www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Sestavljanje KITa v domači delavnici
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@bray: če pogledaš eno stran postov nazaj, smo imeli debato okoli teh luknjic. Na tak način, kot sem naredil jaz, se mi dobro obnese.

Pa pri termočnenu moraš odstraniti kovinsko ohišje na koncu ter malce odstraniti kovinski oplet iz konca termočlena. Piše v navodilih za sestavljanje. Pravzaprav je to že Branez povedal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@lojzek: Navodila sem pregledal in prebral, že večkrat. Ampak tam je drugačen blok (razen, če nimam pravih navodil). Tulec sem odstranil ampak skupaj z opletom vseeno ne gre v luknjo. V navodilih je tako, da bi naj šel oplet skozi. Sicer pa ni bistveno. Bom rešil drugače. Samo hotel sem se držati navodil, da nebi blo kakih težav.

@kroko: Če maš slučajno danes kako pot na ali mimo pošte potem bi te res prosil, če lahko vržeš tiste sponke v kuverto drugače pa bom že nekako rešil.

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2014 7:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni oplet ne gre skozi. Termoclen imam pritrjen tam blizu, kjer pride v blok, z vijakom in ploscico. To ga drzi na mestu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56wmn
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Mar 2011 8:38
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.35
Kraj: JN76FB

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2014 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razmisljam da bi bowden skrajsal iz 1m na cca 50 cm, ker se mi to po ocenah zdi dovolj doglo.
Kako ste ostali resevali dolzino bowdna in koliko je dolg pri vas?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Carko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Apr 2011 1:40
Prispevkov: 451
Aktiv.: 2.86
Kraj: KP

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2014 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam 700 mm vključno z ekstruderjem in glavo. Par centimetrov bi še šlo skrajšat.

Je pa precej bolje kot prej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2014 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam originalno dolžino in ne opažam nobenih težav.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TheChemist
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 19:10
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.46
Kraj: Šmarje-Sap

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pridno sestavljam svojega 3d robija in imam nekaj vprašanj. Sem iskal navodila, a našel le tista, ki se končajo s seznamom stvari, ki jih je potrebno naredit (paralelizacija, nastavitve stikal,...). To so navodila 23.12.13 - Verzija 0.4. Ali so morda kje navodila, ki opisujejo korake:

Priklop na napajanje
Test temperature
Test končnih stikal
Zategovanje jermenic - paralelizaciaj vozičkov
Manualni pomik
Nastavitev končnih stikal
Kalibracija mize
Testni print

In še ena stvar me malce bega. Nekako mi sama glava za printanje in ekstruder ne gresta skupaj, saj sem dobil malce drugačne naprintane dele, kot so v navodilih.
So morda kje še kakšna druga navodila poleg zgoraj omenjenih? Veliko sem iskal po forumu, gledal filmčke, pa kar ne najdem pravih odgovorov.

Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galjotj
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2012 15:08
Prispevkov: 231
Aktiv.: 1.66
Kraj: Zgornji Brnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www2.drustvo-elektronikov.si/?cat=22

Je že kar malce začelo toniti v pozabo Confused.

Težko je pa tudi najti link v premnogih starih temah d'oh!.

Glej zadnji video in tam na koncu so posnete preostale operacije.

Janez

_________________
Pa sam programirat sem hotu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2014 1:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali kdo ve kje bi se dalo kupiti 4x2mm PTFE cev na metre? Sem že poklical par firm pa ali sploh nimajo te dimenzije ali pa je potrebno vzeti cel kolut.
Ima kdo slučajno za prodat kak meter ali dva?

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
TheChemist
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 19:10
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.46
Kraj: Šmarje-Sap

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2014 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Festo v Trzinu jih ima, a ne na zalogi. Sem prejšnji teden poslal sodelavca po en meter, pa so rekli, da se lahko dobi na meter, a je treba naročit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galjotj
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2012 15:08
Prispevkov: 231
Aktiv.: 1.66
Kraj: Zgornji Brnik

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2014 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako PTFE cev sem naročil in po pošti dobil pri Hypex-u v Lescah.

Sem pa bolj zadovoljen s kitajsko, ker je trša in filament lepše drsi.

Janez

_________________
Pa sam programirat sem hotu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
tudi jaz sem se odločil za izdelavo 3D tiskalnika po navodilih društva elektronikov. Kot prvo seveda vse pohvale, vsem ki so prisostvovali k temu, da se je vse skupaj pripravilo tudi za nas, ki smo se odločili za izdelavo naknadno.
Seveda pa bom naredil tudi jaz nekaj sprememb. Prva bo seveda v elektroniki. Odločil sem se za Arduino mega, ramps nadgradnjo ter displej. Potem naslednja pa bo v extrudorju. Nabavil sem komplet extrudor od proizvajalca Geteeek model MK8. Sedaj pa sem prišel do manjšega zastoja. Ali je kdo že montiral tak extrudor na glavo? Potrebujem namreč voziček za glavo. Ogledujem si
tega



IMAG3167 (Custom).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  165.71 KB
 Pogledana:  0 krat

IMAG3167 (Custom).jpg



IMAG3166 (Custom).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  84.15 KB
 Pogledana:  3 krat

IMAG3166 (Custom).jpg



IMAG3169 (Custom).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  68.39 KB
 Pogledana:  5 krat

IMAG3169 (Custom).jpg



_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To na tvojem linku ni Direct Drive Extruder. Tukaj je opisan Greetech MK8 Extruder.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je točno ta. A potem to ni isto, sem pa mislil da je samo podaljšan del od podajalca do šobe....torej to ne bo to. Bo zgleda da potrebno narisati Smile
_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Naslednja
Stran 18 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group