www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Power bank / prenosni polnilnik za USB naprave
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 6:37 pm    Naslov sporočila:  Power bank / prenosni polnilnik za USB naprave Odgovori s citatom

Torej,
nagibam se k samogradnji nekaj podobnega temu:
http://www.gpbatteries.com/INT/index.php?option=com_k2&view=item&id=347&Itemid=620

Ali malo več materiala:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=portable+usb+charger&rt=nc&LH_BIN=1

Bi še koga zanimala podobna zadeva, pri kupljenih me moti predvsem to da je vprašljiva kapaciteta akumulatorjev. No pa še kake bonbončke bi dodal :)

Ali je mogoče kdo podobno zadevo že naredil? Sheme, TIV,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.34
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, jaz nekaj gledam te zadeve. Sem skoraj že mislil kupiti eno 20Ah pa sem pri prodajalcu videl nekaj negativnih mnenj glede kvalitete.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno uporabljam modelarsko LiPo 3300mAh 7,4V (2 celici) s step down pretvornikom in sem zelo zadovoljen.
Samo je brez zaščit in nima polnjenja.
Ravno baterije so tiste, ki so bistvene.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M.Pecar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jan 2007 18:56
Prispevkov: 142
Aktiv.: 0.68
Kraj: Lj.Crnuce

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 2:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na kitajskih internetnih trgovinah imaš 20000mAH power bank po 15$, pri nas enaka 80 EUR. Tako ali tako so vse lipo baterije narejene na kitajskem, tudi tiste z evropsko in ameriško nalepko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej64
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2008 20:27
Prispevkov: 727
Aktiv.: 3.89
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, tisti power pack za 15$ ima pri kapaciteti baterije realno eno ničlo manj.

Imam pa sam (kitajsko) "power pack" ohišje, ki lahko sprejme do 4 18650 celice. Notri imam 4 kose Panasonicovih celic s kapaciteto 3100mAh, skupno torej približno 12Ah. Vseeno pa je (uporabna) izhodna kapaciteta recimo 30% manjša, zaradi 5V izhoda. Samo taka varianta potem ni več 10 ali 20$, ampak od 30-40$.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
M.Pecar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jan 2007 18:56
Prispevkov: 142
Aktiv.: 0.68
Kraj: Lj.Crnuce

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
No, tisti power pack za 15$ ima pri kapaciteti baterije realno eno ničlo manj.


In kateri power pack ima po tvoje "polno kapaciteto"? Varta, Duracel? Itak je vse narejeno na Kitajskem, tako večina power packov, ki jih kupiš pri nas, kot tudi Apple izdelki (Ipad, Ipod ...), računalniške komponente pa pri sosedih na Tajvanu.

Kitajska trgovina Alibaba prodaja Panasonicove lipote, misliš, da jih uvažajo iz kake druge države? Alibaba
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo danes sem zaključil meritve na tejle zadevi:
GP Portable PowerBank
Model: GPXPB14
Output: DC 5V 1000mA
3,7V 4400mAh / 16,28Wh
Link:
http://www.gpbatteries.com/INT/index.php?option=com_k2&view=item&id=178&Itemid=532

Rezultati:
1. Praznenje 0,5A: cca 5h, napetost 4,86V -> 2,6Ah

2. Praznenje 1A: cca 2,5h, napetost 4,4V -> 2,4Ah



Meritve praznenja 0,5A V03 tok_asc.txt
 Opis:
Poraba 0,5A tok

Download
 Ime datoteke:  Meritve praznenja 0,5A V03 tok_asc.txt
 Velikost datoteke:  2.21 MB
 Downloadano:  15 krat


Meritve praznenja 0,5A V03 napetost_asc.txt
 Opis:
Poraba 0,5A napetost

Download
 Ime datoteke:  Meritve praznenja 0,5A V03 napetost_asc.txt
 Velikost datoteke:  2.21 MB
 Downloadano:  6 krat


Meritve praznenja 1A V01 napetost_asc.txt
 Opis:
Poraba 1A napetost

Download
 Ime datoteke:  Meritve praznenja 1A V01 napetost_asc.txt
 Velikost datoteke:  854.77 KB
 Downloadano:  3 krat


Meritve praznenja 1A V01 tok_asc.txt
 Opis:
Poraba 1A tok

Download
 Ime datoteke:  Meritve praznenja 1A V01 tok_asc.txt
 Velikost datoteke:  854.21 KB
 Downloadano:  5 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej64
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2008 20:27
Prispevkov: 727
Aktiv.: 3.89
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

M.Pecar je napisal/a:
Citiram:
No, tisti power pack za 15$ ima pri kapaciteti baterije realno eno ničlo manj.


In kateri power pack ima po tvoje "polno kapaciteto"? Varta, Duracel? Itak je vse narejeno na Kitajskem, tako večina power packov, ki jih kupiš pri nas, kot tudi Apple izdelki (Ipad, Ipod ...), računalniške komponente pa pri sosedih na Tajvanu.

Kitajska trgovina Alibaba prodaja Panasonicove lipote, misliš, da jih uvažajo iz kake druge države? Alibaba


Tudi kitajske celice so lahko dobre. Samo neka ceilca v power packu za 15$, pač ne more imeti 20Ah. In v teh že narejenih power packih ni dobrih celic.

Pri nas sploh nevem kaj se prodaja tako, da nimam pojma kakšno robo imata Varta in Duracell...
Niti ne zaupam ravno tem, že sestavljenim rešitvam, ravno zaradi tega, ker so notri ponavadi kakšne sumljive celice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo po razmisleku se bom verjetno odločil za modelarski acu LiPo tehnologije.
Verjetno 4 celice zaporedno 14.8V (lahko zaganjam motor ali avto).
Kapacitete vsaj 4Ah. Sicer bo paket večji od večine zadev na trgu ampak bo res univerzalen.

Verjetno 2 USB izhoda, skupaj 1A.
Polnjenje verjetno tudi preko USB (počasi) seveda z balanserjem. Za na hitro pa modelarski polnilec. Ali pa kak namenski čip z cca 4A toka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Modelarske lipo so zelo mikavne za razne projekte , a odkar je na trgu veliko lifepo kemije, so skoraj vsa zaščitna vezja prirejena za te in izklop imajo prenizko za lipo, polnjenje pa previsoko.
Če ne greš sam v izdelavo zaščitnega vezja, ga boš na trgu težko našel.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 12:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ro-bi
Ok... dober argument torej še malo za pomislit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M.Pecar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jan 2007 18:56
Prispevkov: 142
Aktiv.: 0.68
Kraj: Lj.Crnuce

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2014 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Če ne greš sam v izdelavo zaščitnega vezja, ga boš na trgu težko našel.


Morda pa vseeno obstaja ... http://www.banggood.com/2S-6S-Lipo-Battery-Converter-Charger-Adapter-For-RC-Model-p-917960.html. Priklopiš modelarski lipo in nastaviš napetost, pri kateri izklopi Lipo, ko je prazen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.87
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 1:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče za info, sam sem lastnik tegale: Anker Astro E5 15Ah. Moj telefon napolni od 0 do 100% (če je izklopljen) 5,5x (zadnjič samo do 50%)
Telefon ima cca. 1,8Ah baterijo - HTC One X.

Všeč mi je tudi to, da ima LED lučko (nisem testiral koliko časa sveti Razz ) ter 1 izhod za Android naprave (1A) in 1 izhod za iNaprave (2A). Polni se z do 2A preko kateregakoli micro USB priključka.

Uporabnost lahko potrdi tudi mucek4 =)

Je pa res, da je redna cena nekje 80USD, jaz sem jo ujel na 50% znižanju (sicer je niti pogledal ne bi...)

_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na amazonu je malo manj kot 50 usd in "fri šiping".
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bolj za hec, kot zares sem nabavil tole:
http://dx.com/p/universal-1-x-18650-battery-box-power-bank-green-usb-5v-248804
Prazna škatla z malim vezjem, notri gre ena 18650 baterija. Da gre notri baterija z zaščitnim vezjem je treba kar nekaj improvizacije in predelave Smile
Sicer sem naredil šele prvi test, ampak na telefonu mi pokaže tok polnenja max 320 mA z 10 cm kablom. S standardnim kablom 1 meter je le 160 mA.
Na vezju je en sam 8-pinski čip, ena tuljava, ena dioda, kar mi je jako čudno. Dvosmerni switcher + izhod za dve LEDici? Čudo kitajske tehnike Neutral Več napišem po testu Smile

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group