www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Marlin firmware
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2016 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravnokar sem naložil zadnji Marlinov FW na mojo delto in se malce igram in kalibriram mizo (ker sem jo ravno zamenjal). Naletel sem na meni novo funkcijo "Prepare -->set home offsets". Če pritisnem, se nemarno zadere in nastavi x0y0z0 tja, kjer je trenutno glava. Kaj je sploh finta te funkcije?
Namreč, recimo da z G206 zniveliram steklo in shranim v EE - tako imam mizo ravno. Potem pomotoma pritisnem to funkcijo in se mi vse povozi ter moram ponovno nastavljat G206...?
Če je tako, se ta funkcija da izklopit iz menija?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2016 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene zanima kaj pridobis z novejšimi FW, ker jaz mam na 3dp iz skupinskega nakupa še vedno isti fw. Ima kdo preveden fw za ta tiskalnik? Jaz nimam pojma kaj vse moram nastavit da dela za naš 3Dp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2016 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz osebno sem pridobil EEPROM. Namreč, prej ni bil vključen in sem ukaz (M206) za niveliranje mize moral dati v slicer ob generiranju vsake kode posebej, zdaj to naredim in shranim v EE. Ravno zato me zanima, če se mi vse te nastavitve podrejo, če pomotoma kliknem na omenjen ukaz...
No, poleg tega - jaz sem prej imel V1.0.0 - imam zdaj nekaj več ukazov, med drugim iz menija z enkoderjem lahko premikam ekstruder, imam ukaze za niveliranje pa še par bonbončkov.
Pa še malce sem se poigral in zadevo prevedel v slovenščino. No, večino, ne vsega. Tisto, kar rabim in kar je možno brez ekstremnega daljšanja besed...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2016 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In to si lepo spravil na svoj računalnik, od tam bo šlo na backup diske (da se ne izgubi!), mi pa si lahko Whistle ....
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekako mi tole
protoncek je napisal/a:
Ravno zato me zanima, če se mi vse te nastavitve podrejo, če pomotoma kliknem na omenjen ukaz...
in tole
protoncek je napisal/a:
No, poleg tega - jaz sem prej imel V1.0.0 - imam zdaj nekaj več ukazov, med drugim iz menija z enkoderjem lahko premikam ekstruder, imam ukaze za niveliranje pa še par bonbončkov.
in tole
protoncek je napisal/a:
Pa še malce sem se poigral in zadevo prevedel v slovenščino. No, večino, ne vsega. Tisto, kar rabim in kar je možno brez ekstremnega daljšanja besed...
ne gre skupaj.

Imam prevedeno verzijo 1.1 RC ne vem koliko, prav tako z nekaj bombončki, ki je bila objavljena na forumu (extruder na 280C, premikanje motorja extruderja tudi, če le ta ni segret, Abort tipko,....)
in sem točno vedel kaj počenjam in kaj se v EEPROMU nahaja in kje in seveda, kaj se v njega vpisuje.
Torej, če si bil zmožen narediti vse kar si omenil in seveda tega nisi delil z ostalimi (kot je popolnoma prav namignil Brane), potem pa še poišči v izvorni kodi, kaj se naredi, ko sprožiš "Prepare -->set home offsets".
Morala bi biti šala mala Twisted Evil .

Tukaj si dal nek nasvet, vendar se ti tudi slučajno ne zdi vredno odgovoriti na zastavljeno vprašanje oz. tvojo trditev utemeljiti.
Ne gre za mene, temveč za vse ostale, ki se ukvarjajo s 3Dp!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Joj, sta nastrojena...kaj vama je piva zmanjkalo? Malce vama je moderatorska stopila v glavo zadnje čase...

Kot prvo, language file je v marlinu povsem ločen, tako da prevajanje lahko naredi vsak idiot, ki ima 5 minut časa in zna angleško. Povsem drugo je šariti po meni nerazumevajoči kodi. Saj razuem, da so leta (so pri meni tudi), a vseeno sem že toliko miljonkrat napisal, da se ne ukvarjam s C-jem, da bi to že morala vedeti...

Kot drugo, moj tiskalnik je delta, vi imate kartezične, tako da so nastavitve popolnoma drugačne. Pa da ne bom tak egoist kot vidva, ki namesto, da bi razložil, kaj pomeni ta ukaz raje za=bavata, je vseeno v priponki marlinov FW, ki ga uporabljam. Ni RC, je pa zadnja "stable" verzija.

Hvala za nič, zdaj vsaj vem, da na tem forumu ni več za spraševat, ker nima smisla.
Tukaj sem vprašal zato, ker gugl ne najde nič pametnega, pa vidim da tudi tu ni nobenega...



Marlin delta.rar
 Opis:
Marlin V1.0.2.1 z delta nastavitvami in delno v SLO

Download
 Ime datoteke:  Marlin delta.rar
 Velikost datoteke:  3.34 MB
 Downloadano:  2 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No malo se umuri. Nisem tisto napisal zaradi mene, ampak nas vseh. Nismo tukaj zato, da si izmenjavamo izkušnje? Če nisi dobil odgovora v trenutku, ne bodi jezen.

protoncek je napisal/a:
Joj, sta nastrojena...kaj vama je piva zmanjkalo? Malce vama je moderatorska stopila v glavo zadnje čase...
Alkoholnih pijač pa ne pijem!

Pozdrav!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz naj se umirim? Mislim, da se morata najprej vidva.

Branez je napisal/a:
Nismo tukaj zato, da si izmenjavamo izkušnje?

Kot kaže, nič več. Nekateri raje =bejo. In to jim zadnje čase postaja stalnica.

Mar ne bi bilo lepše, če bi ti tvoj prispevek napisal v stilu:

"Ali lahko kodo deliš z nami"...?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi vedel, kako boš reagiral, bi napisal tako!
Mene je samo zanimalo kako si prevedel tisto v slovenščino. Namreč to sem storil tudi jaz, a mi ni nikakor "sedlo" in sem vrnil na angleščino. Najbolj me je zanimal ta del:
Koda:
#define MSG_ACC                             "Accel"
#define MSG_VXY_JERK                        "Vxy-jerk"
#define MSG_VZ_JERK                         "Vz-jerk"
#define MSG_VE_JERK                         "Ve-jerk"
#define MSG_VMAX                            "Vmax "
#define MSG_X                               "x"
#define MSG_Y                               "y"
#define MSG_Z                               "z"
#define MSG_E                               "e"
#define MSG_VMIN                            "Vmin"
#define MSG_VTRAV_MIN                       "VTrav min"
#define MSG_AMAX                            "Amax "
#define MSG_A_RETRACT                       "A-retract"
#define MSG_XSTEPS                          "Xsteps/mm"
#define MSG_YSTEPS                          "Ysteps/mm"
#define MSG_ZSTEPS                          "Zsteps/mm"
#define MSG_ESTEPS                          "Esteps/mm"
#define MSG_TEMPERATURE                     "Temperature"
A vidim, da sva na istem. Smile
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, te besede sem tudi jaz razmišljal in na koncu pustil tako, kot je. Kot prvo niti ne vem, kako se temu reče, pa še predolge bi bile. Itak jih malokrat rabim. Prevedel sem bolj vsakdanje stvari. Celo extrude in retract sem pustil, ker se ne spomnim pametnih besed za to... itak je šlo bolj za igranje kot kaj drugega. Pač ena izmed mojih "fetišev": prevajanje takih malih stvari...
(BTW...jerk=pogovorno za=bavati - ne vem, če bi izgledalo, če bi pri Vz-jerk napisal Vz-za=bavanje )

Sicer pa je tale Marlin FW slabo dokumentiran. Povsod najdeš polno tega, kako nastavljaš v arudinu, nikjer pa dostojnih navodil in vodnika po LCD meniju ali vsaj kaj pomenijo vse funkcije. Npr delta calibration: imaš ukaze calibrate X, Y, Z, center.... Nikjer ni omenjeno, kaj sploh delajo in v bistvu ne naredijo nič drugega kot zapeljejo glavo v te štiri skrajne točke, v primeru delte v vsako izmed nosilcev ter na sredino, Z pa na nič.

Pa še nekaj za uporabnike delte: kot sem ugotovil, se zelo lepo kalibrira miza z ukazoma M665 in M666. V prvem je ukaz za delta radius, ki odpravlja neravno pot glave preko mize - to se vidi tako, da je na sredi glava višje ali nižje kot pri treh nosilcih (X,Y,Z), v drugem pa nastavljamo offset končnih stikal. Poanta je samo, da je treba "MANUAL_Z_HOME_POS" nastavit na par mm več kot je resnična razdalja od mize do šobe, ko je v "HOME". Namreč, glavo lahko spuščaš samo do softverske ničle (razen če to izklopiš, kar po moje ni ravno dobra ideja), naprej pa FW ne pusti. Tako je treba ta parameter nastavit tako, da gre glava preveč dol, potem pa jo s kalibracijo dvigneš.

(Reagiral sem bolj na Jakatov post, ne toliko na tvoj, še vedno pa velja prastari rek da "lepa beseda lepo mesto najde". In velja tudi obratno: kar seješ, to boš žel)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koda:

#define MSG_ACC                             "Pospesek"
#define MSG_VXY_JERK                        "Vxy-trzaj"
#define MSG_VZ_JERK                         "Vz-trzaj"
#define MSG_VE_JERK                         "Ve-trzaj"
#define MSG_VMAX                            "Vmax "
#define MSG_X                               "x"
#define MSG_Y                               "y"
#define MSG_Z                               "z"
#define MSG_E                               "e"
#define MSG_VMIN                            "Vmin"
#define MSG_VTRAV_MIN                       "VTrav min"
#define MSG_AMAX                            "Amax "
#define MSG_A_RETRACT                       "A-umakni"
#define MSG_XSTEPS                          "Xkorakov/mm"
#define MSG_YSTEPS                          "Ykorakov/mm"
#define MSG_ZSTEPS                          "Zkorakov/mm"
#define MSG_ESTEPS                          "Ekorakov/mm"
#define MSG_TEMPERATURE                     "Temperatura"



_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HVALA!!!
Že dodano. Applause
Sicer sem pa po "trotlidiot" logiki (iskanje besedila znotraj datotek s total commanderjem) ugotovil, da kot kaže besed "extrude" in "retract" sploh ni nikjer uporabljenih, ker so najdene samo v language datotekah. Torej "for future use"... Think
In po tej isti logiki sem našel tudi moj famozni "set home offsets" in ga zakomentiral - problem rešen - nahaja se pa v datoteki "ultralcd.cpp".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si pa kopal po Marlinu! Meni je to (C jezik) zoprno ko vrag. Eh?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni...
Ampak če najdem po trotlidiot sistemu, potem vsaj toliko razumem, da vem, kaj zakomentirati in tudi kaj prestaviti... namreč, ravno sem uspel premaknit vrstico "Print from SD" višje. Niti pod razno mi ni jasno, zakaj je privzeto zadeva čisto na dnu, da moraš vsakič iti čisto dol da izbereš...
Mogoče mi še kaj uspe Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Joj, sta nastrojena...kaj vama je piva zmanjkalo? Malce vama je moderatorska stopila v glavo zadnje čase...
A bejž no, običajno sem povedal (napisal kaj me moti) in to nima nikakršne zveze z moderatorstvom.

protoncek je napisal/a:
Kot prvo, language file je v marlinu povsem ločen, tako da prevajanje lahko naredi vsak idiot, ki ima 5 minut časa in zna angleško. Povsem drugo je šariti po meni nerazumevajoči kodi. Saj razuem, da so leta (so pri meni tudi), a vseeno sem že toliko miljonkrat napisal, da se ne ukvarjam s C-jem, da bi to že morala vedeti...

Vendar glede na tole
protoncek je napisal/a:
No, poleg tega - jaz sem prej imel V1.0.0 - imam zdaj nekaj več ukazov, med drugim iz menija z enkoderjem lahko premikam ekstruder, imam ukaze za niveliranje pa še par bonbončkov.
si vseeno moral šariti po kodi, kajti tega ni v language_x.h, torej ne drži tisto o idiotih Twisted Evil .

In nihče ne za=bava, enostavno, tega v RC verziji FWja ni bilo, da bom pa sam brskal po FW se mi pa, enostavno, ne da, ker je zadetkov na temo "Prepare set home offsets" v Googlu kar nekaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Naslednja
Stran 13 od 14

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group