www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Š-ARM Učni razvojni sistem na ARM7 arhitekturi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Freaky
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Dec 2006 14:21
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 2:26 pm    Naslov sporočila:  Začetne težavice Odgovori s citatom

Pozdravljeni, v Š-Arm sem še nov. Skušal sem preizkusiti uvodni program, ki ob pritisku ustreznega gumba prižiga in ugaša ledice na plošči.

Ko nataknem jumper J15, s katerim omogočim LEDice, sem opazil ,da se prižgejo vse ledice razen druge. Ali je to normalno?

Z jumperjem J16 sem omogočil še tipke. Ko nalo
im program na svojo ploščicop, se ta ne odziva na pritiske ustreznih tipk. Kje ga lomim?

Hvala za pomoč
LP
Freak
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudi
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Apr 2006 22:11
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ko nataknem jumper J15, s katerim omogočim LEDice, sem opazil ,da se prižgejo vse ledice razen druge. Ali je to normalno?


To je normalno


Citiram:
Z jumperjem J16 sem omogočil še tipke. Ko nalo
im program na svojo ploščicop, se ta ne odziva na pritiske ustreznih tipk. Kje ga lomim?

Pripni program pa bomo videl kaj je narobe. Lahko da si pozabil inicializirati tipke in LED diode.

Pa še to. Pozna kdo koga, ki je upisan na elektro faks samo zaradi statusa oz. nenamerava kupiti Š-arm. Ker se je moj Š-arm pokvaril bi potreboval novega in bi ga z veseljem odkupil od koga ki ga ne potrebuje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pokvaril se je ?
Kaj pa se je pokvarilo? Ali nebi raje poskusil najprej ugotoviti to? In morebiti popraviti?

Ali pa mogoče potrebuješ še en š-arm?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rudi
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Apr 2006 22:11
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj točno se je pokvarilo ne vem, sem pa ugotovil da Š-arm nima 5v napajanja. Na napetostnem regulatorju je vse vredu, naprej se pa zaplete.
Na plošči sta dve power led diodi:
1. power LED 5v (ta ne svetu oz. sveti zelo slabo)
2. powr LED 3.3v (ta sveti normalno)

Kaj bi bilo pokvarjeno ne vem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Freaky
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Dec 2006 14:21
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 5:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,

hvala za hiter odgovor. Sem se že ustrašil, da je kaj narobe z ledicami.Smile

Program, k sem ga uporabil, je kar tisti, k je priložen na CD-ju, in naj bi kao deloval brez hibno. No ampak vseeno. Program je sledeč:

#include "io.h"

int main(void)
{
char tipka;
_KeyInit();
_LEDInit();
while (1)
{
tipka = getch();
switch(tipka)
{
case '0': _setleds(0x8-); break;
case '1': _clrleds(0x8-); break;
case '2': _setleds(0x4); break;
case '3': _clrleds(0x4); break;
}
}
}

lp,
J
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudi
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Apr 2006 22:11
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Program iz CD sem probal in bi moral delat, kljub temu da manjak return 0;

Citiram:
V jeziku C pišemo programsko kodo v funkcijo main(). Kadarkoli bomo zagnali program, se
bo ta začcel izvajati na začetku te funkcije. Minimalni cejevski program (ki ne naredi absolutno
ničesar) je:

int main(void)
{
return 0;
}

Naˇs sistem ˇS-ARM za razliko od osebnega raˇcunalnika nima operacijskega sistema. To pomeni,
da imamo mi, programerji, absoluten nadzor nad raˇcunalnikom in ne smemo nikoli dopustiti, da
se program konˇca. Operacijski sistem je, poenostavljeno gledano, v resnici program, ki se nikoline konˇca. Bolj natanˇcno si bomo ta problem ogledali kasneje, zdaj funkciji main() dodamo samo
ponavljalni stavek while, ki se nikoli ne konˇca:

int main(void)
{
while (1);
return 0;
}


Probaj naslednjo kodo
Citiram:
#include "io.h"

int main(void)
{
char tipka;
_KeyInit();
_LEDInit();
while (1)
{
tipka = getch();
switch(tipka)
{
case '0': _setleds(0x8-); break;
case '1': _clrleds(0x8-); break;
case '2': _setleds(0x4); break;
case '3': _clrleds(0x4); break;
}
}
return 0;
}


pa sporoči če bo delovalo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorutS
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Jun 2006 16:25
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.49
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Freaky
Ta program uporablja RS232komunikacijo in tipke na tipkonici.... in ne tiste tipke, ki jih imaš na Š-arm.
Povezati moraš serijski port Š-arm s pc-jem - serijski port (kabel s 9 pinskim onektorjem , mislim da je priložen kompletu).
V winIDEA klikneš View->Terminal, nato v terminalskem oknu Options, izbereš serijski port (COM1...), klikneš Configure in nastaviš hitrost prenosa na (Baud Rate) na 9600, 8 data bits, 1 stop bit, None parity. Klikneš OK in šer enkrat OK, ter klikneš Conect.
Klikneš na terminalsko okno (črna površina) in s tipkami 0, 1,2 in 3 prižigaš in ugaša ledice na bordu.
Lp
Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Freaky
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Dec 2006 14:21
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha,

na to ne bi nikoli pomisli, ker sem zastopil navodila tako, kot da pritiskaš tipke na ploščici. Bom poskusil še enkrat.

Tista rešitev z dodajanjem return se ni nič poznala pri izvajanju programa.

lep pozdrav
Freaky
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Freaky
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Dec 2006 14:21
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem ugotovil, kaj je bilo narobe. Začetne nastavitve, pa init rutina itd.

Tale začetni programček sedaj tudi meni lepo deluje. Ni potrebno dodajati ukaza return na koncu. Niti se LEDice ne pižigajo preko terminala, ampak preko knofkov na ploščici.

Sedaj se moram še ful poglobiti v ves sitem in v tale WinIDEA. Prej sem programiral v KEIL 80c535 mikroproce v asemblerju. Sedaj pa bi se rad naučil tole v C-ju počet

Hvala za pomoč

lep pozdrav
Jurij
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dpavli
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Jan 2007 9:19
Prispevkov: 121
Aktiv.: 0.58

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rudi je napisal/a:
Kaj točno se je pokvarilo ne vem, sem pa ugotovil da Š-arm nima 5v napajanja. Na napetostnem regulatorju je vse vredu, naprej se pa zaplete.
Na plošči sta dve power led diodi:
1. power LED 5v (ta ne svetu oz. sveti zelo slabo)
2. powr LED 3.3v (ta sveti normalno)

Kaj bi bilo pokvarjeno ne vem.


Moj ima enake simptome. Si uspel ugotoviti, kaj je narobe?

Pa ugotovil sem, da zgolj določeni GPIO se še odzivajo, downloadam lahko nanj, vendar večina stvari ne deluje (npr. LCD).

Očitno je skurjen. :angr:

LP D.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.16
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je kdo že preizkusil K2 operacijski sistem za šarm? Sem opazil da so ga dodali na spletno stran.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda kdo ve kdo je avtor K2, ker nisem nikjer v dokumentaciji našel imena.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.16
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tema o K2 je odprta Operacijski sistem K2 za ITLPC2138 (Š-ARM)

Da se ne bomo podvojevali bi raje o tem govorili tam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mrmile
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 26 Feb 2007 21:43
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2007 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a je komu uspelo uporabljat š-arm na racunalniku z linux-om? in katere programe ste pr tem uporabl... opazu [slovenščina je zame španska vas] gnuarm na netu, sam mislm da je tist sam kompajlr, [slovenščina je zame švedska vas] da me zanima s cem bis e dal "uploadat" to na š-arm? oz. a obstaja [slovenščina je zame španska vas] lep howto mogoce kje... ceprov ze sam spisk programske opreme k bi jo rabu bi mi dost pomagala... ker ne mislm dajat windowsov gor na laptop sam zarad [slovenščina je zame španska vas] šarma...

Prosim če malo urediš tale svoj tekst. VolkD
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dpavli
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Jan 2007 9:19
Prispevkov: 121
Aktiv.: 0.58

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2007 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa kakšen preizkušen IDE ki deluje na Linuxu in podpira ARM ter ločen JTAG interface?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Naslednja
Stran 3 od 27

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group