložil. Če lahko okvarjeno komponento identificiraš glede na kratek stik, je še enostavno sicer pa...
Zaradi tega se pri streli običajno ne izplača popravljati drugega razen napajanja in periferije, saj nikoli ne veš, kaj vse je odpovedalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thunderace
Član
Član



Pridružen-a: Sob 09 Apr 2005 16:48
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 24, 2018 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Imam N8200, ki deluje vedno manj stabilno. Najprej se je med spremljanjem programa po parih minutah sesul. Potem se je postavil vedno težje. Sedaj je po začetnem znaku samo črn zaslon. Na pritisk številke reagira, na tipko menu pa ne reagira.
Reset s tipko (tudi daljše tiščanje) ne pomaga. Z drugim napajalnikom je enako. Dodajanje elektrolitskih kondenzatorjev na interne napajalne linije ne pomaga.
Kaj bi lahko bilo narobe? Mogoče hladen spoj na procesorju?

EDIT:
Kot kaže sem našel napako. Razz
Slučajno sem opazil, da se pregreva HDMI ESD zaščita - TPD12S521 (PN521). Po odstranitvi se je zagnal takoj.
Najbrž posledica iste strele, ki je poškodovala IP101A. Na srečno HDMI ne potrebujem.

EDIT:
Po zamenjavi tudi HDMI dela. Glavni IC je le ostal nepoškodovan.



Evo tudi meni je prenehal delovati HDMI izhod na N8200, preko SCART je slika na TVju. Tako da bom tudi jaz poskusil z menjavo TDP12S521, pa bom videl če bo deloval HDMI. Izgubiti tako nimam kaj, slika preko SCART je preslaba, servis pa predrag - vseeno če kupim drugega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.19
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2018 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni najbolj enostavno rentati nov box? Če ga strela oplazi pač greš po drugega, plačuješ pa nekaj € najemnine na mesec.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2537
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2018 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še bolje je menjati ponudnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Toliko se pogovarjate o popravilu BOX-a N8200 (z diskom)
Ali je kdo da bi mi ga popravil
Takrat ko je box odpovedal ni bilo nič slabega vremena ampak sredi najbolj lepih sončnih dni. En večer je nekaj ponagajal box potem je še delal naslednji dan pa ni več. Samo ledica utripa in išče....
Da ne bo kdo omenjal napajalnik preizkušen na drugem da je ok deluje
Tudi kakšnih strel-grmenja ni bilo , tako da ne vem kaj bi lahko bilo.

Za vsak slučaj prilagam slike plošče.
Če je kdo da bi se pripravil popravit, bi bil vesel, če mi se javi. Lep pozdrav vsem



P1110074.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.84 MB
 Pogledana:  20 krat

P1110074.JPG



P1110075.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.84 MB
 Pogledana:  9 krat

P1110075.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdarvo
Kaj ni nobenerga junaka ki bi bil pripravljen popravit ta siol N8200
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group