www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Lov na lisico
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1865
Aktiv.: 9.57
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

miharix je napisal/a:
Če se lotiš ti z veseljem pomagam pri pripravi didaktičnega materiala (priprave za ure, navodila, video navodila,...)

Hvala za pripravljenost. Torej lahko računam nate ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.90
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko računaš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.24
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno med brskanjem po internetu mi je pod klik prišla tale stran mogoče bo komu zanimiva. Mogoče pa tudi pride prav vama miharix in Obelix. Edino če ne bosta razvijala kaj svojega.

Lep pozdrav, Danilo

_________________
Drži vodu dok majstori odu. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MCAT
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Nov 2007 22:06
Prispevkov: 306
Aktiv.: 1.52
Kraj: Moravče (JN76JD)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko bi šli malo po radoklubih, ki organizirajo ARG, oz. na kakšno tekmovanje, pa posneli intervjuje tekmovalcev, da si ljudje na predstavitvi vse skupaj bolje predstavljali. Wink

Dobro so naprimer to naredili hrvati:
https://www.youtube.com/watch?v=i3RESw_wiXY -Predstavitev
https://www.youtube.com/watch?v=3R_vvyJmNzE -ARG na osnovnih šolah (iskanje na slepo)

_________________
Gregor, S53SL
Think out of .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.24
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slovenski posnetek ARG-ja vam lahko dobim tudi sam. Kolega in mentor Jani Kuselj - S57CO je davnega leta posnel filemček kot predstavitveni material in ga še danes uporablja ko na OŠ Savo Kladnik v Sevnici pridobiva nove privržence tega "športa". Lahko se potrudim in ga poizkušam dobiti in ga z dovoljenjem avtorja objavim. Če koga zanima seveda.

Lep pozdrav

_________________
Drži vodu dok majstori odu. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.48
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj, enkrat v začetku maja, je eno tekmovanje v bližini Ormoža.

Glede sprejemnika bi jaz šel na področje 80 m, tehnika je tu malo enostavnejša za izdelavo, sprejemnik pa nebi dajal preveč enostaven in ne preveč kompliciran. Mogoče nekaj v tem smislu . Moram malo pogledati, po moje bi še našel Eagle datoteke, da bi se lahko dale tiskanine v delo. En sprejemnik imam izdelan in lahko rečem, da se da z njim delati.

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7780
Aktiv.: 34.75
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo o sprejemnikih se pogovarjate, to ni dovolj, pozabili ste na lisice (oddajnike)!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mznida
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2005 20:32
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.61
Kraj: Prlekija (JN86BN)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, 10.5. je tekmovanje na 80m. Ni še točno znana lokacija, ampak bo nekje med Ljutomerom in Ormožem.
Če ima kdo interes za probo, se lahko zmenimo, da zrihtamo kakšne dodatne sprejemnike za čas tekmovanja.

Je pa potem vsako soboto v maju eno tekmovanje...

_________________
73 de S56RIR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1865
Aktiv.: 9.57
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sonyx je napisal/a:
Ravno med brskanjem po internetu mi je pod klik prišla tale stran mogoče bo komu zanimiva. Mogoče pa tudi pride prav vama miharix in Obelix. Edino če ne bosta razvijala kaj svojega.

Kaj svojega najbrž ne bomo razvijali. Se bolj nagibam k uporabi nečesa preizkušenega.

japek je napisal/a:
Glede sprejemnika bi jaz šel na področje 80 m, tehnika je tu malo enostavnejša za izdelavo, sprejemnik pa nebi dajal preveč enostaven in ne preveč kompliciran. Mogoče nekaj v tem smislu . Moram malo pogledati, po moje bi še našel Eagle datoteke, da bi se lahko dale tiskanine v delo. En sprejemnik imam izdelan in lahko rečem, da se da z njim delati..

Hvala za nasvet. Pri tem sprejemniku je malce problematičen TCA440. Težje ga je dobiti, tam kjer ga pa imajo, hočejo zanj skoraj 10 eur.

Branez je napisal/a:
Samo o sprejemnikih se pogovarjate, to ni dovolj, pozabili ste na lisice (oddajnike)!.

No. Nismo čisto pozabili na oddajnike. Ideja je, da bi učenci sami sestavili sprejemnik in potem tekmovali z njim. Zato imajo sprejemniki pač prednost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.48
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TCA440 se da dobiti tudi ceneje, to ni problem..

Oddajnike oziroma lisice sem jaz izdelal po TEJ dokumentaciji. Z DIP stikali lahko nastaviš zakasnitev delovanja lisice in tip ter čas oddaje. Lisico lahko nastaviš da oddaja ves čas, lahko nastaviš da dve lisici izmenično oddajata vsako minuto, lahko pa nastaviš da pet lisic oddaja vsaka svojo minuto v času petih minut. Tiskanino sem jaz risal na novo in dal v delo preko društva. Ena je že sestavljena in preizkušena.

Pripravljen imam še material za malo drugačne lisice, kontroler je enak ne glede na področje, kjer lisica oddaja, čakam še neki čip in končni tranzistor da bom sestavil prvo, v tem primeru za 2m področje.

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.55
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obelix je napisal/a:
Razmišljam o projektu "lov na lisico v osnovne šole".
Tukaj (MB in okolica) je bolj suša na tem področju. Se mogoče motim ?

Pravzaprav škoda. MCAT je lepo napisal, da je to kombinacija tehnike in rekreacije.

Lahko računam na pomoč forumašev ?

Razmišljam nekako tako. Začetniški komplet "lisičarja" za samogradnjo.

Kaj mi svetujete. 2m ali 80m ?

Lepo, da se ljudje zanimajo za to.

Predlagam, da se lotimo samogradnje, ter da se organiziramo preko društva v tej smeri.

Mogoče bi bilo zanimivo videti koliko "lisičarjev" je v tem trenutku interes narediti.
V ta namen predlagam, da se zainteresirani kar preliminarno prijavijo v tej temi.

Evidenco prijav in logistiko lahko do neke mere vodim jaz, en del dela bi pa rad preložil na koga drugega. Se kdo javi, da si razdelimo delo?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MCAT
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Nov 2007 22:06
Prispevkov: 306
Aktiv.: 1.52
Kraj: Moravče (JN76JD)

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko, imaš kakšno shemo/tip lisičarja posebej v mislih?

Jaz bi se na začetku lotil 80m sprejemnika, saj je tudi iskanje lisic na tem področju lažje za začetnike (manj odbojev,...), pa predvidevam da vezja tudi. Nabolje bi bilo potem sestaviti kit, da ne bi bilo potem potrebno iskati in kupovati še potrebnih elemenov.

Sam se tudi zanimam za en kos, seveda v kolikor bo stvar v kit obliki.

Glede razdelitve dela, pa me zanima kakšne zadložitve si imel v mislih?

_________________
Gregor, S53SL
Think out of .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.55
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MCAT je napisal/a:
Darko, imaš kakšno shemo/tip lisičarja posebej v mislih?

Ne nimam, a saj je bilo že tu podanih nekaj rešitev. Ena od teh bo verjetno povsem primerna.
MCAT je napisal/a:
Jaz bi se na začetku lotil 80m sprejemnika, saj je tudi iskanje lisic na tem področju lažje za začetnike (manj odbojev,...), pa predvidevam da vezja tudi. Nabolje bi bilo potem sestaviti kit, da ne bi bilo potem potrebno iskati in kupovati še potrebnih elemenov.

Natančno to sem imel v mislih !
MCAT je napisal/a:
Sam se tudi zanimam za en kos, seveda v kolikor bo stvar v kit obliki.
Uradno si torej prvi, ki se je prijavil.

MCAT je napisal/a:
Glede razdelitve dela, pa me zanima kakšne zadložitve si imel v mislih?
Vse, kar komu pade na pamet, da bi lahko prevzel.
Ker bi bil razvoj, pri toliko že preizkušenih sprejemnikih res nesmisel menim da je potrebno:
- izbrati primerno gradnjo
- izdelati gerberje - torej tiskano vezje. Posodobitev gradnje je tu pomembna ! SMD obvezno.
- zbrati potreben material - nekaj tega se najde tudi pri meni in lahko odstopim - 455MHz filtri recimo.

- narediti kosovnico materiala - jo opredeliti finančno
- zbrati vse interesente in voditi evidenco ( prevzamem sam)


skratka peljati celotno zgodbo do zaključka, ki se načeloma konča z delavnico.


Brez problemov lahko vse to naredim tudi sam. A nočem. Hočem, da smo društvo mi vsi, in da zadeva ne pade v vodo v trenutku, ko mene odmanjka. Zato želim, da to pelje nekdo drug. Kdo se javi ?
Bom pomagal in dal ustrezne namige.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1865
Aktiv.: 9.57
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kosovnico lahko naredim jaz. Mi boš pomagal ,če se bo zataknilo Wink
Je lahko v Excell-u ?

Sem pa interesent za 5 kompletov in mogoče za nekaj več tiskanin (bo za šolarje, neprofitno).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.90
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Društva, ki izvajajo to v OŠ izvajajo kot krožek na šoli oz kot zunanjo interesno dejavnost.
Je znan mogoče kdo, ki izvaja radioamaterstvo kot del samega rednega pouka?

Zakaj? Razmišljal sem(samo glasno razmišljam) kaj če bi tako gradnjo izvajal kot del katerega od izibrnih predmetov?
Najustrezneje bi verjetno lahko vključil v izbirni predmet "Elektronika z robotiko"
Torej, da bi same komponente sprejemnika najprej uporabili za eksperimentiranje osnov(mogoče celo kot vaje na samem delno končanem vezju).
Glede na zelo široko definirane cilje predmeta bi tudi verejtno to pravno tudi popolnoma ustrezno.

Zakaj ta ideja? Kolikor mi je znano za izbirni predmet "Elektronika z robotiko" še ni učbenika ne delovnega zvezka. (če se motim, bom zelo hvaležen za informacije)
Torej kaj če bi iz tega na dolgi rok nastal neke vrste "e-učbenik" društva, ki bi koristil učiteljem, ki si ne upajo izvajat tega predmeta,
ter tistim učencem, ki bi želeli spoznat osnove elektronike a jim šola iz pač nekih vzorkov tega ne ponuja.


Ps: Sem tudi interesent za kite, koliko pa še ne vem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 102 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group