www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Driverji

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miletre
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 8:58
Prispevkov: 437
Aktiv.: 2.26
Kraj: Maribor - Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 13, 2013 8:42 am    Naslov sporočila:  Driverji Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Pozna kdo kak zastojnski program za driverje, podobno kod Update my drivers?
Hvala in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5771
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 13, 2013 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, Google.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.68
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče tole

http://drp.su/

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mihc87
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2011 11:58
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2013 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz običajno za iskanje uporabim Aida64 in potem kot je bilo že omenjeno Google Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mckmck
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2011 16:50
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 21, 2013 7:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne najdeš driverju skopiraj v propretis od naprave id od driverja in na googlu najdi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.11
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2014 1:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Imam prenossnik IBM T30, OS XP, moram naložit driver od microsofta ACPI-Compliant Embedded Control, ko grem na mikrosoftovo stran mi ponudi Net2, nalagam, vendar mi prekine, ker pride do napake.
Prosim, kaj naj storim?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 21, 2016 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na starem računalniku ki ga uporabljam tudi za testiranje, sem do sedaj uporabljal za posodabljanje gonilnikov program SlimDrivers - Free. V večini primerov je deloval dobro, dvakrat sem imel pa kar velike težave da sem vzpostavil računalnik nazaj v prejšnje stanje, tako da ne morem reči da ga priporočam. Enkrat ali dvakrat je poleg novih gonilnikov naložil tudi nekakšen program ki služi kot pripomoček k enoti oziroma komponenti katere gonilnik sem posodabljal.

Pred tremi dnevi ko sem iskal gonilnik za star USB ključek sem pa naletel na program DevID Agent, spletna stran: http://devid.info/ in po prvih testiranjih lahko rečem da deluje kar dobro. Pred eno namestitvijo novega gonilnika me je posvaril da nima Microsoft podpisa, vseeno sem ga namestil in kasneje v Upravitelju naprav (Device Manager) ugotovil da enota ne deluje. Težavo sem rešil s funkcijo Roll Back Driver (Povrnitev prejšnjega gonilnika) tako da greš v lasnosti -> gonilnik.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.


Nazadnje urejal/a jozkoc Sre Maj 25, 2016 9:45 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2016 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekaj pomembnega sem pozabil povedati.

Pred posodabljanjem gonilnikov obvezno naredi sistemsko obnovitveno točko (System Restore Point)!!!

To narediš tako da greš: Start -> Vsi programi (All Programs) -> Pripomočki (Accessories) -> Sistemska orodija (System Tools) -> Obnovitev sistema (System Restore) -> in nato tam označiš: Naredi obnovitveno točko (Create a restore point).

Obnovitveno točko je vedno dobro narediti predno se dela spremembe na sistemskih datotekah ali predno se namesti program neznanega izvora in avtorja (večina Free programov).

Pametno je tudi da gonilnike nameščaš enega po enega in ne kar vse na enkrat ter po vsakem nameščanju ponovno zaženeš računalnik in nato preveriš v Upravitelju naprav če enota pripadajočega gonilnika deluje. Če ne deluje preizkusi še s funkcijo da enoto prvo onemogočiš ter nato nazaj spet omogočiš (disable -> enable), včasih je tudi to potrbno da se enota zažene na novem gonilniku. Če tudi to ne deluje pa funkcija Povrnitev prejšnjega gonilnika (Roll Back Driver). V najslabšem primeru pa povrnitev sistema na prejšnjo obnovitveno točko.

Pa nikar comp3 Večina problemov se da običajno rešit.

Pot za Upravitelja naprav (Device Manager) je pri:

WinXP (SP3): Start -> Control Panel -> Performance and Maintenance -> System -> Hardware -> Device Manager

Windows7: Start -> Nadzorna plošča -> Sistem in varnost -> Sistem -> Upravitelj naprav (levo zgoraj)
Podčrtano lahko odpade ker je odvisno od nastavitev.


Tako, to sem napisal ker sem bil malo v skrbeh če bi se kdo ne preveč spreten računalništva res lotil posodabljanja gonilnikov s programom ki sem ga reklamiral. Bi imel potem slabo vest če bi šlo kaj narobe, tako sem pa vsaj opozoril da je tukaj potrebna maksimalna previdnost, in povedal tudi kako se rešujejo osnovne težave ki včasih pri tem delu nastanejo.


Uh, d'oh! kaj mi je tega treba bilo?

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group