www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

162km/h z biciklom
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 5:00 pm    Naslov sporočila:  162km/h z biciklom Odgovori s citatom

To velja predvsem za Mareta. Bi si upal Tole ?? Shocked
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 5:09 pm    Naslov sporočila: icon_complicity divjeeee Odgovori s citatom

Ste že vozili kje pri nas tu po idrijskem ? Vojsko - Idrijska bela ali Vojsko - pa na tolminsko stran , Drežnica ?

Enkrat bi šel s kolesom v rudnik Mežico

LP

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.11
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osebki v videu niso popolnoma pri sebi.

Pa rad divjam s kolesom.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 6:24 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

Brick wall :bonk:
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako se pa s tistimi radirkami ustavis takrat, ko bicikel ne razpade ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.62
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem sel pri kaksnih 12 tih letih s 75kmh po precej ovinkasti cesti (Pecna reber pri Postojni (Koca Mladika)). Komaj sem izdeloval ovinke (sekal sem od roba do roba), zaradi vetra sem zelo tezko gledal, ustavil pa sem se 100m kasneje kot sem pricakoval, s smrdecimi zavorami. Lani sem poskusal z motorjem potolci rekord, pa mi ni uspelo (sem se ze videl v grmovju, pa sem odnehal Laughing ). 162 kmh pa si z biciklom ne predstavljam, tudi po ravnem ne. Filma sicer nisem pogledal, ker pisem to na enem javnem racunalniku, ki nima kodekov.

Kmalu po rekordu sem dozivel bliznje srecanje z neko ograjo, tako, da sem take zadeve opustil Smile

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 7:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podboj, mozak se spusti po hribu, ki izgleda kot dolgo hrbtisce smucarske skakalnice (lepo urejeno) in na pol poti mu razpade bicikel Rolling Eyes Z zaresnimi zavorami in na primerni podlagi (nekaj ne-grbinastega ... asfalt recimo) se niti ne zdi tako slaba ideja, takole je pa samo vprasanje casa kdaj se bo kdo posteno razbil.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.33
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem se v mladih letih spustil s športnim biciklom (pol-tabularji, 18 prestav) po klancu med Turjakom in LJ (odsek Smrjenje - Pijava gorica). Poleg klanca sem še poganjal v 18. prestavi do mojih max. rpm v nogah ... Laughing
Po dokaj točnem števcu sem dosegel 80km/h in vmes prehitel še starega ata v fičku, ki je zaradi presenečenja Shocked skoraj zapeljal s ceste ...

Ko se danes vozim tam in gledam strmino pod cesto in vršičke visokih smrek, ki so v isti višini kot rob ceste razumem tisti rek: "Mlada leta - nora leta". Rolling Eyes
Normalno oprijeta mikica je na meni frfotala kot rjuha ...

Z zaviranjem pa ni bilo težav, čeprav sem moral skoraj ustavit še na sredi klanca. Ko sem se iz nizke dirkaške drže dvignil in s telesom ustvaril večji zračni upor, se je hitrost skoraj v trenutku zmanjšala pod 50 ... ostalo so brez problemov opravile zavore.

Na posnetku se vidi, da bi kolesar lahko dosegel še večjo hitrost, ker se je vozil v precej dvignjeni drži - velik zračni upor. Ga pa popolnoma razumem, ker je bil teren, kljub izglede na prvi pogled, precej neraven in mu je zlom okvirja povzročil kucelj, ki ga pri majhni hitrosti ne bi niti čutil.
Jo je pa vseeno dobro odnesel ... Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lucca brassi:
Ja obozujem spuste po brezpotjih. Tolminsko zlasti Kobariski konec sem prevozil ze po dolgic in pocez. Tereni so bistveno slabsi od onega na videu so pa tudi hitrosti dosti nizje. Ce si tip za to si lahko malo "izmenjava" terene Exclamation

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75305.35

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 10:10 pm    Naslov sporočila: icon_complicity Re: divjeeee Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.69
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Življenje imam samo eno zato ne kaskadiram. Imam raje turistične vožnje kot je Mozirje- Dubrovnik- Mozirje (lani poleti)...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75305.35

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.33
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 10:17 pm    Naslov sporočila: icon_complicity Re: divjeeee Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
...
Drugače so pa največji hitrostni norci na biciklih v Varsu, kjer na 45°-60° "klančku" drvijo s kolesi, smučmi, deskami... tudi Slovenci so med njimi. Mislim, da Brezavšček in Čerin, če se ne motim.

Kolikšno hitrost pa kaj dosegajo tam?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75305.35

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem tudi že jaz vozil za norcem po ovinkastem klancu navzdol kakih80-85 km/h.
Nič ne rečem - če se pa zgodi karkoli razen prazne ceste pač ni nobenih šans .
Sicer pa imaš take odbite tudi na poti na Jošt nad Kranjem. Vozijo po pešpoti/grapi in tudi tu če iznenadi kakega nepripravljenega in vase zatopljenega trimčkarja ni nobene možnosti za dober izid srečanja.

l.p.; Janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group