www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Marlin firmware
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
A bejž no, običajno sem povedal (napisal kaj me moti) in to nima nikakršne zveze z moderatorstvom.

Ja, samo popolnoma isto je mogoče povedati veliko bolj kulturno.


Zgoraj je v moji prilogi vse, tudi "language_si.h". V njem se nahaja tudi prevod za premik glave in ekstruderja. Če pa misliš samo funkcijo, ta je dodana v novem FW. V verziji 1.0.0 teh ukazov ni bilo, v 1.0.2.1 pa so... ne vem, kje vidiš moje brskanje po kodi...pa menda ja ne misliš, da sem to ročno dodal...? Ja, itak...Boo hoo!

Vseeno pa nekaj ukazov ni v tej lang datoteki - npr heating, bed heating, po končanem tisku povzetek x HOURS y MINUTES... ampak to se najde po prej omenjenem trotlidiot sistemu... Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Mene zanima kaj pridobis z novejšimi FW, ker jaz mam na 3dp iz skupinskega nakupa še vedno isti fw. Ima kdo preveden fw za ta tiskalnik? Jaz nimam pojma kaj vse moram nastavit da dela za naš 3Dp
Če si zadovoljen s tem , potem ni potrebe po zamenjavi.
V glavnem je zamenjano nekaj algoritmov za premikanje in gretje glave, kaj točno bi moral pogledati, dodano je nekaj menujev v Prepare (gretje mize in ekstruderja), dodano je ročno kalibriranje mize, potem je podpora za dve glavi (se ne spominjam, če je že bila pri prvem FWju), nekaj dodatmih ukazov G kode, dodana je podpora za grafične panele in za druge kontrolerje in še kaj bi se našlo.....

protoncek je napisal/a:
Vseeno pa nekaj ukazov ni v tej lang datoteki - npr heating, bed heating, po končanem tisku povzetek x HOURS y MINUTES... ampak to se najde po prej omenjenem trotlidiot sistemu... /

Dve datoteki sta, splošna language.h in specifična language_xx.h in v zadnji verzili 1.1.0-RC3 ne najdem "minutes" pisanih z velikimi črkami.

protoncek je napisal/a:
Vseeno pa nekaj ukazov ni v tej lang datoteki - npr heating, bed heating, po končanem tisku povzetek x HOURS y MINUTES... ampak to se najde po prej omenjenem trotlidiot sistemu... /

To misliš v tvoji language_si.h datoteki, ker v language_en.h je to notri, kar je razvidno iz spodnje slike.



Marlin.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  109.61 KB
 Pogledana:  23 krat

Marlin.JPG



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 11:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja lang datoteka je čista kopija datoteke language_en.h in tega zgoraj v verziji, ki jo imam jaz ni, niti v datoteki language.h. besedice "hours" in "minutes" (z malimi, ne velikimi - z velikimi sem napisal zaradi poudarka!) se nahajajo v datoteki marlin main.cpp.
Kot kaže sta datoteki v verziji RC in zadnji stabilni različni...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2016 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je v verziji 1.1.0 RC3.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZITKO
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 11 Okt 2018 17:18
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2018 10:16 pm    Naslov sporočila:  zahvala Odgovori s citatom

Hvala za tole. Lepo narejeno!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majci
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2013 23:03
Prispevkov: 282
Aktiv.: 2.06
Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2020 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ali je možno firmware naložit preko drugega arduina? Namreč forumski mkII programator s katerim sem že nalagal se je nekoč nekje založil, od takrat je pogrešan.
Če ne gre preko arduina, ali ga ima kdo za prodat?

Hvala

_________________
When i am sad, i stop being sad and be awesome instead!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2020 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda lahko, samo za FW Marlin ne potrebuješ nikakršnih vmesnikov, saj je že na plošči (ATmega16U2).
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majci
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2013 23:03
Prispevkov: 282
Aktiv.: 2.06
Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2020 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vem da je. Če samo priklopim usb kabel na elektroniko, ni nobenega problema. Vse še vedno deluje. Ko se bilokako poizkusim povezati na elektroniko, se elektronika nekako "zacilka" v reset zanko. Zaslon začne utripati, osvetlitev zaslona začne utripati.
Nazajdnje sem naložil novi firmware uspešno pred nekaj leti preko mkII programatorja

_________________
When i am sad, i stop being sad and be awesome instead!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Stran 14 od 14

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group