www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Sestavljanje KITa v domači delavnici
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.65
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 11:39 am    Naslov sporočila:  [3Dp] Sestavljanje KITa v domači delavnici Odgovori s citatom

V to temo postavljajte vprašanja, kis e porajajo pri sestavljanju KIT kompleta doma. Vsekakor sem velja dopisati vse opombe in dejatle, za katere se je bilo potrebno potruditi, jih zbrskati iz kakšnega posnetka in podobno, da so zbrana na enem mestu in bodo koristila tudi drugim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj napreduje lepo, danes po dveh dnevih nadaljujem.
Do sedaj še ni bilo nikakršnih problemov, na njem sem delal v soboto kakšnih 5 ur in včeraj kakšnih 8, s tem, da nisem neprestano visel na sestavljanju, ampak je bil vmes še internet, malo morje kav, popravilo lučk za novoletne jelke, kosilo, večerja, sprehod mojega fanta in še kaj bi se našlo.

Imam pa pet stvari, ki jih iz videa in navodil enostavno ne najdem:
- kako pridejo zložene vse žice in cevi do tiskalne glave (slika tudi zadaj),
- kako pride fiksiran zgornji del vretena, kajti, ko je miza v spodnjem položaju ob vreteno zadeva voziček,
- v kompletu imam dva enaka ležaja eden naj bi bil za ekstruder, kaj pa drugi?
- v plastiko ekstruderja naj bi se vrezal navoj za pritrditev uvodnice (?) za cev, dimenzije navoja?
- matica vretena se rahlo premika, vendar bi jo z lahkoto fiksiral z dodatnimi štirimi distančniki (katere je omenil @Musty v video posnetku) dolžine 24mm, če se ne motim.

Največ problemov sem imel z vstavljanjem glave (vodil za njo), toda po ponovnem gledanju posnetka, kako je to naredil @Musty je šlo vse notri kot ata na mamo.
V glavnem računam, da bom po krajšem sprehodu in seveda obvezni dopoldanski kavici, danes popoldan mašinco zagnal.

Pri sestavljanju tiskalne glave sem povsod kjer pridejo vijaki M3 zvrtal luknje (ker so bile 2 od 3 zamašene) in vrezal navoje in obrezal s skalpelom višek plastike (posebno pri šobi za ventilator).

Ja verjamem, da je sestavljanje na delavnici zahtevno, saj moraš slediti ostalim, toda sestavljanje doma je pravi užitek, zahvaljujoč pripravljenim navodilom, videu ter primerno spakiranimi sestavnimi deli in seveda, ker ti nihče za vratom stoji!

Zelo ste se potrudili, hvala!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
- v plastiko ekstruderja naj bi se vrezal navoj za pritrditev uvodnice (?) za cev, dimenzije navoja?

Na spojkah so običajno colski navoji, tega pa nima ravno vsak doma, tako kot imamo metrične...
G1/8" (BSP) bi moralo biti prav.

Sicer pa svoj kompletek še čakam, upam da pride danes.
Vseeno pa kot spužva že od začetka absorbiram vse informacije Wink
Hvala!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi moj printer že zgleda nečemu podoben.
Malo težav imam z termočlenom, slekel sem ga, vendar ga ne uspem poriniti v luknjo kockice. (bo malo počakal)

Moj nasvet, če lahko:
Kot ponavadi "READ MANUAL FIRST!!!",
Jaz (če bi to naredil) bi najprej vse navoje vrezal, se pravi v stikala, v nosilce, kakšno luknjo povrtal oz.porimal, pobrusil robove vodil, ležaje vodil v ohišje bi vtisnil pred sestavljanjem ohišja, ker jih malo lažje dol pritiskaš kakor vstran...
Vendar pa, po bitki....Very Happy (beri, sedaj ko sem sprobal)
Kot pravi @Jaka57, se s kombinacijo pisnega in video gradiva da lepo delat.
Vsekakor ogromno narejenega dela je bilo že s temi navodili, jaz bi jim rekel kar:
"3D printer za telebane", pa da ne bo sedaj kake zamere, se bom kar jaz oklical za telebana.
Zaenkrat toliko, vse zahvale še pridejo ko odtisnem prvi kos.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enkrat jutri predvidevam, da bo gor tudi že video, ki bo prikazal stvari, ki še manjkajo
Smo snemali včeraj in predvčerajšnjim. Zdaj pa se stvari zlagajo.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Carko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Apr 2011 1:40
Prispevkov: 451
Aktiv.: 2.86
Kraj: KP

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se matica vretena premika samo v X-Y ravnini ni načeloma nič hudega (vreteno na vrhu itak ni fiksirano), v Z smeri pa mora biti tesno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Tudi moj printer že zgleda nečemu podoben.
Malo težav imam z termočlenom, slekel sem ga, vendar ga ne uspem poriniti v luknjo kockice. (bo malo počakal)......
Točno tako moraš narediti, kot je na videu. Torej, oplet potegneš preko termočlena in ga na koncu zviješ. Preko termočlena ga daj toliko, da bo lahko komot pogledal na drugem koncu ven. Primeš konec opleta (tukaj kjer je zvit) in ga gladiš s prsti proti začetku, da se stanjša, potem pa počasi v luknjo. Pri meni je šel brez vsakih naporov. Lahko si tudi označiš s flomastrom, do kje vleči, da imaš termočlen na sredini glave.

@Carko: ja matica se premika v x-y smeri. Ni pa to neko hudo premikanje. Ja in če malo pomislim, to tako ali tako ne more imeti vpliva na mizo.

@Kroko:bom pogledal, če so štifti pravilno obrnjeni.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Juhej, že smrdi!!! Smile
Vprašanje: mora ta velik ventilator delati? Ker meni pri tem tiskanju ne deluje ... Nisem pa gledal povsem od začetka (ventilatorja) - mogoče se prižge samo takrat?

LP, g



2013-12-23 15.17.35.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  110.08 KB
 Pogledana:  27 krat

2013-12-23 15.17.35.jpg



_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.65
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 4:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prižge se po prvi plasti, tako je nastavljeno v Curi in mora biti za PLA.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 5:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni ne ... Sad Polariteto sem preveril - še kaj?
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cube
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Jul 2011 15:09
Prispevkov: 253
Aktiv.: 1.63

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor mi je znano je za PLA priporočljivo uporabljati ventilator, medtem ko za ABS ne, ker se pojavijo razpoke oz. se slabo lepi skupaj, če ga prehitro ohlajaš.

Spodaj je primer iz knjige, kjer je primerjava dveh kalibracijskih kvadrov (10mm x 10mm x 40mm). Pri levem je bil med printanjem vklopljen ventilator in razlika je očitna.



wfandf.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  55.03 KB
 Pogledana:  19 krat

wfandf.jpg




Nazadnje urejal/a Cube Pon Dec 23, 2013 5:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Meni ne ... Sad Polariteto sem preveril - še kaj?


Včeraj na eni elektroniki imeli enak problem, ugotovili smo, da je bil upor pred tranzistorjem slabo pri spajkan. Musty ga je pri spajkal nazaj vendar vseeno ni delovalo. Preveri še tranzistor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.06
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem pri mojem opazil da ventilator ki hladi print težko štarta pri nizkem PWMju. Tako da ga nastavim na 255že ob začetku in dela BP
_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.94
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2013 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

!!Pazite!! na polariteto ventilatorja... Ko sem printer prvič prižgal, je spustil dim Smile Na srečo je ta mali ventilator po spremembi polaritete še vedno deloval Razz

edit: pozabil stisnit send... zdaj pa vidim, da sem že prepozen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
Stran 1 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group