www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vprašanej o tem koliko ljudi poznate.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Koliko vpisov imete v telefonskem imeniku vašega GSM ?
nobenega
5%
 5%  [ 5 ]
nekje do 50
11%
 11%  [ 11 ]
med 50 in 100
16%
 16%  [ 16 ]
od 100 do 200
21%
 21%  [ 21 ]
od 200 do 400
28%
 28%  [ 28 ]
od 400 do 600
7%
 7%  [ 7 ]
od 600 do 800
5%
 5%  [ 5 ]
od 800 do 1000
5%
 5%  [ 5 ]
Skupaj glasov : 98

Avtor Sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2013 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih naletiš na kak kontakt, za katerega pomisliš da bo morda kdaj prišel prav.
Kak avtomehanik, veza v nekem podjetju, član foruma...

Drugače pa nekaj čez 400. Podvojenih ne štejem (različne telefonske istih ljudi).
Večino poznam osebno, nekaj pa je tistih "morda pride kdaj prav".
Kdaj sem z večino nazadnje kontaktiral je pa druga zgodba...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frke
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2005 14:41
Prispevkov: 212
Aktiv.: 0.95
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2013 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V imeniku jih je cca 500, od tega kakih 100 neznancev ali pa takih, ki sem jih "za vsak slučaj" shranil za nekaj dni in so zdaj tam že leta
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Maj 2013 19:49
Prispevkov: 141
Aktiv.: 1.07

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2013 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V imeniku GSM nimam stikov. Najbolj pogoste stike poznam na pamet, za ostale pa nimam razloga, da bi jih shranil v telefon.



Silvo je napisal/a:
Moja praksa je, da se običajno na neznane številke ne javljam. Sigurno pa nikoli ne kličem nazaj zgrešenega klica z neznane številke. Torej, če me kdo, ki ima mojo številko ne bo mogel doklicat naj pošlje SMS.

Zanimivo, torej te nihče ne more doklicati, če ni v tvojem imeniku in če ne ve, da vaša visokost želi predhodno najavo po SMS Rolling Eyes
OK, zastopim, da na zgrešene klice ne kličeš nazaj, še posebej ne na nepoznane, ampak da se ne javiš tudi če bi se lahko (ker je številka nepoznana), tega pa ne zastopim Neutral
Seveda je to čisto tvoja stvar, tvoja odločitev in pravica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lbozo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Jan 2008 23:51
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.36
Kraj: Vodice

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V imeniku mobitela imam 319 številk.
_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

flomaster je napisal/a:
Zanimivo, torej te nihče ne more doklicati, če ni v tvojem imeniku in če ne ve, da vaša visokost želi predhodno najavo po SMS Rolling Eyes
OK, zastopim, da na zgrešene klice ne kličeš nazaj, še posebej ne na nepoznane, ampak da se ne javiš tudi če bi se lahko (ker je številka nepoznana), tega pa ne zastopim Neutral
Seveda je to čisto tvoja stvar, tvoja odločitev in pravica.
V zadnjih 13 letih, kolikor si lastim telefon, sem se (tudi jaz) naucil da ce mi zvoni telefon, stevilke pa nimam shranjene, to v 90% primerov pomeni da nekdo od mene nekaj pricakuje (delo, material, prosti cas ali informacija), in to v vecini primerov zastonj.

Ker nisem rdeci kriz, casa pa tudi nimam na pretek, se taksnim pac ne oglasam. Tudi marsikomu, ki ga imam shranjenega v telefonu.

Izjema so obdobja kadar prodajam avto. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Telefon mi kaže 177 kontaktov (telefonskih številk). Nekaj je tudi mojih, takih ki jih ne rabim več (hrvaških).
Nekaj jih pa ima ali so imeli mobilni in fiksni telefon. V takem primeru pri fiksni številki dodam pred imenom črki ZZ tako da se sigurno znajde na koncu abecednega seznama.
Fiksnim številkam se izogibam če je le možno. Nepotrebnih kontaktov ne brišem skoraj nikoli (čista izguba časa).

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zok je napisal/a:
....... Ker nisem rdeci kriz, casa pa tudi nimam na pretek, se taksnim pac ne oglasam. Tudi marsikomu, ki ga imam shranjenega v telefonu.

O jaz pa! Nastanejo potem zanimivi posnetki ! Mr. Green Imam pa nekaj številk v imeniku, kjer namesto imena in priimka preprosto piše: "Ne dvigni".
Sicer pa se moj imenik konča pri 776. Je pa nekaj dvojnih števil, pa nekateri so že pokojni. Bo treba čistke !
No s tem kaj poznam in kaj ne je več kategorij:

Osebne številke - torej GSM 601
Zemeljske številke - družinske 22
Razne firme (ne poznam osebno) 83
Službena številka, a poznam osebno - običajno GSM 68
Še nekaj tega, kar ne morem razporediti v te skupine.

Druga kategorija je problematična, ker verjetno dosti številk ni več. Opazil sem, da ljudje prekinjajo naročnine na tovrstne telefone, saj glede na to, koliko se uporabljajo predragi.
Tudi sam imam namen odjaviti telefon in tudi internetni priključek, saj zadeva resnično deluje klavrno.
Kot dokaz naj povem, da ta trenutek internetna povezava ne deluje! Tole pišem preko radioamaterskih zvez. Torej preko sistema povezav z NBP Matjaževim protokolom.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 2:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zok je napisal/a:
flomaster je napisal/a:
Zanimivo, torej te nihče ne more doklicati, če ni v tvojem imeniku in če ne ve, da vaša visokost želi predhodno najavo po SMS Rolling Eyes
OK, zastopim, da na zgrešene klice ne kličeš nazaj, še posebej ne na nepoznane, ampak da se ne javiš tudi če bi se lahko (ker je številka nepoznana), tega pa ne zastopim Neutral
Seveda je to čisto tvoja stvar, tvoja odločitev in pravica.
V zadnjih 13 letih, kolikor si lastim telefon, sem se (tudi jaz) naucil da ce mi zvoni telefon, stevilke pa nimam shranjene, to v 90% primerov pomeni da nekdo od mene nekaj pricakuje (delo, material, prosti cas ali informacija), in to v vecini primerov zastonj.

Ker nisem rdeci kriz, casa pa tudi nimam na pretek, se taksnim pac ne oglasam. Tudi marsikomu, ki ga imam shranjenega v telefonu.

Izjema so obdobja kadar prodajam avto. Smile


Zok, tole si mi snel z jezika. Dodal bi še tole; Nisem suženj telefona, tako da ga ob prostem času ne nosim za sabo. Nekako imam že dovolj službenega telefona, katerega pa v času službe moram imeti pri sebi. Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se ne motim je bilo prvotno na SIM predvidenih kakšnih 100 številk. Po nekaterih raziskavah je 100 običajno tudi meja socialnega omrežja posameznika.

No dejstvo je, da telefonski imenik v sodobnem mobilnem aparatu še zdaleč ni več samo osebni telefonski imenik, temveč miniaturni telefonski imenik v katerega vnašamo številke vseh poslovnih partnerjev, trgovin, storitev itd.. skratka kar rabimo ali ne rabimo, tako malce na zalogo, bo že prav prišlo čez 7 let.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sime
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2008 16:33
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.28
Kraj: Žužemberk

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

450 stikov... čeprav nebi bilo nič narobe naredit kakšno čistko. Redno ne uporabljam več kot 30 številk.
_________________
Kaj se zgodi ko Chuck Norris prdne v vtičnico? Turbine v elektrarni se zavrtijo v nasprotno smer!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
edo11
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Maj 2010 9:19
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.38
Kraj: Komen

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko to prebiram sem naredil čistko v imeniku. Ostalo mi je 526 stikov!
_________________
Lp Edo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group