www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zmerjanje po zasebnih sporočilih

 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75554.38

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 9:26 am    Naslov sporočila:  Zmerjanje po zasebnih sporočilih Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


Jaka57naZS.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Jaka57naZS.pdf
 Velikost datoteke:  86.9 KB
 Downloadano:  270 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na čas objave in število prenosov je očitno zelo zanimivo firbcat po umazanih gatah Mr. Green

A za boga milega, dajta že enkrat oba! (en za drugega) kliknit na tist magični "ignore" knofek Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@MadMax:drži, =ba je, ko nisi prijavljen, vidiš tudi nezaželene poste

Ta pdf, ki ga je objavil, sem želel takrat objavit, prav tako, sem razmišljal o prijavi dotičnega na tržno inšpekcijo, vendar po razmisleku in debati okoli tega z nekaj člani foruma, tega nisem storil.
Kot se vidi iz priloženega pdf-ja, se je vse skupaj začelo z mojo dobronamerno kritiko in popolnoma nič drugega!

Zahteval sem brezplačne storitve???
Ja kje neki zaboga, saj sem vse plačal, nisem zahteval nič več in nič manj kot sem dobil. Edino kar manjka, je tvoj račun!

Nisem se motil v svojem razmišljanju!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdzkrez
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Jan 2011 15:13
Prispevkov: 401
Aktiv.: 2.49
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam, da se tema zaklene. Ne zaostrujte situacije!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne razumem povsem ...

Če prav zastopim:
1. je Jaka57 s predplačilom BoriszZ naročil in plačal 3Dp motherboard in stepperje. BorisZ zaradi težav z dobaviteljem ni mogel dobaviti stepperjev in je ponudil vračilo denarja za le-te (+ zamudne obresti od predplačila do takrat, ko je videl, da dobava ne bo mogoča).
2. bili so še očitno neki problemi s samo plato (ugibam???), ki pa so se očitno rešili (glede na to, da Jaku printer dela?).
3. Jaka57 pričakuje, da bo BorisZ skrbel za temo o 3Dp elektorniki v smislu urejenosti itd. in mu očita, da stran ni urejena in pregledna.

Ad 1 (nezmožnost dobave stepperjev):
zadeva je z Borisove strani dokaj čista: v primeru nedobave je dobavitelj dolžan vrniti vplačan znesek in morebitne zamudne obresti. Dobro, strogo formalno gledano bi lahko v primeru pričakovane dobave hudo eksotičnih artiklov in morebitne poslovne škode zaradi zaustavitve poslovnih procesov zaradi nedobave tožil tudi po tej liniji, ampak v primeru (praktično povsod) dobavljivih stepperjev ta varianta ne drži vode.

Ad2: premalo informacij, ampak po mojih izkušnjah (imel tudi mali problem (1k/10k) ) smo zadevo rešili s par telefonskimi pogovori.

Ad3: ???!!!???


Lp, g

p.s. Pejte malo ven na sonce, da se zluftate! Brick wall

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xfce
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Jul 2011 8:06
Prispevkov: 521
Aktiv.: 3.38

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se zdi, da je Borisov odnos korekten. Glede povracilo stroskov nedobave je navadno izsiljevanje, razen, ce nista prej podpisla kaksne pogodbe ali se izrecno domenila za dobavne roke in zamudne obresti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Ne razumem povsem ...
p.s. Pejte malo ven na sonce, da se zluftate! Brick wall
Evo, ravno ta trenutek se odpravljam v gmajno.....

Ad1. samo 3 motorji naj ne bi bili izdobavljeni in to točno za Jaka57 Shame on you , hec pa je , da nisem pa plačal njemu osebno ampak Društvu in moja nakazila so transparentna, za razliko od njegovih računov. Poanta je pa v tem, da, kao motorjev točno za mene ne bo, po zapletu z dotičnim, čeprav od mene ni prejel niti centa in me tudi v evidenci ni mogel imeti. Od kje potem, da mu je dobavitel sporočil, da za Jaka57 ni motorjev Brick wall ,

Ad2. ja bili so zapleti in osnovni je bil, da nikakor nismo mogli dobiti sheme, s tem, da nisem bil prvi, ki je za njo prosil. Zanimivo, da je bila shema objavljena takoj, ko sem mu omenil, da mi jo je poslal nek drug forumaš, kar drži, torej je shema bila! Zanimovo, pa je tudi, ko sem objavil, da shemo imam, sem jo na prošnje poslal nekaj forumašem,

Ad3. Dotičnemu nisem očital neurejenost teme, ja sem pa dal konstruktivno kritiko na to in da je tema neurejene sem pisal v splošnem in dal samo predlog, kako naj bi bila urejena.

Če berete, berite vse od začetka do konca, določene stvari pri mojih odgovorih sem odebelil, zato, da bi bile stvari bolj pregledne in razumljive za tistega, kateremu je bilo to namenjeno in nikakor ni mogel(hotel?) razumeti enostavnih stvari!

@xfce: sem imel kaj z @BorisomZ? Ne, to je bil projekt Društva, kanede in zaboga, če že berete preberite vse od A do Ž, zakaj je do tega sploh prišlo!

Dovolj bo, tukaj bom končal, saj je krasen dan za malo daljši sprehod z najboljšim prijateljem Dancing .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Maj 2013 19:49
Prispevkov: 141
Aktiv.: 1.07

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bom se vtikal v nesporazum med Jakom in Borisom, bom pa omenil to, da imam tudi sam neprijetne izkušnje z Jaka57 preko ZS, ko sem mu nekaj pojasnil na ZS da ne bi bilo offtopic v neki temi. Hitro me je določil da sem smrkavec, pobček, mlad pajek, "smrkavec, atek te je naredil", itd Shocked Nikogar ne dajem na ignore spisek, si pa mislim svoje o takem uporabniku in ga ne jemljem resno, če se obnaša otročje kljub zrelim letom, tudi forum zaradi takih prepotentnežev izgublja na prijaznosti, (lahko pa je problem izguba potence).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spet bo treba organizirati piknik in se par malenkosti v živo zmeniti.

Prav je, da se zadeve razjasnijo in uredijo, da se podobni nesporazumi ne ponavljajo. A po tem, ko je že vse urejeno, ni (več, a tudi prej ni bilo) potrebe za hude besede, temveč za umirjeno debato o zaporedju vzrokov in posledic.

V dotičnem primeru bi bila naprimer zanimiva (moje mnenje) predčasna objava sheme z napakami, ki bi imela čez celo stran polprosojen "vodni tisk" z (morda celo dvojezičnim) napisom: "ZAČASNA SHEMA Z NAPAKAMI !!!" .
Čeprav je napačna, je še vedno enaka trenutnemu stanju tiskanine. Toliko, da zadostuje za prvo diagnostiko. Pač predlog za naslednjič. Če imate boljšega, pa kar na plano z njim.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

flomaster je napisal/a:
Ne bom se vtikal v nesporazum med Jakom in Borisom, bom pa omenil to, da imam tudi sam neprijetne izkušnje z Jaka57 preko ZS, ko sem mu nekaj pojasnil na ZS da ne bi bilo offtopic v neki temi. Hitro me je določil da sem smrkavec, pobček, mlad pajek, "smrkavec, atek te je naredil", itd Shocked Nikogar ne dajem na ignore spisek, si pa mislim svoje o takem uporabniku in ga ne jemljem resno, če se obnaša otročje kljub zrelim letom, tudi forum zaradi takih prepotentnežev izgublja na prijaznosti, (lahko pa je problem izguba potence).
Seveda, toda pozabil si napisati, kako si nas označil (starčki, na forumu se nekaj gremo....), zato sem pa odreagiral tako kot sem (starček->smrkavec), kanede?
In ne, da si mlad pajek, ampak skačeš kot mlad pajek in med enim in drugim je bistvena razlika! (kar se pa potence tiče, pa svojo mamo vprašaj)

@Kroko: se strinjam, tako ali tako, vsaj kakor je videti, večina tiskalnikov dela Dancing

@igo: drži!

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Ned Mar 30, 2014 1:18 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

flomaster je napisal/a:
..... bom pa omenil to, da imam tudi sam neprijetne izkušnje z Jaka57 ........... .

Jaz pa samo dobre in to z vsemi na forumu! Kako smo si različni.
Ostalo pa na pikniku razrešit, seveda če bo.

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.21
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V pdf-ju je bilo tudi nekaj govora o Excel datoteki (kosovnica), nad katero so se nekateri forumaši pritožili, da jim je ne odpre, zato sem jo jaz (nisem član društva, prav tako nimam 3d printerja) dolpotegnil in jo pretvoril v Word dokument in se ne spomnim, da bi zaradi tega nastala kakšne svinjarija v temi. Spomnim se sicer, da je nekdo se nekaj pritoževal, da je na Mac OS oz. Linu OS ne more odpreti. Jaz se spomnim samo tega. Da bi nastala kaka svinjarija pa se ne spomnim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na hude obtožbe
Citiram:
Že prej me je okoli 3D printerja izsiljeval in zahteval od mene brezplačno storitve
sem napisal odgovor kronološko, tako, kot je vse skupaj potekalo :
-začelo se je tukaj, ko sem vprašal za shemo in dal predlog, da so vse pomembne stvari v prvem prispevku,
-sledi nekaj izmenjav mnenj na forumu,
-sledi izmenjava mnenj na ZS, kar je razvidno iz pdf-ja, ki ga je priložil BorisZ v prvem prispevku te teme,
-BorisZ zahteva naj mu vrnem prejeti material na njegov naslov in istočasno zagrozi, da ne bom dobil motorjev,
-ker sem kontroler že sestavil, nikakor to ne pride v poštev, zato mu odpišem japajade......Bodite pozorni na če-je, torej, če bi že vračal, potem....
-nato nekaj izmenjav okoli vloženega dela....,
-vse skupaj sva zaključila z mojim sporočilom (vsaj jaz, kajti vse nadaljna so letela takoj v smeti)

No, motorje sem dobil, čeprav je BorisZ naročil Mustiju, da jih meni ne da!
Pozabil pa je (ali pa ni vedel), da zadeve nisem plačeval jaz ampak drugi član foruma, ker na piknik nisem mogel priti, kar pomeni, če jih Musty ne bi dal meni, bi jih moral dati njemu!

Zaradi zgoraj omenjenih zapletov sem imel namen prodati vse skupaj in istočasno obvestiti tržno inšpekcijo,
saj od BorisaZ, kakor mi je znano, nihče ni dobil nikakršnega računa in je bilo njegovo poslovanje popolnoma netransparetno (z gotovino)!
Da se razumemo, me tudi ne moti tako poslovanje, če imamo vsi koristi od tega!
Po pogovoru s članom Društva, tega nisem storil, saj bi nakopal probleme Društvu samemu in tudi sam projekt 3Dp, zagotovo ne bi bil končan v tem času kot je bil
Glede na to, da je bilo vse plačano vnaprej, sprašujem, o kakšnem izsiljevanju za brezplačne storitve gre oz kaj sem od tebe zahteval, kar nisem plačal?

Dovolj bo, v glavnem, @BorisZ, storil si tisto, kar sem mislil storiti jaz, ko je do konflikta prišlo, tj. dal si se na pranger!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomlad je! Pejte babe lovit!

Danes sem letos prvič videl lastovke.

Ko dobim kako staro elektroniko v roke, sem srečen šele, ko najdem na njej kak uporaben kos, ki se ga splača "rešiti".
Kaj lahko rešimo iz te teme? O seveda lahko!

Tisti, ki ste omenjali piknik, in pa seveda tudi ostali, odprite temo "spomladanski piknik".

Zakaj novo temo? Zato, ker se v to ne da več pisati! :closed:

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group