www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

STM32F4, DISCOVERY razvojna ploščica,
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hribo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Nov 2011 13:38
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.00
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2013 3:49 pm    Naslov sporočila:  STM32F4, DISCOVERY razvojna ploščica, Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

mogoče bi mogel svoje vprašanje postaviti v drugo rubriko, ker mikrokontrolerji niso ravno moje področje in sem še začetnik na tem področju. Iskal sem primeren TFT LCD monitor da bi priklopil na svoj FPGA. Nakar najdem to razvojno ploščico. Mogoče sem napačno precenil ampak za svoj denar se mi zdi da dobiš ogromno, preveč.
Kar me zanima je: kaj pomeni Discovery board? Ali je tukaj kakšna finta in ta cortex ne dela dobro? Ali je v ozadju te ploščice nekaj, kar meni kot nepoznavalcu ARM-jev ni vidno?

Lep pozdrav.

_________________
Failing to plan is planning to fail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janbar
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Nov 2006 17:59
Prispevkov: 81
Aktiv.: 0.38
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2013 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse dela kar je napisano. Tržna niša poceni ploščic z katerimi lahko začetnik začne z mikorkontrolerji
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2013 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Konkretno za to platko ti ne morem nič rečti - ampak izgleda super (si jo bom verjetno sam omislil).

Drugače pa STM ima vrsto nizkocenovnih razvojnih kitov - ki so cenovno zelo dostopni.
So pa ti procesorji (konkretno na tej platki) že zverine (že sam takt je zelo velik, periferno so zelo bogate).
Če vse skupaj potegnemo, lahko rečemo da jih prodajajo pod ceno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hribo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Nov 2011 13:38
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.00
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2013 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, dobro je vedeti take zadeve. Imam v glavi logiko, ko vidim nekaj kar je pod ceno, da je nekaj narobe. Lepo je slišat da ni vse tako črno. Škoda da na področju FPGA-jev noče noben prodajati razvojne ploščice pod ceno. Za tak denar se dobi samo ploščica na kateri je v najboljšem primeru povprečen FPGA in nekaj konektorjev, pri tem se ponudba konča.

Ali kdo ve kakšno korist ima podjetje od tega, da zalaga trg s poceni razvojnimi ploščicami? Ali hočejo izriniti konkurenco? Ali delajo to zato, da čimveč ljudi uporablja njihove procesorje in s tem dobijo stranke za prihodnost? Ali sem jaz preveč paranoičen in ne vidim, da želijo biti prijazni do ljudi in nočejo delati dobička?

_________________
Failing to plan is planning to fail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2013 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hribo je napisal/a:

Ali kdo ve kakšno korist ima podjetje od tega, da zalaga trg s poceni razvojnimi ploščicami? Ali hočejo izriniti konkurenco? Ali delajo to zato, da čimveč ljudi uporablja njihove procesorje in s tem dobijo stranke za prihodnost?


Veliko ljudi še posebej amaterjev, se obrne, ko vidi pregrešno draga razvojna orodja. Ti pa boš kupil razvojno orodje za 20€ (najverjetneje samo 1x) naštudiral mikrokontroler in napravil iz tega nekaj zanimivih projektov, morda bo kateri celo komercialni in ga boš prodajal v 1000 kos/letno. Cena mikrokontrolerja je nekje 10€/kos (govorim na pamet, nisem preveril cen omenjenega mikrota). Si razumel poanto? TI ima precej podobno strategijo, tudi FreeScale ne zaostaja. TI prodaja svoj Cortex M4 z nekaj periferije za dobrih 10€, Freescale tudi za okoli 10€. Skratka, veliki proizvajalci se čedalje bolj zavedajo, da jim tudi amaterji v končni fazi navržemo letno nekaj € v blagajno.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hribo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Nov 2011 13:38
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.00
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, včasih je dobro vedeti zakaj je nekaj ceneje Smile .
_________________
Failing to plan is planning to fail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hamm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2012 21:47
Prispevkov: 216
Aktiv.: 1.55
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 12:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A kdo mogoče ve kako najceneje kupiti to razvojno ploščico (STM32F4DISCOVERY)?
Na farnellu je s poštnino vred skoraj še enkrat dražja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 5:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TUKAJ je 20 evrov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 7:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a.vidmar je napisal/a:
TUKAJ je 20 evrov.


Ni enaka.

Obe platki sta STM32F4 discovery, ampak ena ima lcd + zunanji pomnilnik, ta ki si jo pa ti dal pa tega nima.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hamm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2012 21:47
Prispevkov: 216
Aktiv.: 1.55
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj jaz sem mislil ravno to, brez lcd-ja. Na uradni stranin od ST jo prodajajo, samo nič ne piše o poštnini Confused

Kakšna pa je osnovna funkcija teh z lcd zaslonom? Oziroma zakaj ga imajo, itak ga lahko kupiš pa gor priklopiš?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@žeči
Poglej specifikacije za oba boarda. Nimata enakega mikrokontrolerja. Seveda lahko priklopiš tudi na slednjega LCD, vendar ali se to splača? Koliko stane ločen LCD? Ali imaš spisan driver zanj?
Če potrebuješ LCD, je mnogo bolj ekonomično (stroškovno in časovno) kupiti razvojno ploščo z LCD.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hamm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2012 21:47
Prispevkov: 216
Aktiv.: 1.55
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za pojasnilo. Se nameravam lotiti ARM mikrokontrolerje in imam veliko vprašanj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2013 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam to razvojno (STM32F429I-DISCO z LCD-jem), in moram rečt, da je to (pre)huda zadeva Very Happy
Veliko sprememb glede na AVR.

PS: Uporabljam CoIDE (CooCox) za programiranje.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hamm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2012 21:47
Prispevkov: 216
Aktiv.: 1.55
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2013 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšna pa je razlika med tisto z LCD-jem in to ? Mislim v smislu programiranja. Če izvzamemo LCD je to najbrž skoraj isto? Oziroma ne ponuja veliko več kot zgolj LCD?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2013 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam procesor je "močnejši".

Ampak večina stvari je pin-kompatibilna tako da jaz sem example za STM32F4Discovery (razen Blinky) poganjal na svoji, ki ima LCD.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group