www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

i2c

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2014 8:23 pm    Naslov sporočila:  i2c Odgovori s citatom

Danes preizkusil i2c OLED display: http://www.ebay.co.uk/itm/271348757068?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

napaja se s 5V ampak i2c signali so ze pullup-i na 3.3V. rPi ne prezivi 5V na IO pinih!

Povezal LCD na rPi. Instalacija i2c knjiznic

sudo apt-get install libi2c-dev

nalaganje kernel modula:
sudo modprobe i2c-dev
sudo modprobe i2c-bcm2708

test i2c vodila:
sudo i2cdetect -y 1 (0 ce imate rPi 1. generacije)
uspesno najde reply od LCDja na naclovu 0x3C (i think, pisem iz glave)

za pravi graficni test pa sem prevedel program iz github-a: https://github.com/hallard/ArduiPi_SSD1306 (jaz sem naredil fork zase)

v direktoriju pozenete make
in se enkrat make v poddirektoriju examples
potem pa "sudo ssd1306_demo --oled 3"

iz ArduiPi_SSD1306.h datoteke:
// Oled supported display
#define OLED_ADAFRUIT_SPI_128x32 0
#define OLED_ADAFRUIT_SPI_128x64 1
#define OLED_ADAFRUIT_I2C_128x32 2
#define OLED_ADAFRUIT_I2C_128x64 3
#define OLED_SEEED_I2C_128x64 4
#define OLED_SEEED_I2C_96x96 5

ker ima moj tudi ssd1306 kontroler in je prave resolucije zadeva spila


p.s. kasneje dam se link do videa

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2014 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

video, slabo se vidi ker je oled presvetel Smile

http://www.youtube.com/watch?v=vmosihT0HhE

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pRimo87
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Feb 2014 14:57
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.25
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 11:10 pm    Naslov sporočila:  Re: i2c Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
Danes preizkusil i2c OLED display: http://www.ebay.co.uk/itm/271348757068?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649


Zanimivo

Kako dolgo je pa hodila pošiljka od naročila in koliko € te pride na dom.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2014 11:59 pm    Naslov sporočila:  Re: i2c Odgovori s citatom

pRimo87 je napisal/a:
red_mamba je napisal/a:
Danes preizkusil i2c OLED display: http://www.ebay.co.uk/itm/271348757068?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649


Zanimivo

Kako dolgo je pa hodila pošiljka od naročila in koliko € te pride na dom.

lp


Iz Kitajske/Honkonga je lahko vse od 3 dni pa do 1 mesca Very Happy
[slovenščina je zame švedska vas] kot bi loto srecko kupil. S tem da ce po 1 mescu ni na domu zatezis in ti novo robo posljejo brez vprasanja.

Tako da se ni se nikoli zgodilo da nebi dobil kar koli sem na ebay-u iz kitajske naroceval

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 2:49 pm    Naslov sporočila:  Re: i2c Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
lahko vse od 3 dni pa do 1 mesca


popravek: vse do 3, 4, celo 5 mesecev. Resda je tako dolga doba redkost, se pa dogaja. Lani npr. so fantje na forumu novembra, decembra dobivali robo, naročeno avgusta, septembra...
Citiram:
Tako da se ni se nikoli zgodilo da nebi dobil kar koli sem na ebay-u iz kitajske naroceval


meni se je že, ampak sem dobil denar povrnjen. Ko zatežiš, ti večinoma ponudijo vračilo denarja ali pa ponovno pošiljanje. Enkrat sem se odločil naj še enkrat pošljejo, pa so rekli da so, v resnici pa po moje niso, ker sem en teden potem dobil PRVI paket, drugega pa nikoli... tako da je po moje bolj "zihr" vračillo denarja, pa potem jaz raje še enkrat naročim, ker tako spet teče teh 45 dni ebay garancije.


glede teme: kakšne pa je sploh razlika med oled in recimo enake velikosti TFT?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
anze90
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 3:06
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.04
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OLED... organic light emitting diode klik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 3:51 pm    Naslov sporočila:  Re: i2c Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
red_mamba je napisal/a:
lahko vse od 3 dni pa do 1 mesca


popravek: vse do 3, 4, celo 5 mesecev. Resda je tako dolga doba redkost, se pa dogaja. Lani npr. so fantje na forumu novembra, decembra dobivali robo, naročeno avgusta, septembra...
Citiram:
Tako da se ni se nikoli zgodilo da nebi dobil kar koli sem na ebay-u iz kitajske naroceval


meni se je že, ampak sem dobil denar povrnjen. Ko zatežiš, ti večinoma ponudijo vračilo denarja ali pa ponovno pošiljanje. Enkrat sem se odločil naj še enkrat pošljejo, pa so rekli da so, v resnici pa po moje niso, ker sem en teden potem dobil PRVI paket, drugega pa nikoli... tako da je po moje bolj "zihr" vračillo denarja, pa potem jaz raje še enkrat naročim, ker tako spet teče teh 45 dni ebay garancije.


glede teme: kakšne pa je sploh razlika med oled in recimo enake velikosti TFT?


ali pa placas za tracked paket ki je ponavadi nekaj $ in ce imas sreco imas na koncu 2 izdelka Dancing
[slovenščina je zame španska vas] jaz nisem imel se nikoli problemov. ko sem pa reklamiral zadevo enkrat mi je pa paypal vrnil denar ko sem placal izdelek na ebay-u ki ga nisem dobil. ampak je blo neko chip [slovenščina je zame španska vas] sranje

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 3:53 pm    Naslov sporočila:  Re: i2c Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:


glede teme: kakšne pa je sploh razlika med oled in recimo enake velikosti TFT?


OLED ima vecji kontrast, svetilnost (branje pri mocnem soncu ni problem)
kot gledanja sploh ni omejitev pa mislim da tudi poraba je manjsa od TFT ker najvec stroma backlight osvetlitev ponavadi pozere.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2014 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha... To sem hotel vedeti. Kaj oled je kot taka vem, zanimala me je razika v praksi. Torej, če povzamem: za uporabo znotraj, na mrežnem napajanju, kjer poraba ni pomembna je vseeno mogoče TFT boljši, ker je cenejši, če aplikacija ni taka, da zahteva čim lepšo sliko, kontrast itd...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 23, 2014 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Aha... To sem hotel vedeti. Kaj oled je kot taka vem, zanimala me je razika v praksi. Torej, če povzamem: za uporabo znotraj, na mrežnem napajanju, kjer poraba ni pomembna je vseeno mogoče TFT boljši, ker je cenejši, če aplikacija ni taka, da zahteva čim lepšo sliko, kontrast itd...


stvar okusa ja,

isto kot pri TV, katoda, LCD, plazma, LED Very Happy

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 23, 2014 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Aha... To sem hotel vedeti. Kaj oled je kot taka vem, zanimala me je razika v praksi. Torej, če povzamem: za uporabo znotraj, na mrežnem napajanju, kjer poraba ni pomembna je vseeno mogoče TFT boljši, ker je cenejši, če aplikacija ni taka, da zahteva čim lepšo sliko, kontrast itd...


stvar okusa ja,

isto kot pri TV, katoda, LCD, plazma, LED Very Happy

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group