www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

STM32F4, DISCOVERY razvojna ploščica,
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, načeloma imam knjižnice za recimo I2C, SPI, USART, pač periferijo ločene in najslabšem primeru le tisto uredim, ter bi moralo delat.

Vseeno je pa to ogromno dela, da se iz CMSIS prilagodiš na HAL driverje, ki ne vem čemu služijo Smile

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jmivsek je napisal/a:
Da ostaneš kolikor toliko neodvisen, je najbolje narediti svoj "HAL" in strikno klicati vso periferijo prek njega v svojem programju.

Kar pa ni vedno enostavno, še posebej takrat, ko uporabljaš prekinitve, ki jih generira periferija.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75549.86

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.61
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prekinitve je tudi dobro izolirati znotraj svojega HW odvisnega sloja (HAL). Za recimo serijski vmesnik daš v njegov HAL tudi oddajno in sprejemno vrsto, prek katerih nato prekinitvena rutina sprejema in oddaja. S tem dosežemo tudi tisti A v HAL: abstrakcijo vmesnika na višji novo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam da ni tole preveč offtopic, delam prvi projekt z stm32f429i platko in že imam nekaj težav čisto na začetku.

Ve mogoče kdo kaj bi bil vzrok tega error-ja?
Citiram:
main.c: error: C3906U: Malformed via file '.\main.__i'.

Uporabljam demo verzijo uVision 5.

Do zdaj sem uporabljal uV4 pri uV5 se še pa učim tako, da je verjetno tole kakšna banalna stvar, ki sem jo spregledal.

_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Google ne najde nič pametnega na ta error.

Mogoče pa pobriši vse objekte iz projekta.
Poizkusi tudi rebuild.

Pokaži še konstrukcijo projekta.
Pripni tukaj.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@tilz0R, hvala za nasvet. Sem probal pa ni pomagalo.

Je pa zadeva ravnokar šla skozi compile, očtino uV5 ne paše, če je kje v imenu direktorija hashtag. Kar pa sem seveda imel, ponavadi uporabim to, da imam določene direktorije zmeraj na vrhu.

_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa podčrtaj "_". Oziroma dva če je zadeva res pomembna Smile
Ta znak se ponavadi uporablja za poti brez presledkov in je povsem primeren tudi kot prva črka imena fajla ali mapce.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala obema za nasvet, ja bom očitno moral malo spremenit navado pri uV5.

Podčrtaj pa uporabljam že od nekaj za vse od imen funkcij do imen spremenljivk. VčasihSemImenoval po tem načinu ampak mi zadeva ni bila preveč pregledna.

_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregtherider
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2009 18:51
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.14
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Tudi jaz sem se pred kratkim začel malo igrat z discovery ploščico in sem že naletel na en problem, upam da bo lahko kdo pomagal.
Torej hotel sem uporabiti 2x16 lcd z uporabo TilzOR- jevih knjižnic ampak zadeva ne funkcionira. V projektu imam vključene potrebne knjižnice (delay ter HD44780) in kot kaže delay ne deluje prav, program se pri klicu delay funkcije ustavi.
Zanima me, ali bi moral spremeniti HSE_VALUE v stm32f4xx.h na 8 MHz? To sem hotel naredit ampak mi ne pusti ker je file "read only". Ideje?


LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@gregtherider

Če si pogledaš moj tutorial tukaj, boš videl, kako se pravilno nastavi projekt v Keilu, da bo delovala discovery platica na polni hitrosti, ter da bo delal tudi delay.

Datoteka je res readonly, imaš pa v project settings opcijo nastavitve globalnih define-ov.

Priporočam, da si pogledaš tutorial in poizkusiš v njem če deluje.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregtherider
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2009 18:51
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.14
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem delal po tem tutorialu ampak sem zgleda nekje nekaj zašuštral. Šele zdaj sem opazil, da si napisal da če snameš komplet knjižnice z githuba in projekt zaženeš od tam, je že vse vključeno. To sem naredil in zadeva zdaj deluje! Hvala! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davorin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Okt 2006 16:28
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 12:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potrebujem nasvet za nakup razvojne plošče za ARMje. Potrebujem nekaj za začetnike oz. za prehod iz AVRjev. Mogoče kaj takega?

stm32f4 discovery

Vsak nasvet dobrodošel.
Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 1:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stm32 nucleo je najbolj primerna. Vse svoje razsiritve bos lahko uporabil pa se arduino shielde podpira.
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group