www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pi - kompaktna verzija
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 9:54 pm    Naslov sporočila:  Pi - kompaktna verzija Odgovori s citatom

Tole se bo pa dalo uporabiti v bolj profi namene

http://www.engadget.com/2014/04/07/raspberry-pi-compute-module/?ncid=rss_truncated

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ze iscem konektorje

Samo je kriza ker nisem siguren a so za DDR 1 al DDR 2 ram-e.
Po moje da DDR 2. Bom vprasal na rPi.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
Jaz ze iscem konektorje

Samo je kriza ker nisem siguren a so za DDR 1 al DDR 2 ram-e.
Po moje da DDR 2. Bom vprasal na rPi.


This is all integrated on to a small 67.6x30mm board which fits into a standard DDR2 SODIMM connector (the same type of connector as used for laptop memory*)

povrsno prebral clanek na rPi.org

http://www.raspberrypi.org/raspberry-pi-compute-module-new-product/

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

reciklirali bomo konektorje z pokvarjenih prenosnikov Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bo verjetno kriza jih odlotat. tud z vrocim zrakom mi ponavadi zacne prej talit plastiko kot pa kak konektor odlotat.
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
bo verjetno kriza jih odlotat. tud z vrocim zrakom mi ponavadi zacne prej talit plastiko kot pa kak konektor odlotat.

Se da odlotat. Vzame pa kar nekaj časa. Ne vem, če se splača,...

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A naredimo eno Elektronik.si IO board za pi moule?

Zberemo predloge kaj bi kdo rabil od periferije in naredimo plate.
Velikost pico ITX formata. 100x72mm

USB hub in dober switch napajalnik sta verjetno obvezna.
Prav tako 2 konektorja za kameri.

Kaj pa na IO pine od SoC-a obesit?
SPI, I2C, LCD ...??

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Rihti
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Apr 2014 10:57
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Begunje na Gor.

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 11:26 am    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

Tole je pa res zanimivo! Applause
Ker se oglašam nekoliko pozno me zanima, če je projekt že kaj napredoval?
V rubriki "RPi in Fischertechnik" je en učitelj, ki bi RPi uporabljal za robotiko... mogoče ga tole utegne zanimati (me kar čudi, da ni podal svojega mnenja)... Ne vem pa v katero smer bi šli meni včasih manjka kak močnostni izhod, kak priključek za servomotorje in kak analogni vhod...

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na strani od rpija, je shema reaspberrya compact in razvojne plošče. Ampak je v eagle formatu.
Sem sicer imel namen do izida compact verzije spraviti shemo in dele osnovne razvojne plosce v Altium, pa si vsak potem dodaja stvari, ki bi jih potreboval.

Nekdo bi rad imel močnostne zadeve, nekdo bi si mogoče delal pamento hišo ali krmiljenje za centralno. Mene trenutno predvsem zanima stereo vision, ki bo možen z dvema vhodoma za kamere in koliko slikovne prepoznave se da realizirati na procesorju od RPija in vezava več RPijev skupaj, za pogon hibrida Acces point, NAS+DLNA, firewall in server v enem.

Skratka 100ljudi sto želja in 100 raspberriyev (najverjetneje minimalna količina, ki jo bo možnost naročiti ob izidu, da preprči možnost sestutja sitema. Za razmisliti o skupinskem nakupu $30/kom(@100kom).

Zato je mogoče boljše, da se objavi osnovno shemo. Predvsem zato, da ne bi kdo dal stvari pod kako od "copy left" licenc, ki preprečujejo uporabo v komercialne namene brez javne objave načrtov. Glede na različne zahteve, ki bi jih ljudje radi imeli in ker drugačna periferija zahteva drugačne spremembe kode na raspberryu v katero je lahko včasih vloženo precej časa bi bilo škoda, če nekdo razvija nek komercialni sistem, da ga potem ne sme tržit, če ne objavi svojega vezja in kode. Pa tudi, če je sistem razvit na elektornik.si plati.

Glede dobave konektorja pa: http://si.farnell.com/te-connectivity-amp/1473005-4/socket-ic-dimm-ddr2-1-8v-200way/dp/1095877

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 1:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:

Zato je mogoče boljše, da se objavi osnovno shemo.


Tu se strinjam, da se mogoče naredi samo tisto, kar je nujno potrebno za delovanje (napajanje, USB) ostalo si pa potem vsak sam dopolni po lastnih potrebah.

Univerzalen Pi pa tako ali tako že obstaja - A & B verzija.

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za vsak slučaj, da ostanejo sheme tukaj na forumu.
http://www.raspberrypi.org/raspberry-pi-compute-module-new-product/

Sem se pa malo zarekel v prejšnjem postu, eagle datoteke bodo na voljo, zaenkrat pa še niso.

Večji problem vidim v tem, da bo potrebno speljati skupinsko naročilo, če jih želimo imeti v doglednem času ali pa vzet 100kom. Pa zaenkrat še ni niti podatkov kako se bodo naročali, da bi se lahko ugotovilo ali se da preko društva in če je so pri društvu za. Ali je potrebno preko podjetja. V primeru, da bi šli preko podjetja je tudi vprašanje kako je z davkom. Meni sicer ne bi bil problem tega naročila zorganizirat ampak ne bi rad zaradi tega dobil drugo leto dohodnine od 3000$ prometa za plačat/pojasnjevat tega prometa.



RPI-CM-V1_1-SCHEMATIC.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  RPI-CM-V1_1-SCHEMATIC.pdf
 Velikost datoteke:  162.4 KB
 Downloadano:  28 krat


RPI-CMIO-V1_2-SCHEMATIC.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  RPI-CMIO-V1_2-SCHEMATIC.pdf
 Velikost datoteke:  128.36 KB
 Downloadano:  14 krat


_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Večji problem vidim v tem, da bo potrebno speljati skupinsko naročilo, če jih želimo imeti v doglednem času ali pa vzet 100kom. Pa zaenkrat še ni niti podatkov kako se bodo naročali, da bi se lahko ugotovilo ali se da preko društva in če je so pri društvu za. Ali je potrebno preko podjetja. V primeru, da bi šli preko podjetja je tudi vprašanje kako je z davkom. Meni sicer ne bi bil problem tega naročila zorganizirat ampak ne bi rad zaradi tega dobil drugo leto dohodnine od 3000$ prometa za plačat/pojasnjevat tega prometa.

Zato pa imamo društvo. Če se najde še nekdo, ki bo to znal pametno peljati, da zadeva potem ne razpade v pohlepu nekaterih, ki jim nikoli ni dovolj, potem sem jaz absolutno ZA.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2014 12:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Dorijan je napisal/a:
Večji problem vidim v tem, da bo potrebno speljati skupinsko naročilo, če jih želimo imeti v doglednem času ali pa vzet 100kom. Pa zaenkrat še ni niti podatkov kako se bodo naročali, da bi se lahko ugotovilo ali se da preko društva in če je so pri društvu za. Ali je potrebno preko podjetja. V primeru, da bi šli preko podjetja je tudi vprašanje kako je z davkom. Meni sicer ne bi bil problem tega naročila zorganizirat ampak ne bi rad zaradi tega dobil drugo leto dohodnine od 3000$ prometa za plačat/pojasnjevat tega prometa.

Zato pa imamo društvo. Če se najde še nekdo, ki bo to znal pametno peljati, da zadeva potem ne razpade v pohlepu nekaterih, ki jim nikoli ni dovolj, potem sem jaz absolutno ZA.
Potem se javim, da speljem skupinsko nabavo in pošiljanje ipd.(upam da čim manj pod ipd. kategorijo), ko bodo enkrat podatki za naročilo znani in če bo interesentov za 100kom. Zaenkrat je njihova najbolj relevantna informacija "sometimes in june".
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno ne bo potrebo po skupinski nabavi, ker so predvčerajšnjim vrgli ven razvojni komplet. Je pa cena zanj nad pričakovanji.
http://si.farnell.com/raspberry-pi/rpi-compute-dev-kit/raspberry-pi-compute-module-dev/dp/2427123

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2014 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Očitno ne bo potrebo po skupinski nabavi, ker so predvčerajšnjim vrgli ven razvojni komplet. Je pa cena zanj nad pričakovanji.
http://si.farnell.com/raspberry-pi/rpi-compute-dev-kit/raspberry-pi-compute-module-dev/dp/2427123


Jaz sem vseeno za to da naredimo svoj board. Ko se bo dalo dobiti module brez razvojne plosce bo cena primerljiva s trenutnim rPi B.

pismo nVidia Tegra K1 dev board me je prisel 200€. Pa ima procesor 4 jedra in gforce grafiko Rolling Eyes

10x10cm 2 slojna plata pri 100 komadih pride 2.5$/plato pri kitajcih
10x15cm pa 3$/kom
10x10cm 4 slojna 3$/kom
10x15cm 4 slojna 4$/kom

4slojne v primeru da se odlocimo za USB hub na razvojni plosci

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group