www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

STM32F4 discovery - zanimiva stran za začetnike

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75342.36

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 8:51 pm    Naslov sporočila:  STM32F4 discovery - zanimiva stran za začetnike Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 9:41 pm    Naslov sporočila:  Re: STM32F4 discovery - zanimiva stran za začetnike Odgovori s citatom

Izgleda lepo pripravljeno!

Mi je všeč primerjava med direct access in CMSIS pristopa (lepši mi je direct).
Razen pri direct access bi lahko uporabil define za bitke ki jih nastavlja - recimo uporabi
Koda:
RCC->AHBENR |=  RCC_AHBENR_GPIOAEN;

namesto
Koda:
RCC->AHBENR |=  0x00000001;


Ampak je res, da so ti defini del CMSIS....
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za link, bo zelo prav prišlo Wink
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jani18
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Sep 2010 10:22
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.80
Kraj: Ojstri Vrh

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2014 8:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, zelo uporabno! Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gusti
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Feb 2008 17:34
Prispevkov: 112
Aktiv.: 0.57
Kraj: Kotlje - Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2014 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem.

Prosil bi za pomoč pri pisanju v flash. Imam stm32f429 discovery plato in preko USB-ja sprejemam podatke iz PC-ja. Te podatke imam shranjene v spremenljivki short int tocka[1024][2]; Se pravi imam 4kB podatkov. Zdaj bi pa rad te podatke prekopiral v flash, da bodo tam ostali tudi po izklopu napajanja.

Ok, najprej sem šel v reference manual najdit tabelo:

Najprej me zanima kako vem, v kateri sektor lahko pišem, da ne bom povozil česa pomembnega? Najraje bi rezerviral kar en cel 16kB sektor. Kot drugo me pa zanima kako najbolj elegantno prekopiram podatke v flash in nato najlažje berem iz njega?

Hvala.


EDIT: Šele zdaj sem videl da sem sfalil temo. Če bo kakšen moderator tole videl lahko kamot prestavi na ustreznejšo mesto.


Nazadnje urejal/a gusti Pon Avg 25, 2014 4:29 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2014 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gusti, iz ST strani si dol potegni STDPeriph_Drivers v1.3.0, zraven so priloženi primeri, tudi za pisanje in branje v flash.

Tukaj

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.34
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2014 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem za en projekt ubral podobno pot kot je v AN2594: EEPROM emulation in STM32F10x microcontrollers. Zadevo sem postavil bolj splošno in sem lahko zapisoval spremenljvke različnih tipov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gusti
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Feb 2008 17:34
Prispevkov: 112
Aktiv.: 0.57
Kraj: Kotlje - Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2014 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tilen hvala, v vsej poplavi informacij sem pozabil, da so tam noter uporabni primeri. Sem pogledal primer za flash in je zelo uporaben. Me pa še vedno muči tisto osnovno vprašanje. Kako vem od katerega do katerega sektorja se nahaja koda programa? Ne bi rad izbrisal kakšnega sektorja v katerem so drugi podatki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2014 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gusti je napisal/a:
Me pa še vedno muči tisto osnovno vprašanje. Kako vem od katerega do katerega sektorja se nahaja koda programa? Ne bi rad izbrisal kakšnega sektorja v katerem so drugi podatki.


Čist tako po logiki.

Flash se začne na naslovu 0x8000000. In glede na tvojo velikost programa, se nadaljujejo naslovi. Večji je program, več zasedeš.

Temu primeren moraš upoštevat offset.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.34
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2014 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gusti je napisal/a:
Kako vem od katerega do katerega sektorja se nahaja koda programa? Ne bi rad izbrisal kakšnega sektorja v katerem so drugi podatki.
Jaz sem deklariral globalno spremenljivko ustrezne velikosti na naslovu, kjer se začne sektor v flashu, ki sem ga želel uporabljati. Tako ni potrebno skrbeti glede velikosti programa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
pred kratkim sem se začel ukvarjati z Discovery ploščico. Naletel sem na problem z delčkom kode, ki je v priloženi sliki. Prosim če mi pomagate ta delček kode prepisati, da bo sintaktično pravilen, ker meni vedno javlja sintaktično napako.

Hvala!



Screenshot 2015-12-25 18.52.06.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  114.15 KB
 Pogledana:  3 krat

Screenshot 2015-12-25 18.52.06.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaporedje ".,_" zamenjaj z "." (brez narekovajev).
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group