www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pametna hiša
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 24, 2014 11:30 pm    Naslov sporočila:  Pametna hiša Odgovori s citatom

Gledam, poslušam o "pametnih hišah".
Kakšno kaj mnenje o tem da preko telefona gledam/nadziram rolete, štedilnik,hladilnik, pralni stroj?

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ler
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Maj 2010 20:53
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.17
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ponavadi svetujem novograditeljem hiše, da je smiselno edino če imajo denarja preveč. V nasprotnem primeru je bolje investirati v bol smiselno problematik, kot je boljše ogrevanje, izolacija hiše, itd. Pa da ne bo pomote, tudi jaz delam na tem da bom imel pametne istalacije, predvsem zaradi izziva samogradnje. Z kolegom delava sama ploščice in programirava. Res da se nam to sedaj vleče že kakih 2 leti zaenkrat še vedno vztrajava. Če čas ne bo dopuščal da končava projek, ga bom seveda opustil in šel na klasiko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matosg
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jun 2013 22:32
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.52
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri hiši bi izpostavil sledeče.
Hiša nam mora nuditi kvalitetno in ugodno bivanje, ki nas veseli.
Če vidiš veselje v tem, da lahko s telefonom prižigaš luči po celi hiši, ne vidim problema v tem.

Vendar so po mojem mnenju pred tem še druge zadeve, ki mnogo bolj vplivajo na kvaliteto bivanja:
- dobra izolacija: hiše, ki so dobro izolirane imajo bistveno boljšo bivanjsko klimo, saj ni sevanja mrzlih sten in potrebe po velikem dovajanju toplote

- talno gretje: verjetno tukaj ni potrebna razlaga

- prezračevanje: na to večina ljudi pozabi, čeprav ravno prezračevanje največ doprinese k kvaliteti bivanja

- centralni nadzor rolet: tega žal nimam, je pa edina stvar, po kateri se mi malo kolca. V samogradnji je zadeva zelo poceni.

_________________
Lp,
Matej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JTratar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Nov 2010 21:17
Prispevkov: 205
Aktiv.: 1.25
Kraj: ivančna gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mrzle stene ne sevajo (oz. sevajo občutno manj), najbrž si misli pomanjkanje sevanja toplih sten.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matosg je napisal/a:
- centralni nadzor rolet: tega žal nimam, je pa edina stvar, po kateri se mi malo kolca. V samogradnji je zadeva zelo poceni.


Itaq...samo pozabil si nabavo motorjev za vse rolete po celi bajti in vgradnjo le-teh....to pa ni ravno poceni. Krmilje je še najmanj pri vsem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od kdaj se pa toplotna prevodnost določa v °C in ne °K ?
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uradno so kelvini, zagotovo. Ampak - si kdaj zjutraj vstal, stopil ven, se stresel in rekel: madona, danes je pa mrzlo zunaj...mora biti sigurno pod 270 kelvinov d'oh! Brick wall
Celziji se pač še vedno uporabljajo in se vedno bodo. Razlika je pa itak enaka, ko gre za relativne zadeve, kajne? Kakšna pa je razlika med prevodnostjo 1K/W in 1 C/W (primer za alu hladilo recimo)
OK; uradno se podaja v K, ampak ne dlakocepimo zdaj...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.68

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko se uporablja °C ali K, obe sta enoti SI sistema. Kaj naj bi bilo °K, pa ve samo laura. Razz
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ste že slišali, da te pametna hiša zapre ven? No slišal sem, da so sedeli lastniki pametne hiše odzunaj na terasi in je začelo deževati. Ko je hiša deževanje občutila, je le ta avtomatsko spustila rulete Smile. Seveda so bila vhodna vrata brez kljuke...in vstop je bil na silo in posledično čez polomljeno ruleto... ha ha Very Happy
Ali pa druga stvar, da ostaneš v dvigalu pametne hiše? Se spustim z dvigalom, ki je bil montiran v 100m2 veliki hiši brez zasilnih stopnic, ko se je dvigalo v mednadstropju ustavilo in jaz v njem. Še dobro, da je bila hiša v fazi izvedbe in 10 mojstrov v njej, da me je lahko eden od njih ročno spustil na trdna tla. Odpovedala je varovalka in nekakšno vezje elektronike.
Ali pa da ti "heknejo" sisitem...
Jaz pravim, da kar previdno pri projektiranju teh sistemov. Nikoli ne veš kaj te čaka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Uradno so kelvini, zagotovo. Ampak - si kdaj zjutraj vstal, stopil ven, se stresel in rekel: madona, danes je pa mrzlo zunaj...mora biti sigurno pod 270 kelvinov d'oh! Brick wall

Mene pri 270°K ni mrzlo.Veš ti koliko je to°C?
gumby ha ha...

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem bil par mesecev nazaj na nekem sestanku, kjer je tekla tudi beseda o pametnih hišah. Vsi so se strinjali da je še vedno največji problem pametne hiše da med proizvajalci gospodinjskih aparatov ni nekega dogovora-protokola po katerem bi se te naprave dogovarjale. Recimo da bi pralni stroj iz števca elektrike izvedel kdaj je poceni tok, isto ogrevanje in druge potratne reči po hiši.isto velja za ogrevanje ali pridobivanje elektrike iz sonca, energetsko potratne naprave bi se lahko pogovarjale z sončno elektrarno.
Za pametno hišo ni več dovolj da to dela samo od sebe, ampak da dela to res pametno.

Jaz osebno nisem doma iz tega področja, niti se nikoli nisem ukvarjal s tem. Mi je pa stvar zelo zanimiva in upam da mi kdaj to uspe naredit v hiši Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, kar se pametne hiše tiče je pri meni pametna takrat, ko sem jaz doma
Aja---laura, niti sanja se mi ne, koliko je 270K Brick wall gugl ne najde pretvornika. V bistvu sploh ne ve, kaj je to celzij Drool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh Laura, spet si brcnil kuzlo v jajca. Ha, ha, ha...
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
No, kar se pametne hiše tiče je pri meni pametna takrat, ko sem jaz doma
Aja---laura, niti sanja se mi ne, koliko je 270K Brick wall gugl ne najde pretvornika. V bistvu sploh ne ve, kaj je to celzij Drool
Sicer še malo bolj offtopic(če je sploh možno ampak) ampak google je že sam po sebi pretvornik http://lmgtfy.com/?q=270+K+to+C
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2014 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da si tole napisal z malce šale....ter razumel, da sem se hecal...

Sicer sem glede pametne hiše resno mislil. Nisem ravno pristaš tega, da bi s eno napravo kontroliral prav vse. Zakaj? Izgubiš to napravo, jo nekdo dobi v roke in ima vse (no, sicer je pa s ključem enako).
Drugo: recimo rolete, ko je že bilo govora: zmanjka elektrike - ne moreš niti rolet spustit...
Sicer imajo nekatere moderne alarmne naprave že to možnost - recimo da protivlomni senzor obenem omogoča da se luč prižge ko vstopiš v prostor itd..
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group