www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Agregat
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.02
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2014 8:21 pm    Naslov sporočila:  Agregat Odgovori s citatom

Glede na danasnjo situacijo, ko je skoraj 10 % odjemalcev brez elektrike, sem dobil nekaj klicev znancev, kateri agrega je smiselno kupiti?

Ok, tukaj gre za porabo nekje 1000W ( zmrzovalna skrinja, centrana kurjava in kaksna luc).

Uporaba teh agregatov pa mogoce 1x letno ob izrednih situacijah. Imam pa obcutek, da bo tega vedno več.

Malo sem pobrskal po netu in se mi zdi da je:
hercules se2100 ali se3000 kar prava izbira?


lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosst
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 9:52
Prispevkov: 81
Aktiv.: 0.36

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2014 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

moči minimalno 2kw ali več.
znance upozori da je potrebno zadevo redno mesečno zaganjati,poskrbeti
da ni staro gorivo,edino tako dela kadar ga potrebuješ.

Na istalacijo hiše je potrebno namestiti ločilno stikalo ,da hišo ločite od
javnega omrežja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2014 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Okrog teh agregatov je na forumu kar precej napisano.Uporabi "išči"!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2014 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bencinu ni več svinca in v nafti je manj žvepla ter običajno še kak procent biodizla zato gorivo ne zdrži več tako dolgo kot včasih. Tako, da imajo ta goriva rok uporabe okoli pol leta potem pa začne kvaliteta padat.

Doma imamo že 30+ let star agregat, ki se začne še na poteg. Pa če je vse prav tudi po več kot leto ni pognan. Ampak še vedno vžge v manj kot 15ih minutah.

p.s. Agregat ni vozilo in se zanj lahko uporablja kurilno olje, tako da če je potreba po elektriki zato da dela centralna na kurilno se lahko kar od tam vzame svežo.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.16
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2014 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
V bencinu ni več svinca in v nafti je manj žvepla ter običajno še kak procent biodizla zato gorivo ne zdrži več tako dolgo kot včasih. Tako, da imajo ta goriva rok uporabe okoli pol leta potem pa začne kvaliteta padat.

Doma imamo že 30+ let star agregat, ki se začne še na poteg. Pa če je vse prav tudi po več kot leto ni pognan. Ampak še vedno vžge v manj kot 15ih minutah.

p.s. Agregat ni vozilo in se zanj lahko uporablja kurilno olje, tako da če je potreba po elektriki zato da dela centralna na kurilno se lahko kar od tam vzame svežo.


Koliko vem, kurilno olje ni dovoljeno (uradno) v nobenem batnem motorju, niti za kogeneracijo toplote in elektrike.
Če se motim, naj me kdo popravi.

_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kurilc res ni dovoljen ampak to so IZREDNE RAZMERE !
Če bi ti zmanjkalo nafte ali bi zmrzoval ali bi dolil kurilca ?
Jaz sem ga pred leti v pričo Policista (z njegovo pomočjo) nalil 5l v kombi, ki je pred mojo hišo zablokiral regijonalko zaradi pomanjkanja goriva Wink
Tudi včeraj sem se peljal po avtocesti brez vinjete.
Od Vrhnike do Logatca sem komaj prilezel med podrtim in še padajočim drevjem.
V Logatcu sem ocenil, da nadaljnja vožnja po tej cesti pomeni dobesedno poskus samomora in umora ostalih članov družine zato sem raje kršil "vse zakone" ter zavil na avtocesto. Ker je na temu vozilu še oranžna "celo tedenska" vinjeta je jasno kolikokrat ga uporabljam tam Whistle

Pojem "izredne razmere" pa je precej širok - od neskidanega pločnika pa do ... Confused

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Niti niso vsi agregati na nafto. Sam imam 4-taktnega benzinca. Obstajajo tudi 2-taktni.
Sam porabim gorivo v roku 1 leta, če ne ga zlijem v rezervar od kurilnega in kupim novo.
Da pa ni potrebno vžigat motorja se ga lahko tudi konzervira tako, da se v valj kapne par kapljic olja, in v gorivo se doda stabilizator. Tako delamo na izvenkmnih motorjih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 12:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem našel en agregat na ebayu, pa me zanima kako bi bilo če nanj priklopim celo hišo, seveda brez bojlerja, pralnega stroja, pečice.., Skratka uporaba samo za centralno, razsvetljavo, računalnik Tv. Je napetost dovolj gladka za sosobne elektronske naprave.
Sem v dilemi kupiti ali ne kupiti., Pa še mudi se mi ker bom izgleda še kar nekaj časa brez desovskega štroma.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lipa je napisal/a:
Dorijan je napisal/a:

p.s. Agregat ni vozilo in se zanj lahko uporablja kurilno olje, tako da če je potreba po elektriki zato da dela centralna na kurilno se lahko kar od tam vzame svežo.


Koliko vem, kurilno olje ni dovoljeno (uradno) v nobenem batnem motorju, niti za kogeneracijo toplote in elektrike.
Če se motim, naj me kdo popravi.

V kriznih razmerah? Pa ja se ti ravno takrat nebo carinik prilimal na vrata in ti šaril po kanistru z vžganim agregatom? Tvoj verjetno ima tudi registrsko tablico za prevozna sredstva? Wink V kogeneracijo vsipajo tudi lesne sekance in jih vplinjajo, aja če tega ni je dober tudi zemeljski plin.

Še vprašanje za ostale. Obstajajo tudi agregati, ki uporabljajo 2-taktne motorje in tiste na kerozin(lahko bi se reklo mešanica lahke nafte in bencina). Kaj boš pa s temi naredil za daljši čas neuporabe? Po mojem imajo 2-taktni plastične rezervare in moraš porabiti vso gorivo. Koliko pripomore stabilizator goriva v tem primeru.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosst
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 9:52
Prispevkov: 81
Aktiv.: 0.36

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2 taknih dizlov je pri nas kar nekaj sam so mal veče mašine 200kW+

2 taknih bencinarjev pa je veliko, so tudi najceneši.

kerozina pa v civilni rabi ni,namenjen je za letalsko industrijo.

mali mlinčki do 5kw so večinoma bencinarji.bolši so 4 taktni.

Veliki agregati večinoma delujejo na disel,nekaj jih pa je tudi
na plin ,kjer še ogrevajo prostore z njim ,so večjih moči ranga 3.5 MW.
Samo plinsko olje je časovno stabilno do 5-8 let vendar mora biti brez biodizla.

Bencinu s časom upada oktansko število in je velik problem vžig.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To sprašujem zato, ker včasih je bil kerozin zelo popularen tudi pri koscih in iz tistega obdobja ostajajo pogonske enote, ki še zmeraj lepo delujejo. Jaz nimam pojma zakaj je temu takrat tako bilo in bi bilo potrebno vprašat kakšne italiane in avstrice.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

napetost je napisal/a:
sem našel en agregat na ebayu, pa me zanima kako bi bilo če nanj priklopim celo hišo, seveda brez bojlerja, pralnega stroja, pečice.., Skratka uporaba samo za centralno, razsvetljavo, računalnik Tv. Je napetost dovolj gladka za sosobne elektronske naprave.
Sem v dilemi kupiti ali ne kupiti., Pa še mudi se mi ker bom izgleda še kar nekaj časa brez desovskega štroma.

No v mislih sem imel tega.
Verjetno sinus ni prav lep in me zanima kako bi se kakšen računalnik oziroma vsa elektronika v hiši razumela z takšnim napajanjem.
Ima mogoče kdo izkušnje in lahko pove kaj več.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni bil tisto petrolej?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosst
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Feb 2005 9:52
Prispevkov: 81
Aktiv.: 0.36

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

napetost je napisal/a:
napetost je napisal/a:
sem našel en agregat na ebayu, pa me zanima kako bi bilo če nanj priklopim celo hišo, seveda brez bojlerja, pralnega stroja, pečice.., Skratka uporaba samo za centralno, razsvetljavo, računalnik Tv. Je napetost dovolj gladka za sosobne elektronske naprave.
Sem v dilemi kupiti ali ne kupiti., Pa še mudi se mi ker bom izgleda še kar nekaj časa brez desovskega štroma.

No v mislih sem imel tega.
Verjetno sinus ni prav lep in me zanima kako bi se kakšen računalnik oziroma vsa elektronika v hiši razumela z takšnim napajanjem.
Ima mogoče kdo izkušnje in lahko pove kaj več.


v zgoraj napisan namen ti bo lepo služil ,je pa 3 fazni .je pa sinus precej lepši
kot misliš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ana2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Dec 2011 13:24
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.44

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2014 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsi, ki v elektro stroki nismo najbolj doma, imamo in uporabljamo pa agregate bomo zelo hvaležni za trotel ziher nasvete kako pravilno priključiti agtregat. Mislim na primer, ko ga priključiš na način, da ti napaja celo hišo, ne samo enega porabnika. Tudi kakšen nasvet okoli moči agregata in moči porabnikov bi prišel prav. Nihče si namreč ne želi, da bi mu agregat sedaj crknil. Po drugi strani pa ni smiselno metati elektrike stran, s premalo obremenjenim agregatom.

Hvala za uporabne nasvete.

_________________
Glava šteje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
Stran 1 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group