www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Marlin firmware
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2015 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izdelujem majhen 3D printer, na katerem bom tudi uporabil "auto bed leveling". Narejeno je s čisto navadnim mikro stikalom iz vzroka, da sem kar nekaj let bil vodja proizvodnje induktivnih stikal in zato zelo dobro poznam njihove prednosti in slabosti. Preprosto mikro stikalo je dosti uporabnejše od induktivnega za ta namen, pa naj bo katerokoli bilokaterega proizvajalca induktivnih stikal.

Na sliki je videti kako sem izvedel montažo serva in mikrostikala.



Prusa-BranJaq.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  121.21 KB
 Pogledana:  5 krat

Prusa-BranJaq.png



Prusa-BranJaq-narejen.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.38 MB
 Pogledana:  14 krat

Prusa-BranJaq-narejen.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ssdzkrez
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Jan 2011 15:13
Prispevkov: 401
Aktiv.: 2.49
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2015 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Branez, tvoje ideje me vedno navdušijo. Si tale "auto bed" dejansko že preizkusil? Kakšna pa je zračnost mehanizma za spuščanje stikala, verjetno bo le ta vplivala na meritve?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2015 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zračnost je minimalna. Tudi jaz sem imel pomisleke na to, zato sem pripravil nov zobnik in zobato letev z zamaknjenimi zobmi. Ko sem sestavil in preizkusil eksteruder, sem ugotovil, da ni potrebno menjati in je ostalo tako kot je.


Servo_Gears_Helical.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  37.02 KB
 Pogledana:  9 krat

Servo_Gears_Helical.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2015 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naložil sem marlina 1.1.0-rc3

V vrstici 713 sem definiral ;
#define REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER
in hvala bogu ekran deluje.

Sedaj me pa zanima ,če program razume, da je aktivirana tudi sd kartica in enkoder? Ali moram to posebej definirat v vrsticah 670 do 674. ?



marlincoda.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  113.36 KB
 Pogledana:  27 krat

marlincoda.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MARLIN 1.1.0RC 2

Nastavitev thermistorja;
148 #define TEMP_SENSOR_0 4
149 #define TEMP_SENSOR_1 0
150 #define TEMP_SENSOR_2 0
151 #define TEMP_SENSOR_3 0
152 #define TEMP_SENSOR_4 0

Spremenimo vrednost za ustrezni thermistor iz tabele v programu.

Vključitev grafičnega zaslona in sd kartice pa v vrstici
698 #define ELB_FULL_GRAPHIC_CONTROLLER
699 #define SD_DETECT_INVERTED

Nimam beležke Mr. Green
Sedaj vem kje spremeniš ustrezen termistor in vklopiš sd card


Ker se motor exstruderja v ročnih nastavitvah s pomočjo ldc in enkoderja še ne premika bo treba še malo Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 477
Aktiv.: 3.12
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da se motor extrudorja premika le če je hotend ogret nad minimalno nastavljeno temperaturo (na pamet ne vek, kateri parameter je to..). Temu se izogneš z magično G ali M codo, ki dovoljuje premkanje extrudorja pri neogretem hotendu (malo pobrskaj po RepRap G (M) codah) ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 12:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je. Motor extruderja se premika le, če je hotend segret na določeno temperaturo.

To je delček kode iz marlina, ki jo lahko za svoje potrebe popraviš:

//this prevents dangerous Extruder moves, i.e. if the temperature is under the limit
//can be software-disabled for whatever purposes by
#define PREVENT_DANGEROUS_EXTRUDE
//if PREVENT_DANGEROUS_EXTRUDE is on, you can still disable (uncomment) very long bits of extrusion separately.
#define PREVENT_LENGTHY_EXTRUDE

#define EXTRUDE_MINTEMP 170
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 12:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Namesto termistorja veži 270 Ohmov upor v serijo z 1k potenciometrom, pa boš reguliral (simuliral) temperaturo. V ekstruder pa ne rini plastike, ker skozi hladno šobo ne bo šlo. Smile Upor je zato, da ne moreš priti v območje temperature, ki je tolika, da se sproži alarm za previsoko temperaturo (nižji upor, višja temperatura (NTC)).
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 477
Aktiv.: 3.12
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 1:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Delovati (cold extrusion) bi moralo tudi, če mu pošlješ ukaz/kodo M302. Kot je pa že predhodnik omeil se prepričaj da nimaš filamenta v extruderju ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 3:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za korisne napotke.
Marlin RC 02 ima možnost v menuju premikanje vseh motorjev s pomočjo enkoderja.Tudi motor exstrudorja. V pozitivno in negativno vrednost. Ne vem pa ,če bi moral biti ogret.
Zato sem včeraj odstranil motor exstrudorja ,na sd kartico naložil gkodo in nizkocenovni tiskalnik iz stare omare pognal. Glej ga njega je začel plesati ,ko se je ogrel. Pray
Motorček exstrudorja pa še vedno nič. Eh? Če pa ga premestim na kontakte x ali y osi lepo dela.
V naslednjih dneh bi verjetno moral programsko spremenit na exstrudor 2 ,da bi videl če je problem kje drugje.
Ala mu vera ,tistemu ki je spisal Marlinkota. rulez2
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem je mogoče, da si dobil slab driver stepperjev. Jaz sem imel tak problem, da se mi je motor vrtel samo v eno stran, tudi če sem mu dal ukaz za v nasprotno. Ko sem zamenjal driver je delovalo OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takoj ko pridem iz terena bom preveril.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Takoj ko pridem iz terena bom preveril.
Enostavno driverje zamenjaj med seboj.
Če boš ugotovil, da je fuč ga lahko dobiš pri meni (z 4988 jih imam kar nekaj viška) po sindikalni ceni Wink .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

l3banj12 je napisal/a:
Potem je mogoče, da si dobil slab driver stepperjev. Jaz sem imel tak problem, da se mi je motor vrtel samo v eno stran, tudi če sem mu dal ukaz za v nasprotno. Ko sem zamenjal driver je delovalo OK.


Pri meni je bil driver preprosto preslab, zato sem zamenjal in dal not 8825, zadeva zdaj deluje precej bolje, prej pa je motor preskakoval.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem zamenjal komplet elektroniko. Sem iskal alu hladilna rebra za drajverje in na koncu ugotovil ,da ni razlikev v ceni ,če kupim v kompletu rebra in drajverje. Kupil sem tudi najcenejo mego in rep rap ploščo. Zamenjal tudi marlina za izvedbo prusa i3. Ko sem na prvi plošči nastavljal tok drajverjev, sem naredil stik. Tako da danes vem ,da ni vseeno, kje je elektronika nameščena.(beri je dostopna) Ja zdaj pa čakam ,da pridem na vrsto za tiskanje...... Think
Bo še kar nekaj stvari za rešit. Ma važno da se premika.



IMG_20160427_172953.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  492.7 KB
 Pogledana:  7 krat

IMG_20160427_172953.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Naslednja
Stran 12 od 14

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group