www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izšla je nova številka revije, NR 25
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je pač zato, ker je ta revija večja od dosedanjih. Podobno kot smo včasih imeli probleme (no nekje so še vedno) pri pošiljanju priponk preko maila, kjer so bile omejitve kakih 20 ali 25 M in si potem moral deliti na raznorazne načine.
Ne vem, kako bi še drugače razdelil datoteko na dva dela...če bi uporabil rar, bi bilo še večje sr*anje, po moje, saj ni tako razširjen kot zip.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.41
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej, revijo sem odprl (mimogrede, tvoj članek je pritegnil največ mojega zanimanja Mr. Green ) in to je to. Over & out.
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, dodatno testiranje je pokazalo da je za uspešno odpiranje s 7zip kot kaže kriva prisotnost winrar programa, čeprav ni videti, da ga 7zip uporablja.... Namreč, po odstranitvi winrar-a 7zip ne zna več razpakirat. Torej se sicer posipam s pepelom, ampak obenem pa še enkrat poudarjam da tak neuporaben program pri meni s svetlobno hitrostjo leti s PCja dol in v nepreklicno pozabo. Namreč, ne morem za nek program reči, da je fino, oh in sploh, če polovico stvari ne zna...
Glede mojega članka: hvala za kompliment!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na žalost je originalni zip, ki je integriran že v operacijski sistem, res stari zip in tudi ne zna delati z deljenimi arhivi.

Jaz uporabljam IZArc že skoraj od njegovega rojstva in še nisem bil razočaran.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
saso
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Mar 2004 10:16
Prispevkov: 510
Aktiv.: 2.29
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Total Commander odpre vse.
SUMATRA PDF pa enako nima nobenih težav z odpiranjem PDF-a in slik v njem....

_________________
LP
Sašo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slik že, slik...pa lahko rotiraš 3D slike? Foxit jih ne zna...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.71

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mad Jaz sem obupal.
Ko sem hotel sneti drug predlagan (de)arhiver, sem fasal virus. Zdaj sem direkno povezan z zvočnikom na net. Kaj vse se spomnijo Brick wall
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.20
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

blay44 je napisal/a:
Mad Jaz sem obupal.
Ko sem hotel sneti drug predlagan (de)arhiver, sem fasal virus. Zdaj sem direkno povezan z zvočnikom na net. Kaj vse se spomnijo Brick wall
LP


To zgleda tako, da se iz zvočnika pojavlja neko čudno piskanje, ki spreminja glasnost?

Nekaj podobnega sem fasal tudi jaz, a sem s program Antimalware ta virus odstranil.

Ta čas, ko je program vohal se pa zvočnike pač izključil.

Se opravičujem za offtopic.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tri strani jokanja o tem, kako razpakirat zip v več delih? Resno? Rolling Eyes
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

7zip zna čisto lepo delati z deljenimi datotekami, samo kliknit je treba na .zip in ne na .z01. V tem primeru mu ne gre razpakiranje, v primeru uporabe razsekanih datotek iz spleta (iz torrentov itd.) pa dela čisto normalno. Očitno je nekaj nepodprtega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izdajatelj revije je Društvo elektronkov Slovenije (Ne bilo kdo).
Revija ima ISSN številko, torej je mednarodno registrirana. V registraciji je tudi navedeno kje je dostopna.

Izdajatelj definira način dostopnosti (ravno tako kot pri ostalih revijah in knjigah, ki se recimo tiskajo. Ne prodajajo jih recimo v pekarnah).
Pod način dostopnosti šteje tudi cena. Za revijo vam ni potrebno plačati ničesar. Potrebno je le znanje uporabe nekaj programske opreme. Zaradi zadovoljitve vaše lenobe, da bi se tega naučili, ne bomo spremenili načina izdajanja revije. Preprosto zato ne, ker tako lenih bralcev, ki kljub vsemu do sedaj povedanemu, ne uspejo priti do revije, ne potrebujemo.

Če kdo misli drugače ima kar nekaj možnosti, da to realizira:
- napiše naj predlog, pritožbo ,.. karkoli na UO Društva elektronikov Slovenije.
- naredi naj svojo revijo, pa jo izdaja.
- ....

Objavljanje revije na drugih mestih, kot na tem forumu, bomo kazensko preganjali.

Jamranje o tem kako so avtorji oškodovani, pa o tem kaj se jim hudega dogaja, pa o čistem vinu in podobno na moj ZS bom smatral za nadlegovanje in temu primerno reagiral.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.65
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi jaz imam problem z razpakiranjem ..... po dolgem času se prvič ubadam z raz-ZIPanjem.....
Sad

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bonus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 22:50
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Winzip 8 zadevo odpre, morata pa imeti obe datoteki isto ime in morata biti shranjeni v ločenih mapah. Ko odpre prvi zip, pojamra kje je druga datoteka, navedeš njeno lokacijo in to je to. Winzip je še zmeraj zakon.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forest70
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2008 1:00
Prispevkov: 588
Aktiv.: 3.07
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem je v Win 7 ker ko hočeš pobrat drugo dateko .z01 jo preimenuje v zip ..... pol pa ne gre
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 22:50
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi drugo možnost- spravi obe datoteki v isto mapo, datoteko elektronik-25(1).zip preimenuj v elektronik-25.z01. To bi Winzip moral odpreti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group