www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Filamenti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2016 6:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

printam s 50mm/s, tanjši sloji ja ampak tiskaj dva dni en komad.

Malo me tudi zeza to leseno ogrodje. Bi moral posodobiti v aluminij, da ni potrebno vsakič delat kalibracije.
Ne vem kaj se je šparalo na materialu pri skupnem projektu. Bog ne daj, da ga dobi visoka vlaga.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.06
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2016 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam ti da narediš samo mizo na novo- ker lesena miza je res katastrofa.
Potrebuješ MATICA TRAPEZNA FTN Tr 12X3 BRON(desna), LMEK 12L UU LEŽAJ LINEARNI V OHIŠJU(oboje dobiš v Hypex-u, ali ceneje pri kitajcu) rabiš še 4-5 mm aluminij in sam zrežeš novo mizo s katero garantirano ne boš imel več težav z kalibracijo. Risbe se pa dobijo na spletu.

_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2016 7:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stricgeza --> si poskusil tiskati na zeleni PET trak? Zadeva se res konkretno prime. Na steklo nalepiš PET, pred tiskanjem pa nanj naneseš malce ABS brozge (zelo mila raztopina ABS-a). Prime raje preveč kot premalo.
Res pa je, da PET trak ni ravno poceni in ga nimajo v vsaki trgovini.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2016 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Protonček, zakaj je potreben PET trak, če istočasno uporabljaš ABS brozgo?
Sam običajno nanesem ABS brozgo na steklo(kaljeno) in ni variante, da odtrgaš natiskan kos, dokler se steklo ne ohladi na cca. 50C.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se na steklo ne prime dobro. Če je manjši kos, še gre, sicer mi ga na sredi tiskanja začne dvigovati. Imam pa sicer zelo blago raztopino. Bom poskusil še z malce močnejšo, če je v tem finta.
(Zakaj tako pozen odgovor? Ni bilo maila...zakaj...?)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam im kar gosto raztopino, oz. vse kar mi ostane od ABSa (podpore ipd) gre v steklenico z ABS raztopino.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 11, 2016 11:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom poskusil še z bolj gosto, upam, da se prime. Namreč, slaba stran PET traku je rob, ki je viden na izdelku (imam 50mm širok trak).
No, problem te žlobudre je tudi, da načeloma rabiš toliko lončkov, koliko barv imaš, sicer je spodnja stran izdelka...no, lahko je drugačne barve kot ostalo. Trenutno jaz večinoma uporabljam belo brozgo, bi bilo pa po moje najbolje uporabljati prozorno, da ne bi rabil imeti več raztopin. Npr. bela se prav nemarno grdo vidi na črnem izdelku...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2016 8:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem tu na forumu zasledil predlog uporabe laka za lase. In meni to tudi deluje. Da izdelek dobim dol, se mora miza kar lepo shladiti.

Malo posprejam, (jaz tu z robčkom še MALO prebrišem), segrejem mizo, printam.

ABS brozge sploh še nisem delal, čeprav zbiram ostanke...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2016 9:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojzek--> jaz imam doma zbirko petih različnih lakov, pa z nobenim nisem bil zadovoljen... Bom še enkrat poskusil zdaj, ko imam res v nulo znivelirano mizo. Katéri lak pa uporabljaš?

Jaka57--> kako pa ti nanašaš to brozgo? Čopič se strdi, tako da bi ga moral v bistvu vsakič sproti očistit. Jaz sem do sedaj nanašal kar z papirnatim robčkom, a to ne gre najbolje, če je brozga gostejša.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2016 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čopič po nanašanju očistiš z acetonom, 15 sekund dela.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2016 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako, kot je napisal mirkatmir, ampak se s čiščenjem ne trudim preveč, važno, da gre večina ABSa dol, ta aceton (cca 0.5dl ali štamperle, kot pravimo pri nas) potem zlijem v steklenico v kateri imam ABS brozgo.
Čopič vseeno malo zatrdi, vendar, ko ga naslednjič pomočim v brozgo je normalno mehak.
Če te moti barva, (moja brozga je črna) enostavno z brusnim papirjem 600 ali več obrusiš, saj je sloj tanjši od 0.1mm.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2016 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@protoncek, tega v priloženi sliki ampak draga pravi da je že star ko zemlja. Ga že zmanjkuje. Je pa najbolj navaden, brez parfumov n dodatkov. To dvoje seveda v narekovaju in po besedah moje najdragocenejše.
Mrzla miza je ne vem... norrmalna.na.otip, ko se malo segreje, pa je čutiti bolj lepljiva in nedrseča. Ne vem, pri eni deluje. Applause

EDIT moram reči, da po nadgradnji in začetku uporabe ABS (ko sem preuredil mizo) nisem imel nobenih problemov.N e z začetkom printa ne s slonjimi nogami.



IMG_20160612_190822.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  188.07 KB
 Pogledana:  4 krat

IMG_20160612_190822.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2016 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uh, v moji zbirki je tudi ta, ja, samo da je STRONG. Pa dva tafta (št.4 in 6), pa syoss (št.5), pa balea črno-oranžni (od DM)...
No, ena izmed stvari, ki sem jih po moje delal narobe je čakalna doba - jaz sem bolj tiste sorte, ki ne maram čakat, pri spreju pa bi po moje moral malo počakat, da se res do konca posuši.

No, z obzirom, da jih že imam doma, bom enkrat spet poskusil srečo, preden jih dokončno upokojim...
Je pa res zanimivo, v čem je finta, da nekaj enim deluje, drugim pa ne. Tudi na tujih forumih je zaznati enako...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2016 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdor išče, ta najde Very Happy

TOLE bi bilo zanimivo preizkusiti.
Ali pa se vidva zmenita kdo naj pospeši, pa kaj bakra notri med reciklažo dodajajta Smile.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2016 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo je drago (ta produkt)
Citiram:
Cart Subtotal $39.00
Shipping and Handling INTERNATIONAL DELIVERY: $32.95
VAT $0.00
Order Total $71.95
Za večjo količino je poštnina ista.

Na to dobiš še to:
Citiram:
Lep pozdrav,
Carinska pošta

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group