www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Koliko monitorjev ima vaš PC ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Koliko monitorjev ima vaš PC ?
enega samega
37%
 37%  [ 75 ]
dva moniorja
52%
 52%  [ 103 ]
tri monitorje
8%
 8%  [ 17 ]
štiri monitorje
1%
 1%  [ 3 ]
Skupaj glasov : 198

Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dva zgoraj, dva v delavnici, kjer imam ob programiranju tudi dve tipkovnici in dve miški. Zgoraj bi imel tri, pa ni prostora na mizi.
Kroko, praviš, zakaj dve miški? Hja, pri meni zato, ker imam en monitor pred seboj, enega pa levo za 90 stopinj od mene (drugače ni prostora) in ko se obrem tja, se mi ne ljubi vedno prestavljati tipkovnice in miške, pa imam raje dve. Na hitro izgleda kot da bi imel dva računalnika Razz zelo uporabno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
Dva monitorja. Ni mi pa jasno, zakaj bi imel dve miši?


Drago_G je napisal/a:
VolkD, zakaj pa potrebuješ 2 miši? Ja menda ne upravljaš z vsako roko ene?


Ojoj.. se rabi se,... Če nekaj delaš timsko, potem je fino imeti stvari dvojne, da si ne puliš z rok.

Če nekoga recimo učiš dela z Altiumom,... ali pa programiranja,...

In še nekaj, če bi windows omogočali, da sta zagnana dva user-ja istočasno, bi bila ta opcija preklemano fina. Kar predstavljajte si - daš eno miš, tipkovnico in en monitor na razpolago drugemu userju. Efekt je enak, kot da imaš dve mašini, ki sta popolnoma sherani med seboj.

Ampak, to so samo pobožne želje,... M$ izdaja nove in nove verzije OS-a zgolj zato, da pobere vsakič kup denarja, dejanskih idej jim pa zmankuje.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot zanimivost naj omenim da w8.1 omogoča dve namizji na enem monitorju: namizje zgorja primeš in ga povlečeš levo ali desno. Če je monitor velik ( beri širok), tako lahko virtualno dobiš dva namizja. Seveda je po mojem mnenju pogoj vsaj 27 inčni monitor, sicer je slika premajhna.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je lepotna šminka. Zadeva ne omogoča dveh niti, ki bi vozile dva uporabnika. Torej dveh kurzorjev in vse kar z kurzorjem lahko narediš.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, to pa ne. Ni to, kar ti želiš. Je zgolj neke sorte za silo rešitev, pa tudi, kot sem preizkusil, zelo omejeno uporabno celo na 27 colskem monitorju. Premalo prostora. No, če si vajen 17 colarjev...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
korosecs
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Jan 2011 23:27
Prispevkov: 191
Aktiv.: 1.18
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2 monitorja povsod, v delavnici pa tudi 2 miški in 2 tipkovnici Smile
_________________
Lp, Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.93
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2x 24" + 19" na enem računalniku (pobožna želja je 6x 24", ampak so IPS monitorji 16:10 z DisplayPort priklopom 230€+, tako da se bolj počasi dodajajo).
Definitivno pa samo ena miška in tipkovnica...

V službi 2x 21.6".

Včasih s Synergy povežem še notebooka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj imam tudi jaz brezžično, ampak ko sem jo ene 20x prestavil v eni uri, sem znorel in šel po en žični komplet v omaro...razlika je očitna Applause
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hamm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2012 21:47
Prispevkov: 216
Aktiv.: 1.54
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 5:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bpavsic je napisal/a:
Včasih s Synergy povežem še notebooka.


Jaz uporabljam 24" monitor in Synergy, ker če delam še kaj na Ubuntu-ju, je nadležno preklaplanje miške z enega računalnika na drugega.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
In še nekaj, če bi windows omogočali, da sta zagnana dva user-ja istočasno, bi bila ta opcija preklemano fina. Kar predstavljajte si - daš eno miš, tipkovnico in en monitor na razpolago drugemu userju. Efekt je enak, kot da imaš dve mašini, ki sta popolnoma sherani med seboj.


Za XPje sem prepričan, da je (vsaj pri RDP) ta možnost obstajala - si pa moral to opcijo "odkleniti" v registru in na ta način je bilo preko RDPja na isti mašini sočasno prijavljenih več različnih userjev in vsak je delal pod svojim accountom.

Sicer pa - k vprašanju teme - doma imam "samo" laptop, za delo pa 3 "monitorje" (internega v laptopu v tej konfiguraciji ne uporabljam). "Monitorji" v narekovaju zato, ker je monitor v bistvu le en, pa še dva "all-in-one" računalnika, na katerih imam inštalirane "MaxiVista" kliente ("virtualni extended desktop"). Na ta način lahko računalnika uporabljam kot "laboratorijska" (nanju se mi v osnovnem OS logirajo podatki loggerjev, napajalnikov in druge opreme), če pa tega ne rabim pa jih lahko uporabim kot extended desktop osnovnega računalnika.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.93
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@mucek

Darko ni mislil tega. Tu še vedno potrebuješ vsaj dodatne RDP terminale. Kar bi Darko rad imel, je 2 tipkovnici in 2 miški na enem računalniku, vendar na ekranu potem 2 cursorja in 2 aktivni aplikaciji (vsaka za svojo tipkovnico).

Mogoče pa bi to šlo rešit z virtualci (na secondary monitorju teče full screen kak virtualni računalnik - virtualbox, vmware, en par usb tipkovnice / miške pa "lockan" na tisti računalnik)... grem poskusit Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.33
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Offtopic, ker bo morda komu koristilo:
VolkD je napisal/a:
In še nekaj, če bi windows omogočali, da sta zagnana dva user-ja istočasno, bi bila ta opcija preklemano fina. Kar predstavljajte si - daš eno miš, tipkovnico in en monitor na razpolago drugemu userju. Efekt je enak, kot da imaš dve mašini, ki sta popolnoma sherani med seboj.
Operacijski sistem pač ne zna vsega. Zato pa obstajajo aplikacije. Za ta namen recimo SoftXpand. Če pa želiš imeti samo več kurzorjev pa TeamPlayer.

Uporabljam pa doma en prenosnik in v službi en stacionarni računalnik s 24" monitorjem. Mi zadošča. V bistvu mi je še prevelik.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.33
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prenosnik + 2x LCD (en na VGA, drugi na HDMI) = 3 Smile
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.27

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsako računalo po en monitor.
Koliko je računal je pa druga tema Mr. Green
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group