www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Alu grelna miza

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tv6865
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2015 15:43
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.53

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 9:12 pm    Naslov sporočila:  Alu grelna miza Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Razmišlam o izdelavi grelne mize za 3D tiskalnik v velikosti 500 x 500 mm.
Zanima me ali jo lahko izdelam iz alu. plošče, na spodnji strani pa naredim utore za grelno žico ter tipalo temperature. Kako bi se kaj obneslo tiskanje na alu.? Kontaktna površina bi bila brušena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.17
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz se ukvarjam s podobnim problemom. Moja bo sicer malo manjša 400x400. Kot sem bral po netu uporabiš vsaj 6mm alu ploščo, spodaj pa v razmikih montiraš cca 10-50W upore v alu ohišju. Aluminij je toplotno dobro prevoden, tako da bi morala biti temperatura kar enakomerna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group