www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sprejem na nizki frekvenci
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Buick
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Nov 2012 12:50
Prispevkov: 179
Aktiv.: 1.29
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2014 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s57bic je napisal/a:
Sedaj pa postaja zanimivo.
Tole moram tudi jaz poslušat, saj se pri meni ob hiši križajo vodi za 230Vac, telefon in kabelsko. To bo žur.

Lp, Jože.

Res?
Si hribovc?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2014 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Buick
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Nov 2012 12:50
Prispevkov: 179
Aktiv.: 1.29
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 1:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
Pri nas pa lovljenje satelitov ne bo tako preprosto. Vodovod in elektriko sicer imamo, Televizija, telefon in internet pa so preko optike. Kako bi to skrižal, da bi lahko lovil satelite?

Na sprejem pač vpliva malo morje dejavnikov oziroma je od njih odvisen.
Danes sem opazil, da mi še Val202 lovi na 72,2MHz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.28
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Buick je napisal/a:
Danes sem opazil, da mi še Val202 lovi na 72,2MHz
Očitno imaš zelo dober sprejem iz oddajnika Krim in tvoj sprejemnik ima za malenkost nižjo medfrekvenco od standardne (~10,65MHz namesto 10,70MHz).
Frekvence oddajnikov, poglej oddajnik Krim.
SLO1: 66,7 + (2x10,65) = 88,0MHZ
Val 202: 72,2 + (2x10,65) = 93,5MHz
Po tej logiki lahko pričakuješ tudi "sprejem" programa ARS na 96,5-(2x10,65)=75,2MHZ.
Dejansko ni nobenega radijskega programa na frekvencah ki jih ti omenjaš, ampak jih tvoj sprejemnik sam ustvarja zaradi svojega principa delovanja. Tukaj ne sodelujejo nobeni sateliti. Tudi vesoljci, telefon, vodovod, kanalizacija, žlebovi, kabelska in elektro podjetje nimajo prstov vmes. Laughing
Komercialni sprejemniki ki lovijo tako nizke UKV frekvence so pri nas bolj redki. Sam imam enega Sonyja ki ima to možnost. Ne znam na pamet tipa, lahko pogledam in napišem kasneje če tema ne bo prej zaklenjena. Tudi meni so se dogajali podobni pojavi da sem "sprejemal" zrcalne frekvence skoraj vseh lokalnih UKV oddajnikov.

Buick je napisal/a:
Niste resni.
To kar sem sedaj napisal je smrtno burned resno! Very Happy
_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče pod "satelitske" misli nekaj podobnega, kot se občasno z navadno TV-anteno vidi ena od španskih TV postaj, tam nekje na začetku TV-kanalov.
Avstralija: avstralskemu radioamaterju sem poskušal dopovedati, kaj je RDS ali AF ali kako se že reče tisti kratici na avtoradijih, ko sam poišče boljšo frekvenco če na nastavljeni sprejem pade. Ko sva se končno sporazumela glede funkcije, mi je razložil: pri nas (v Avstraliji) ima neko mesto svoje radijske postaje. Ko pelješ ven iz mesta, je najprej 100 kilometrov puščave, potem pa drugo mesto s svojimi radijskimi postajami. Torej, ni nobene potrebe po AF/RDS karkoli .

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Buick
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Nov 2012 12:50
Prispevkov: 179
Aktiv.: 1.29
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cerovac_i je napisal/a:
Buick je napisal/a:
Danes sem opazil, da mi še Val202 lovi na 72,2MHz
Očitno imaš zelo dober sprejem iz oddajnika Krim in tvoj sprejemnik ima za malenkost nižjo medfrekvenco od standardne (~10,65MHz namesto 10,70MHz).
Frekvence oddajnikov, poglej oddajnik Krim.
SLO1: 66,7 + (2x10,65) = 88,0MHZ
Val 202: 72,2 + (2x10,65) = 93,5MHz
Po tej logiki lahko pričakuješ tudi "sprejem" programa ARS na 96,5-(2x10,65)=75,2MHZ.
Dejansko ni nobenega radijskega programa na frekvencah ki jih ti omenjaš, ampak jih tvoj sprejemnik sam ustvarja zaradi svojega principa delovanja. Tukaj ne sodelujejo nobeni sateliti. Tudi vesoljci, telefon, vodovod, kanalizacija, žlebovi, kabelska in elektro podjetje nimajo prstov vmes. Laughing
Komercialni sprejemniki ki lovijo tako nizke UKV frekvence so pri nas bolj redki. Sam imam enega Sonyja ki ima to možnost. Ne znam na pamet tipa, lahko pogledam in napišem kasneje če tema ne bo prej zaklenjena. Tudi meni so se dogajali podobni pojavi da sem "sprejemal" zrcalne frekvence skoraj vseh lokalnih UKV oddajnikov.
Omenjeni Technics je bil delan za ameriški trg, saj je, kot sem že navedel dvopasovni na FM področju (FM1=65-74MHz, FM2=87,5-108MHz).
Vem, da tudi na omenjenih 72,2 ni nič,
za opo tvoje omenjenih 75,2 pa bom poizkusil, ampak očitno si omenjeni sprejemnik res omenjene frekvence razlaga po svoje.

Buick je napisal/a:
Niste resni.
To kar sem sedaj napisal je smrtno burned resno! Very Happy

Kaj hočeš s tem strašilom povedati ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
Pri nas pa lovljenje satelitov ne bo tako preprosto. Vodovod in elektriko sicer imamo, Televizija, telefon in internet pa so preko optike. Kako bi to skrižal, da bi lahko lovil satelite?
Valovne dolžine svetlobe v optiki so menda toliko različne, da ko stvari malce zmatematiciraš, padeš v SAT obseg Mr. Green
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2014 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A dajte no, ste res tako nedorasli? Brick wall

Fant je resda obul prevelike čevlje, je pa cerovac napisal odgovor, na katerega sem čakal 3 strani [cenzurirano].

Če en sprašuje "neumnosti" to še ne pomeni, da ga je treba takoj [cenzurirano].
Cerovac je sedaj vse vas pametnjakoviče porinil v drek, saj je odgovoril profesionalno, a nekaterim še kar ne potegne. Not talking
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Buick
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Nov 2012 12:50
Prispevkov: 179
Aktiv.: 1.29
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo še danes sprejemam omenjeno zadevo brez težav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezikač
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Sep 2009 23:21
Prispevkov: 160
Aktiv.: 0.90
Kraj: swamp

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

diehart, ne no Shhh
Buick je napisal/a:
cerovac_i je napisal/a:
...

Kaj hočeš s tem strašilom povedati ?

Vidiš da ni padlo na plodna tla? Kaj se matraš Very Happy
Pojdi raje mami povedat, da jo imaš rad, bo zelo vesela te frekvence Wink

_________________
na tekočem
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda, saj se fizika od takrat ni nič spremenila. Sprejemnik imaš malo pokvarjen, to je pa vse.
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 10:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na slovnično obliko besedil, ki jih ustvarja Buick, sem malo skeptičen glede resnosti njegovih vprašanj. Vse skupaj mi deluje bolj kot netenje požara .
Zato je najbrž škoda našega dragocenega časa. Je pa res, da je humor pol zdravja Smile .

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse lepo in prav kar si napisal, samo naj se ne rine na moje področje. Wink
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Buick
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Nov 2012 12:50
Prispevkov: 179
Aktiv.: 1.29
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 18, 2014 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tu na portalu niste sposobni pomagati in prisluhniti težavam, ampak se raje zafrkavate in govorite čez drugo.
Ampak tega se vi ne zavedate, kako si uničujete ugled in s tem delate škodo.
Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 18, 2014 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Buick: Mene pa povsem resno zanima koliko si ti star ?
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group