www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

"Klepet" na forumu ...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2003 8:25 pm    Naslov sporočila:  "Klepet" na forumu ... Odgovori s citatom

Frenki,
Če je možnost, naredi nekje na File manager-ju povezavo na klepet ter zadevo malo opiši. (obisk File managerja je kar velik - mogoče bi koga kaj zanimalo "online") Če bi bilo možno bi bilo tudi zanimivo, da bi se videlo kdo je v tem trenutku na njem - podobno kot tukaj na forumu.Idea Mogoče tudi kako okno v katero bi lahko nekdo, ki je kaj pripel napisal kdaj bi bil dostopen "online" Question

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 30, 2003 12:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
Ideja ni slaba, vendar danes ne bom uspel kaj veliko. Jutri sem še odsoten (ups danes Confused ), čez vikend pa naredim eno varianto, ki bo bolj opazna tudi na filemanagerju.

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 31, 2003 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekakšno obvestilo o forumu sem na klepet sicer pripel ampak moram priznati, da še meni ni všeč Sad . Hvaležen bom za vsako idejo na kakšen način to izvesti. Trenutno je to popup okno, ki se odpira ob pritisku na link. Problem je v tem, ker nas ima verjetno večina (vsaj uporabnikov NS) popup izključen. Evidence trenutnih uporabnikov se ob taki zasnovi filemanagerja ne da dobiti, ker se prijava povleče iz piškota - za samo pregledovanje pa niti ni nujna. Podatke se gleda šele ob izvedbi ene od akcij. Silvo, to z oknom o dodatnih podatkih pa je dobra in izvedljiva ideja in jo bom poskusil realizirati. Verjetno vezano na uporabnika in ne na samo datoteko (vsaj meni bi bilo to nekako logično - kaj misliš o tem?) ker je za sam opis vsebine datoteke na voljo že kar nekaj prostora. Dolgoročno pa bi bilo po moje najbolje, da bi se tako za filemanager kot sam forum koristila ista baza uporabnikov in vstopna točka, kar bi verjetno omogočilo najlažje delo. Mimogrede, razmišljal sem o možnosti, da bi ob zapuščanju filemanagerja uporabnika preusmeril na forum vendar sem nekako v dvomih ali je ta način preveč vsiljiv Confused .

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2003 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kako je izvedljivo opažam problem, da ko si na forumu ne osveži okno ter ne vidiš, da se je nekdo prijavil za klepet. Sam sem se prejle prijavil, ko sem videl, da si ti gor ampak ti vrjetno tega nisi opazil. Torej je kako izvedljivo obiskovalca ki je že na forumu nekako opozoriti, da se je nekdo prijavil za klepet - kako POP okno ? kot pri obvestilu o prejetju zasebnega sporočila.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2003 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dodal sem neko obliko opozarjanja obiskovalcev na prisotne ob klepetu. Upam da bo uporabno. Ce bodo kaki komentarji, jih bom poskusil upostevati vendar zna biti malo zamude, saj so tule komunikacije bolj tako Sad .

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2003 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj nisi na dopustu Confused tole delaš z dopusta Question ... preko mobile povezave Question če naredi test, da vidimo koliko se konektaš Wink

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2003 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem na dopustu Laughing Laughing Laughing . Delam lahko sicer lokalno, za toliko da preberem kaj je novega in pa kak popravek, pa se povežem. Povezava je 9600 Sad ampak gre za silo. Če si kaj gor, se oglasim jutri ob 22:00. Upam, da popravek dela.

Lp,
frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2003 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj pojasnil o klepetu in dodanem obveščanju o prisotnih. Ker je lahko klepet uporaben le v primeru, da se ga udeležita vsaj dva obiskovalca foruma sem dodal neko enostavno varianto obveščanja. Zadeva dela na ta način, da ob obisku foruma preveri, ali je na forumu kdo, ki se je prijavil za klepet. Če je prijavljen vsaj en obiskovalec, proži popup okno v katerem je vidno kdo je na klepetu. Obvestilo se pošlje ne glede na to, ali je obiskovalec prijavljen ali pa pregleduje forume kot gost. Spremembe žal nisem uspel v celoti potestirati, ker trenutno delam samostojno brez dostopa do mreže. Preverjeno dela z Mozillo in NS, ter IE 5.5. Omogočen mora biti java script.

Lp,
frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2003 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki pozdravljen !

Povej kje se pečeš Question
Vidim, da ti povezava deluje samo po hladnem-zvečer Laughing Laughing
Še naprej lep dopust...

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group