www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino in socket.io za realtime prikaz podatkov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
futuristic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2003 16:07
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 9:29 am    Naslov sporočila:  Arduino in socket.io za realtime prikaz podatkov Odgovori s citatom

Napisal sem en članek v katerem sem pokazal kako uporabiti nodejs in socket.io, da podatke sproti prenašaš iz arduinota v brskalnik:

V mojem primeru prikazujem v brskalniku sliko, ki ji vidi optična miška, lahko bi pa npr. na arduinota priklopil temperaturni senzor in potem kazal temperaturo v realnem času...

http://frenki.net/2013/12/convert-optical-mouse-into-arduino-web-camera/

Upam da bo komu v pomoč. Smile

Lp, F
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiva ideja! Bi mislil, da miš potrebuje kaj več kot 15x15 pikslov.
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leonk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Jan 2009 0:39
Prispevkov: 374
Aktiv.: 2.02
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2013 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlični Arduino primeri. Kratki in nazorni.

IP svet vendarle ni tako oddaljen.


lp, Leon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
futuristic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2003 16:07
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2013 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se trudim da bi delal take popolne tutoriale, ki jim lahko sledi kdorkoli.

Ker za to, da mi je uspelo dobit sliko iz miške sem porabil kar nekaj deset ur, čeprav je na netu zelo veliko tutorialov...
IP svet mi je veliko bližje, ker sem web developer...

Naslednji projekt bo pa arduino + OV7660 kamera = ambilight Wink (brez PCja)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo zanimivo tole z miško. Bi pa bilo za marsikoga bolj uporabno, da bi si v brskalniku prikazoval temperaturo recimi iz kakšnega digitalnega senzorja DS18S20. Seveda, bi bilo v veselje, da je vodič napisan za "navadne smrtnike" oz. začetnike.
Če bi bil kakšen vodič na to temo napisan še v Slo jeziku, pa toliko boljše.

Drugače pa kar z zagonom naprej Wink.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
futuristic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2003 16:07
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2013 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok bom naredil tutorial kako z minimalno kode spravit temperaturo iz DS18S20 na net z socket.io .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
futuristic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2003 16:07
Prispevkov: 157
Aktiv.: 0.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Wohooo objava na dangerousprototypes.com Dancing

http://dangerousprototypes.com/2013/12/19/convert-optical-mouse-into-arduino-web-cam/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group