www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Rezervni deli
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 10:30 pm    Naslov sporočila:  [3Dp] Rezervni deli Odgovori s citatom

Kakih posebih okvar do sedaj sicer ni bilo zaslediti, a vseeno bi Musty-a vprašal, kaj svetuje glede rezervnih delov.

Sam bi morda naročil rezervni grelec oz. celo glavo s šobo, kak jermen, pa morda kak driver za koračnika.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.33
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Driverje ima Borisz.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.61
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tiskalna glava je http://e3d-online.com/ , tam dobiš vse dele.

Rezervne dele za elektroniko ima borisz.

Jermene je težko dobiti rezervne v malih količinah, nekaj komadov se najde pri meni, saj sem uporabil odprte jermene z kroktovimi vozički http://www.thingiverse.com/thing:218220

Predlagam sledeče: Vsak, ki potrebuje kakšen rezervni del, naj napiše v to temo. Skoraj gotovo se najde kdo, ki ga ima. V primeru velike potrebe pa organiziramo kakšen skupinski nakup.

Lahko pa rečem, da pravilno sestavljen tiskalnik vsaj v prvih 1000h obratovanja ne bo potreboval rezervnih delov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonny
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2009 11:57
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.66
Kraj: Vrhnika - MS

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam nekaj težav z nosilcem tiskalne glave (zeleni del). Na delavnici je bil ta del povrtan in po kakšnih 50 urah printanja se je pokazalo, da imajo ležaji kar nekaj zračnosti, kar je pri visokih hitrostih pomenilo nekoliko manj kvalitetne printe. Uporabil sem pritrdilo od Kemisplusa, ki je nekaj časa dobro opravljalo svoje delo, po dobrem tednu pa je stvar še bistveno slabša, ker ta kemikalija počasi topi ABS plastiko.

Ali je smiselno menjati ta del pred nadgradnjo printerja in ali ga je možno dobiti/kupiti (seveda ABS, ker PLA lahko sam natisnem, vendar ni primeren)?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
yacksy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Nov 2009 8:27
Prispevkov: 499
Aktiv.: 2.84
Kraj: Okolica Šmarjeških toplic

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa bi se javil za ventilatorja. Glede na to, da sta 24V, verjetno nista pretirano lahko dobavljiva. Mali mi že sedaj malce "riba" ob zagonu, pa z malimi ventilatorji bi se dalo tudi dobro narediti hlajenje driverjev.

Če se bo naročalo, bi bil tudi hitro zraven pri jermenih.

_________________
[slovenščina je zame španska vas] happens.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.61
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tonny je napisal/a:
Ali je smiselno menjati ta del pred nadgradnjo printerja in ali ga je možno dobiti/kupiti (seveda ABS, ker PLA lahko sam natisnem, vendar ni primeren)?


Dobiš skupaj z plastiko novi nosilec glave.

Bom preveril, če se še kaj ventilatorjev najde. Smo jih pa nekaj že zamenjali, ker niso vsi delovali. Se bom pozanimal za nakup kakšnih boljših.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yacksy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Nov 2009 8:27
Prispevkov: 499
Aktiv.: 2.84
Kraj: Okolica Šmarjeških toplic

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, to je odlična novica, da so neskončni jermeni lahko dobavljivi. Nove vozičke si natisnem, ko dobim ABS. Za jermene se bo pa že pojavila kakšna povezava do trgovine, kjer se lahko to kupi.

Glede ventilatorjev pa bi se po mojem našlo kar nekaj interesentov za nakup rezervnih. Kitajski ventilatorji pač so kakršni so. Če imaš kakšnega na zalogi, se zadeva hitro zamenja Smile

_________________
[slovenščina je zame španska vas] happens.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonny
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2009 11:57
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.66
Kraj: Vrhnika - MS

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Musty je napisal/a:
Dobiš skupaj z plastiko novi nosilec glave.


Super! Hvala Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja mali ventilator ni ravno posrečen, jaz ga moram vsakič malo frcnit, če ne glasno spušča neke zvoke. po rahli pomoči, teče lepo mirno in tiho Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdzkrez
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Jan 2011 15:13
Prispevkov: 401
Aktiv.: 2.48
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Ja mali ventilator ni ravno posrečen, jaz ga moram vsakič malo frcnit, če ne glasno spušča neke zvoke. po rahli pomoči, teče lepo mirno in tiho Smile


Tudi jaz, oz. po 10 sekundah sam neha ropotat. Me ne moti, bi pa zamenjal, če bo prilika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.41
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 11:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi pri meni mali ventilator spušča neke čudne zvoke.
So že kar moteči in ga bo potrebno zamenjati...

_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.93
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, tudi pri meni začne cvilit takoj po vklopu (ko se ga pa s prstom dotaknem, pa neha).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.28

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej še zdaleč nisem edini s problematičnimi ventilatorji Smile
Poleg malega pa tudi velik ni v najboljši kondiciji, vibrira kot bi mu manjkala lopatica. Dela pa še kar Shhh
Tako da če se kje najde kvalitetnejše, jih vsekakor kupim.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group