www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Shranjevanje in branje vsebine EEPROMA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JOST
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2008 12:01
Prispevkov: 130
Aktiv.: 0.70
Kraj: Lokovica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 12:46 pm    Naslov sporočila:  Shranjevanje in branje vsebine EEPROMA Odgovori s citatom

Prišel sem do sledečega problema.Za programiranje uporabljam C-prevajalnik CC5x ter mikrokrmilnik 16F628A kateri ima 128 bytov EEPROMa. Kot vem se EEPROM naslavlja po bytih, jaz pa bi želel shraniti spremenljivko tipa fixed point (fixedU24_8 sirina), katera je dolga 4byte. Procedura v asemblerju za 1 byte (branje, pisanje) mi je nekako znana, ne znam pa se lotiti v CC5X-u.
Vem da je bil za to primer na netu, pa ga trenutno ne najdem...Ali ima kdo kakšno rešitev..
Pa srečno in uspešno leto 2014
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JOST
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2008 12:01
Prispevkov: 130
Aktiv.: 0.70
Kraj: Lokovica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi je uspelo. Potrebno je prenesti polje bytov, v zaporedju, z isto proceduro kot bi zapisoval oz.pisal samo en byte...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group