www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Rezervni deli
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Davorin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Okt 2006 16:28
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2015 2:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zbiram material za 3Dp pa me zanima, kje se da kupiti reduktor 14:1 (ekstruder).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galjotj
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2012 15:08
Prispevkov: 231
Aktiv.: 1.66
Kraj: Zgornji Brnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2015 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se prav spomnim, je bilo to natanko tukaj:

http://www.omc-stepperonline.com/gear-ratio-141-planetary-gearbox-with-nema-17-unipolar-stepper-17hs190406spg14-p-280.html

Prispel je tri dni po naročilu.

LP

Janez

_________________
Pa sam programirat sem hotu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 243
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2015 10:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Davorin je napisal/a:
Zbiram material za 3Dp pa me zanima, kje se da kupiti reduktor 14:1 (ekstruder).


Če boš na novo gradil 3D printer imam original zapakirano nadgradnjo 2del. To je pleksi stranice, pluta, napajalnik, ogrevalna plošča, termočlen, montažni material.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2015 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ni bil za za tiskalnike, ki so bili nabavljeni preko Društva, motor z reduktorjem 5 : 1 ?
Imaš pa tudi varianto, da to kupiš pri @Krokotu, ki je te zadeve skupinskega projekta Društva skomercializiral (!?) in jih prodajal na svoji I-Net strani, tako tiskalnik, kot rezervne dele.
Če je temu še vedno tako, boš moral pa sam preveriti.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davorin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Okt 2006 16:28
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2015 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem posla povpraševanje Krokotu in čakam odgovor. V popisu je reduktor 14:1. Ali lahko še kdo pogleda, če to drži. Stvar ni ravno poceni, kot vidim iz zgornjega linka.
pomar; Najprej moram končati 1.del, če bom potreboval, te bom kontaktiral.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2015 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Davorin, na motorjih NEMA17 je reduktorska glava na kateri je oznaka 36PA5.18G, kar pomeni, da je razmerje 5.18 : 1.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galjotj
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2012 15:08
Prispevkov: 231
Aktiv.: 1.66
Kraj: Zgornji Brnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2015 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Davorin, najprej se je v akciji uporabljal 5:1, potem pa se je svetovalo (Musty) 14:1, češ da je to boljše. Itak pa prilagodiš parameter v FW.

Osebno sem uporabil 14:1.

Verjetno 14:1 precizneje dozira filament.
Vprašanje pa je glede vzdržljivosti, saj je že prihajalo do "požrtja" zobnika na 5:1, ali je 14:1 bolj ali manj ranljiv.

LP

Janez

_________________
Pa sam programirat sem hotu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2015 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, zanimivo, toda očitno sem ta nasvet @Mustyja spregledal in tudi zadnji @Carkov firmware, če se ne motim, je bil preveden za 5 : 1.
Sicer pa je bilo okoli tega tiskalnika kvačkanja toliko, da glava boli, od tega, da so ta skupinski projekt skomercializirali in veselo prodajali tiskalnik na svoji internetni strani, do viška materiala, ki naj bi ga imelo Društvo, vendar, kljub oh in sploh programu, ki se uporablja za evidence, niso odgovorni sposobni napisat, pri komu je ta višek končal in kako se ga lahko dobi, ker smo ga plačali vsi ki smo sodelovali pri tem skupinskem projektu (nakupu?).
Očitno je to neka rezerva samo za posvečene Brick wall , pa čeprav je nekaj malega tudi mojega.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.04
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2015 4:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Hm, zanimivo, toda očitno sem ta nasvet @Mustyja spregledal in tudi zadnji @Carkov firmware, če se ne motim, je bil preveden za 5 : 1.
Sicer pa je bilo okoli tega tiskalnika kvačkanja toliko, da glava boli, od tega, da so ta skupinski projekt skomercializirali in veselo prodajali tiskalnik na svoji internetni strani, do viška materiala, ki naj bi ga imelo Društvo, vendar, kljub oh in sploh programu, ki se uporablja za evidence, niso odgovorni sposobni napisat, pri komu je ta višek končal in kako se ga lahko dobi, ker smo ga plačali vsi ki smo sodelovali pri tem skupinskem projektu (nakupu?).
Očitno je to neka rezerva samo za posvečene Brick wall , pa čeprav je nekaj malega tudi mojega.

Ampak eni kljub vročini še vedno podpihujejo ogenj.
Pa daj se ohladi že enkrat, in ne nabijaj- pa saj zaradi odgovornih društvo tudi obstaja in je aktivno kolikor je. Pred društvom smo bli pa ko loleki vsak zase kupovali iste stvari.
Ampak ti mi deluješ ko oni američani ki jih lahko gledaš na discoveriju k kopičijo zaloge in v vsem vidijo samo slabo in nesrečo.

_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2015 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

StricGeza je napisal/a:
Ampak eni kljub vročini še vedno podpihujejo ogenj.
Pa daj se ohladi že enkrat, in ne nabijaj- pa saj zaradi odgovornih društvo tudi obstaja in je aktivno kolikor je. Pred društvom smo bli pa ko loleki vsak zase kupovali iste stvari.
Ampak ti mi deluješ ko oni američani ki jih lahko gledaš na discoveriju k kopičijo zaloge in v vsem vidijo samo slabo in nesrečo.
Kateri reduktor je v tiskalniku iz skupinskega nakupa?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.04
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2015 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Kateri reduktor je v tiskalniku iz skupinskega nakupa?


Na mojem .... čisto nekaj drugega kot pri ostalih, trpežnost in preciznost pravtako, razmerje pa 11.3:1



10703898_10203730404999110_6661103508375914032_o.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  71.41 KB
 Pogledana:  6 krat

10703898_10203730404999110_6661103508375914032_o.jpg



_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2015 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

StricGeza je napisal/a:

Ampak eni kljub vročini še vedno podpihujejo ogenj.
Pa daj se ohladi že enkrat, in ne nabijaj- pa saj zaradi odgovornih društvo tudi obstaja in je aktivno kolikor je. Pred društvom smo bli pa ko loleki vsak zase kupovali iste stvari.
Ampak ti mi deluješ ko oni američani ki jih lahko gledaš na discoveriju k kopičijo zaloge in v vsem vidijo samo slabo in nesrečo.



Mi boš ti zrihtal grelno mizo, oz. sam grelec. Po papirjih jih je bilo 7-8 viška. Jaz sem nekje samo vprašal kje so viški, pa da enega rabim, pa...sem nezaželena oseba. Odgovora pa tako ali tako ni. O katerem društvu pa je govora? Razen če se pogovarjamo o društvu zelenjavarjev in ostalih, tam res nimam kaj iskati. Karkoli sem vprašal sem dobil odgovor - meglo. Glej, mogoče je tam okoli Divače res še bolj vroče kot pri nas, ampak, baje se pripravlja še večja vročina, kaj jaz vem.
Aja, grelec sem pa kupil, začuda imam še toliko €, mi ni potrebno črpati društvenega denarja, jaz samo prispevam.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davorin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Okt 2006 16:28
Prispevkov: 129
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 23, 2015 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot vidim, ni važno kakšno je prestavno razmerje, se da vse programsko nastavit. Hvala za odgovore, bom poiskal nekaj cenovno ugodnega. Rabim samo reduktor, motor imam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group