www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Atmel Studio 6

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Cule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 14:50
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.73
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2014 6:12 pm    Naslov sporočila:  Atmel Studio 6 Odgovori s citatom

Pred kratkim sem začel programirati v C-ju in sicer v Atmel Studio 6, zanima pa me če v Studiu 6 obstaja kakšen "Help", kjer so obrazloženi ukazi oziroma prikazani na primerih, recimo nekaj takšnega kot ima to Bascom. (Help -> Index...).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2014 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolk je meni znano Atmel studio ni vezan na C, zato tudi "help"-a v taki obliki ni zraven...
Verjetno te zanima C knjižnica za AVR.

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jani18
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Sep 2010 10:22
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ojstri Vrh

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Atmel svoj help imenuje Atmel Software Framework (ASF).
Na njihovi spletni strani najdeš konkretne primere za periferijo.

http://asf.atmel.com/docs/latest/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.94
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ASF ni help. To so dodatne knjižnjice za delo s periferijo. Kot take imajo vključen help zase, ki pa ni bog ve kaj..
Drugače pa ti priporočam download pdfov za specifični uC, kjer je marsikaj napisano (sem pa dobil občutek, da so za mega/tiny arhitekturo le-ti datasheeti precej boljše organizirani kot za xmege).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 14:50
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.73
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, tudi v ASF-om si da kaj pomagati. Kakorkoli C bo še kar nekaj časa zame "Španska vas" Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 14:50
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.73
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, spet nova težava, pa da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj.

Torej že nekaj časa uporabljam Atmel studio 6 in programator Pololu avr isp (STK 500), za programiranje AVR-jev. S vsem skupaj sem (bil) zelo zadovoljen saj je vse delovalo tako kot je moralo.
No pred kratkim pa sem samo želel spremeniti s katero frekvenco (z 8MHz na 1MHz) s katero naj čip (ATmega16a) deluje in takrat je šlo nekaj narobe. Sploh ne vem kaj točno. Frekvenco sem samo spremenil in stisnil "program". Od takrat mi ne uspe več prepoznati čipa. Torej ko grem pod Tools > Device programing > Nastavim Tool, Device in Interface > Pritisnem Apply, pa mi vedno izpiše: Unable to connect to tool... (glej priponko).
Nevem več kaj naj naredim, da se rešim tega. Poizkusil sem tudi z drugim Pololu avr isp programatorjem (na obeh je naložen nov firmware, tako kot priporoča proizvajalec), menjal sem tudi čip in testno ploščico in izbrisal ter ponovno naložil Atmel studio 6, in še vedno isto. Kje iskati napako?



Capture.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  41 KB
 Pogledana:  1 krat

Capture.PNG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robbby
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 14:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.47
Kraj: okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 15, 2014 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima mogoče kdo probleme, da ima ob zagonu atmel studia 6.1, na meniju Tools/Device programing/Tools prazno zaveso? Tudi po vklopu programatorja (jtagice2 mkII)ostane zavesa prazna, videti ni niti simulatorja. Včasih pomaga restart mašine, a ne vedno.
Kakšen namig kaj bi lahko bilo narobe?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group