www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

STM otg

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
navigator
Član
Član



Pridružen-a: Tor 26 Feb 2013 21:15
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.24

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 1:19 pm    Naslov sporočila:  STM otg Odgovori s citatom

Zatika se mi pri uporabi usb komunikacije na stm32f107. Imam preprosto razvojno ploščico, kjer ni običajnega pullup-a na dp liniji, ampak je zvezano na drugačen-otg način. Sem bolj začetnik, zato prosim, če mi kdo lahko pomaga pri usposobitvi usb otg sistema pri STM32F107, da bi ga lahko uporabil kot virtual comport.

Ali usb otg lahko sploh deluje v načinu vcom, ali je otg čisto nekaj drugega - mode host ali device? Ali je možno, da na vezje dodam 1.5k pullup in tranzistor ter naložim sw za usb vcom isti kot za stm32f103 kjer mi to že deluje? Je pa to malo problem, ker je na razvojni ploščici kvarc 25MHz in ima dva pll-ja vezana zaporedno, da se dobi 72Mhz, oziroma 48MHz za usb. Tu je sw precej različen od stm103.

Prosim za kakršenkoli nasvet in morda, če mi kdo lahko da kakšen primer kode za usb, ker na netu ne najdem nič uporabnega le hid kot miš mi deluje, tudi na st-jevi strani ne vidim primera za otg kot vcom.

Hvala in LP.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samofab
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 28 Feb 2013 10:28
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem prav včeraj uspel usposobiti to stvar. Sicer na STM32F4, ampak ima prav tako OTG in kolikor vem je ST knjižnica za F1 enaka kot za F4.

Najbolj preprost primer je tukajle: http://www.das-labor.org/trac/browser/microcontroller/src-stm32f4xx/serialUSB

Nisem sicer tegale direktno skompajlal, ampak sem samo skopiral vsebino večine *usb* datotek, pa potem dodal OTG knjižnico iz ST sajta.

Moj dodatek h kodi je tole spodaj. Namreč če resetiraš kontroler je putty izgubil povezavo, tako, da spodnja koda zahteva re enumeracijo na USB oz. ponovno inštalacijo driverja na windowsih.

V povezavi s tvojim vprašanjem: spodnja koda ne more delovati, če boš dodal 1.5k na DP linijo, ker stvar pričakuje, da se na DP liniji uporablja interni pull-up (to imaš tudi na F1)

iz main.c:

USBD_DeInit(&USB_OTG_dev);
DCD_DevDisconnect(&USB_OTG_dev);

Delay(180); // v dokumentaciji sem nekje videl, da piše da mora bit minimalno 20ms. 40ms mi včasih ni delovalo, pa sem spremenil na 180, ki dela super.

USBD_Init(&USB_OTG_dev,
USB_OTG_FS_CORE_ID,
&USR_desc,
&USBD_CDC_cb,
&USR_cb);
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group