www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Je s krizo hoby na udaru ali ne ?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Koliko denarja ste v letu 2013 porabili za svoj hoby
manj kot 50EUR
13%
 13%  [ 37 ]
od 51 do 150EUR
14%
 14%  [ 42 ]
od 151 do 250EUR
12%
 12%  [ 36 ]
od 251 do 350EUR
7%
 7%  [ 21 ]
od 351 do 450EUR
3%
 3%  [ 11 ]
od 451 do 550EUR
10%
 10%  [ 30 ]
od 551 do 650EUR
2%
 2%  [ 8 ]
od 651 do 750EUR
1%
 1%  [ 5 ]
od 751 do 850EUR
3%
 3%  [ 10 ]
od 851 do 1000EUR
6%
 6%  [ 19 ]
Nad 1000EUR
22%
 22%  [ 63 ]
Skupaj glasov : 282

Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 4:38 pm    Naslov sporočila:  Je s krizo hoby na udaru ali ne ? Odgovori s citatom

Leta je konec. In leto je bilo nekako v znamenju krize. Pa me je zamikalo izvedeti, ali se je kriza prijela tudi našega naj .... dela življenja.
V ta namen sem odprl anketo.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Tor Dec 31, 2013 6:03 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

po odzivu na projekt 3Dp bi rekel da sploh ne. Wink
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno koga se vpraša, jaz bi rekel, da bi lahko še več, kdo drugi, da je že tako preveč Smile
_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
transalp
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 7:08
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V mojem primeru ima kriza povsem nasprotne učinke. Finančno gre celo malce bolje, vendar imamo v službi toliko dela, da je prostega časa ostalo bore malo. To se močno pozna pri hobijih. Kar se tiče elektronike, še vedno kaj popravim, za izdelke pa zmanjka časa. Motocikel bolj ali manj počiva, letalski modeli nabirajo prah. Novo leto mora biti boljše. Upam, da se bom končno preselil v hiško, kjer nastajata tudi dve hobi sobi: "laboratorij" za elektroniko in majhna delavnica. Kot mi je letos položil na dušo VolkD: pravim stvarem, ki so nam pri srcu, se v življenju ne gre preveč odrekati ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kriza se pozna toliko kot je podražitev na račun tega in redni dohodek pri tem peša s prilagoditvijo.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je to kriza, potem naj traja.

Dokler so trgovine polne izdelkov in kupcev in hrana v smeteh, potem krize ni.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.70
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kriza kakor za katerega. Nekateri jo čutijo nekateri služijo. Najbrš bo tako ostalo in se bomo morali navadit tega.
SICER JE TU GOVORA O TEM ALI JE S KRIZO NA UDARU HOBI
Malo se pozna vendar pa za kaj kar je ugodno se še stisne kakšn € več za hobi (v mislih 3D printer)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za hobi sem sigurno porabil najmanj 1000€. Osebno mi hobi bolj "ogroža" pomanjkanje časa. Upam, da bo v novem bolje Wink
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mi747 je napisal/a:
Če je to kriza, potem naj traja.

Dokler so trgovine polne izdelkov in kupcev in hrana v smeteh, potem krize ni.

Tole je pa pogled z malo čudnega zornega kota.

Imam nekaj nad 500€ invalidske pokojnine. Sem prekleto razmišljal ali naj grem v nadgradnjo printerja ali ne. Žena ima namreč še manj.

No bom pač brskal po delavnici in iskal, kaj bom dal na licitacijo. V letošnjem letu se mi je namreč izoblikovala politika, da moj hoby ne sme obremenjevati ostalega.

Nafto zmanjšujem s tem, da v lastni hosti žagam drva. Sem pa pri tem omejen z lastnimi sposobnostmi (invalid pač). Z na ta način "prišparanim" si potem privoščim kakšen izlet. V glavnem po jugi, kjer so stvari cenejše.

Meni se kriza, ki je povzročila dvig cen še kako prekleto pozna.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mi747 je napisal/a:
Dokler so trgovine polne izdelkov in kupcev in hrana v smeteh, potem krize ni.

To je izjava, ki jo lahko da le nekdo, ki je popolnoma izgubil kontakt z resničnostjo. Saj se še spomnim, kdo. Treba bi ga bilo nagnati fizično delat v tovarno za minimalca in živet v najemniško garsonjero, pa bi videl...
Trgovine so polne izdelkov zaradi hiperprodukcije, ki je samo bistvo kapitalizma. Naponjenost trgovin z izdelki ni nujno povezana z blaginjo prebivalstva.
Tudi hrana v smeteh pristane pretežno v trgovinah, restavracijah in hotelih, ne pa po gospodinjstvih. In zakaj pristane v smeteh? Ker zakonodaja prepoveduje, da bi jo podarili tistim, ki jo potrebujejo.
V trgovskih centrih se vidi samo svetla plat krize, tiste temne tam ne vidiš, ker nima tam kaj početi, razen da pride tja malo na toplo.
Lahko bi še kaj napisal, a bi bilo to osebna kvalifikacija, zato bom zadržal zase.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zame hobi sestoji iz vsaj naslednjega:

- pridobivanje novih znanj
- načrtovanje novih stvari
- reciklaža starih elementov
- izdelava novih stvari
- poraba časa za izdelavo novih stvari in učenje
- navezovanje stikov
- stroški

Torej, ker so stroški samo en del tega seznama, ampak boleč del, se mi zdi, da tema ni izbrana prav posrečeno, ker odpira rane, ne pa jih celi!

HNY
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57NZI
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Apr 2010 11:30
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.18
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2014 2:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Letos sem dal 10€ za arduino mega 2560, 5€ za en star cip in nekaj diod, okoli 30€ za par knjig. Novi in ostali nedokoncani projekti, razne clanarine in narocnine, manjkajoca orodja bodo zal morali pocakati stabilen denarni tok in boljse case.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75557.16

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en tak "pacient" ... Smile In diagnoza sploh ni slaba ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2014 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Denar je relativna zadeva, pravkar sem prebral v financah, da bomo davkoplačevalci ponovno oskubljeni preko slabe banke. Revežem iz ACH in DZS so namreč ponovno reprogramirali njihove kredite. Za zadnjo dokapitalizacijo bank bo vsak državljan od novorojenčka do najstarejšega doniral 1,800.00 €.

In ne upat na to, da tuje banke ne bodo izterjale tega denarja.

Navadni plebejci pa moramo (poleg tega, da plačujemo zgoraj omenjene siromake) pač preživeti s tistim, kar si zaslužimo. Nadzor nad denarnim tokom je torej dokaj pomemben člen, ki krepko vpliva na naše hobije.
Poglejmo n.pr. kadilce, koliko njih stane ta "hobby". V primeru, da si privoščijo po eno škatlico cigaret na dan (torej bolj zmerni kadilci) pride to: 3,10 € x 365 dni v letu = 1.131,50 €. Kar lepa vsotica mar ne. Po trenutnih rezultatih ankete kar 78% vprašanih porabi krepko manj denarja za "naš" hobby.

Kaj pa avto? Če letno prevozimo 20.000 km pri porabi 8 litrov to znese: 1,434 € x 1600 l = 2.294,40 €. Z malce optimiziranja vožnje in lažjo nogo mimogrede prišparamo par stotakov. Po anketi je to znesek, ki ga porabi kakšnih 25 % anketirancev.

Kavic in telefona raje ne bom omenjal.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group