www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

laguna - Avto.net
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:06 pm    Naslov sporočila:  laguna - Avto.net Odgovori s citatom

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=8009109&obv=1

-nima ESP:
-nima ASR;
-nima senzorja za dez;
-luci so bixenon (ne xenon - ni original, ampak morimoto projektorji);
-nima meglenk;
-nima pranja zarometov;
-nima alarma;
-nima gretja sedezev;
-ima rocno klimo (ne avtomatske);
-ima navaden volan (ne usnjenega) - pa se ta je obrabljen da bog pomagaj;
-ima kamero za vzvratno parkiranje, kar pa ni omenjeno.

Zakaj pranger? Pred pol leta je bila ta laguna moja. Prodal sem jo za 1000 eur preprodajalcu iz Celja, tale iz Crnomlja jo je kupil za 1400 eur. Ko sem jo prodal, je imela na stevcu 325000 km. Cena kar raste in raste, kilometri pa kar padajo.

Sem mu ze pisal ce so kilometri realni in ce oglas stima (v smislu ali ima vso nasteto opremo ali ne).



laguna.png
 Opis:
screenshot
 Velikost datoteke:  641.62 KB
 Pogledana:  128 krat

laguna.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frke
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2005 14:41
Prispevkov: 212
Aktiv.: 0.95
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko na avto.net vpišeš znamko, model, tip in letnik se ti vsi ostali podatki avtomatsko vnesejo za ta model.

Za km je pa tako vseeno. Resen kupec nikoli ne bo gledal koliko km ima avto na števcu ampak letnik in kako je ohranjen.

Kaj moreš, včasih so tudi šeftarji s konji vrtali luknjice v zobe konj, da so jih pomladili :=)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Če progledamo relano stanje izdelkov na trgu v teh kriznih časih vse skozi upada kvaliteta (kot tukaj kilometri) cene izdelkom pa rastejo.

Večina nas ni rojenih za ta sedanji "roparski svet" če ga smem seveda tako imenovati.

EDIT: lahko pa da je vložo 2k€ v podvozje in zavorni sistem in ga porihtal med tem časom Smile

Lp.

Darko

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.22
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno koga bi zafrknil, če bi zdevo predal pristojnim službam.

Privat prodan avto sem našel pri handlerju slabo leto po prodaji za 1k€ višjo ceno od moje in 160k km manj (prodan 6let star 283000 km)...
Zgleda je to v slovenistanu ustaljena praksa.

_________________
INSTALLING DEMOCRACY.... ‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€ 44% DONE.
Installation failed.
404 error: form not found.

FORMING GOVERNMENT.... ‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ 23% DONE.
Formation failed.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LinuxFuter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Jun 2007 14:40
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.89
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj napiši VIN cifro tele lagune, tako da bo lahko kdorkoli, ki bo vnsel VIN cifro s pomočjo strica gugla našel tole tvojo temo in predvsem kilometrino.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Ja kaj bodo pa na tehničnem potem rekli novemu kupcu, da je nekdo zbijal kilometre . . . ga bo pretreslo . . .

Zadnje lete si zabeležijo kilometre ob vsakem tehničnem pregledu... no lahko da še tudi tam prikrijejo ... so prefrigani.

Lp.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frke
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2005 14:41
Prispevkov: 212
Aktiv.: 0.95
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ni treba veliko računanja:

Avto, ki ni tvoj ali od tvojega soseda, ki ga imaš vedno na očeh Smile ali tvojega prijatelja, ki mu zaupaš ima toliko kilometrov:

starost v letih * 28000

Formula drži v 80 % primerih za avtomobile velikosti Lagune in starost do 10 let
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 384
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, samo problem je preostalih 20%.
Moji starši imajo podoben avto starosti 4 leta in ima 25kkm, od prijatelja avto ima 3 leta in ima 190kkm...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Profesor Einstein je napisal/a:
lahko pa da je vložo 2k€ v podvozje in zavorni sistem in ga porihtal med tem časom Smile
Podvozje in zavorni sistem sta bili se edini komponenti, ki sta pri tem avtu bili tip top - razen amortizerjev, ampak sprednja sta bila se OK. Je pa tudi res, da zame noben amortizer ni dovolj dober. Smile Zavore (diski, obloge) menjane tocno dve leti nazaj, pletenica rocne zavore eno leto nazaj.

LinuxFuter je napisal/a:
Daj napiši VIN cifro tele lagune, tako da bo lahko kdorkoli, ki bo vnsel VIN cifro s pomočjo strica gugla našel tole tvojo temo in predvsem kilometrino.
VF1BG0E0526667474 - vem, 666 ima not. Laughing

Za opremo Authentique meglenk, pranja zarometov, ESP-ja in verjetno se cesa ne vpise avtomatsko - Authentique je popolnoma osnovna oprema. Vpise pa mislim da usnjen volan, katerega pa ta nima - je uvozena iz Italije.

Najbolj me moti to, da je vsakega, ki je klical, motilo stevilo kilometrov - seveda je vsak hotel ceno zbiti za eno tretjino ze preko telefona. Dilerji. Ko sem omenil, da za 20 eur uredim da bo na stevcu stevilo kilometrov po zelji, se je vedno z druge strani slisal ogorcen glas - "pa daj, ne mores se it tako umazane igre!"

Kilometre sem pustil realne, ker tudi sam hocem imeti avto z realnimi kilometri - pa ceprav je stevilka visja in cena nizja.

Sem pa zato 1000 eur ocitno vrgel v zrak. Ali sem samo jaz tako posten, ali pa sem samo jaz tako butast. d'oh!

Ne obzalujem tega, da sem ga prodal s 325k km na stevcu. Vidim pa kako nerealni so podatki na avto.net, clovek sploh ne ve kateri avto bi sel gledat. Tudi ko sem iskal zdajsnjega Mondea, sem obletaval vse avte po Mariboru, Celju, Bistrici, Frankolovem, itd, zagonil en tank nafte preden sem v svojem rangu nasel sploh kaj ceni primernega. Po mojem nestrokovnem ocesu jih je manj kot polovica imela kilometre, primerne stanju vozila. Ce nisi strokovnjak je na nasem trgu tezko kupiti dobro rabljeno vozilo. Tudi ce si strokovnjak, je se vedno potrebno imeti kancek srece. To nategovanje pa globoko obzalujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja zgodba je bila takale:
Imel sem Seat Inco, staro mislim da 7 let (1. lastnik, cca. 95 kkm, ravno dobro opravljen "veliki" servis na 90.000-jermen in ostalo). V odkup in menjavo za novo sem jo ponudil poblaščenemu trgovcu Seata, ki mi jo je tudi vzdrževal. Ponudil mi je smešno ceno češ, več žal ne gre.
Z lahkoto je šlo za precej več pri Renaultu, zato sem pač zamenjal za novega Kangooja.
Čez kak mesec me je opozoril kolega, potem sem preveril še sam in glej ga zlomka, moj bivši avto se je prodajal pri tem istem Seatu za skoraj identično ceno, kakršno sem hotel iztržiti jaz, s tem, da je imel sedaj okoli 80 kkm in torej "ta veliki" servis napovedan v kratkem.
Res bi rad videl serviserja, ki bi naredil na istem avtu dva velika servisa v razmaku 2-3000 km...
Toliko o poštenju pooblaščenih!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bosko91
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 14:39
Prispevkov: 407
Aktiv.: 2.81
Kraj: Brezovica pri Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj še jaz napišem mojih par izkušenj.

Mati je vozila svoj novo kupljen avto vedno na reden servis k Avtotrade Bajc na Vrhniki, kjer ga je tudi kupila. Po 6ih letih je prvič mene prosila če ji naredim servis namesto pooblaščenega serviserja. Zamenjal sem klasično vse filtre, olje, tekočine preveril,... Šokiralo me je kaj sem našel ko sem odprl kabinski filter (filter cvetnega prahu). Notri je po nesreči (za plastiko) zašel račun od plačane parkirnine iz leta 2009 in od takrat je bil notri. Se pravi so vsako leto lepo računali menjavo filtra ter filter , zamenjali ga pa niso.
Filter je hkrati tudi filter klime, ko sem ga odmontiral je bil naravnost nagravžen. In mi smo to dihali....
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

satelitko je napisal/a:
Moja zgodba je bila takale:

Res bi rad videl serviserja, ki bi naredil na istem avtu dva velika servisa v razmaku 2-3000 km...

Toliko o poštenju pooblaščenih!


No tako je to . . . če si sam ne pošraufaš vozila (vsaj osnovno) te hitro spravijo ob par k€ Smile

Lp.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 12:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bosko91 je napisal/a:
Filter je hkrati tudi filter klime, ko sem ga odmontiral je bil naravnost nagravžen. In mi smo to dihali....
Sestra je pred cca dvema letoma imela fiesto 2005 s potrjeno servisno knjigo, kateri sem sel menjavat kabinski filter - starega filtra sploh ni bilo not!! Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da v današnjih časih je imeti dobrega serviserja enako kot dobrega osebnega zobozdravnika. Jaz hvala bogu imam takšnega, ki vem, da me ne bo na suho...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bosko91
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 14:39
Prispevkov: 407
Aktiv.: 2.81
Kraj: Brezovica pri Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zok je napisal/a:
Sestra je pred cca dvema letoma imela fiesto 2005 s potrjeno servisno knjigo, kateri sem sel menjavat kabinski filter - starega filtra sploh ni bilo not!! Think


Servisno knjigo sem imel tudi jaz potrjeno ko sem kupil starega puntota, pa zobati jermen vseeno ni bil našponan in je preskočil čeprav je bil menjan 30 tisoč km nazaj Smile Te žigi ne pomenijo NIČ! Hvala bogu ni bilo avtu hudega Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group