www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izšla je nova številka revije, NR 25
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

forest70 je napisal/a:
Problem je v Win 7 ker ko hočeš pobrat drugo dateko .z01 jo preimenuje v zip ..... pol pa ne gre

Hm..sam od sebe zagotovo ne. S katerim brskalnikom pa pobiraš dol to? Te vpraša kam shraniti in se takrat doda končnica? Ko sem jaz (tudi na sedmici) vlekel dol to, mi je končniča lepo ostala na z01. Uporabljen je bil zadnji IE, nastavljeno pa je tako da nič ne sprašuje, kam shraniti ampak gre vse v privzeto mapo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Štiri strani mlatenja prazne slame. Samo zato, ker je problem počakati toliko, da se popravi omejitev velikosti pripone na strežniku.

Dejstvo je, da je zadeva popakirana z neko eksotiko, ki je privzeti "dandanašnji" programi ne znajo pravilno prežvečit. VolkD predlagam, da zamenjaš priponko s tako, ki jo bo šlo odpreti brez instalacij dodatnega komercialnega SW. Omejitev velikosti pripone sem popravil.

Glede 3D slik v reviji ... uporabljam foxit, ki se mu zaenkrat ne mislim odpovedati na račun "urejenega adobe readerja". Nekako nisem pristaš svinjanja PC-ja z vso kramo, ki bi jo mogoče občasno rabil. Pa še nekaj je ... če sem nekaj zabrisal dol, ker mi je svoj čas delalo težave, tega načeloma ponovno ne vlečem nazaj. Ne glede na to, kako super-duper naj bi bilo v trenutni verziji "96.313.5947".

... moje mnenje ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.85
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 12:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Dejstvo je, da je zadeva popakirana z neko eksotiko, ki je privzeti "dandanašnji" programi ne znajo pravilno prežvečit.

Omenjena exotika je winrar, ki ni ravno exitičen program.
Adobe je tisti, ki je na svet spravil dokumente v pdf obliki. Od samega začetka, torej prvi program za pregledovanje pdf-jev, je adobe reader.

Čas čakanja, je pa večkrat precej nedefinirana zadeva. Vse povsod.
Na prevode moram čakat, potem treba čakat na lektoriranje,... navsezadnje moram ponovno napisat uvodnik, ker so dogodki, ki so omenjeni v njem prehiteli revijo in jih je treba napisati v pretekliku, čeprav so bili v prvi verziji v prihodniku.

Vsako čakanje pomeni, da moram stvar spustiti z rok in se je lotiti ponovno, kar vzame dodaten čas.

In potem se pač naveličam čakati,... in izberem popolnoma standardne in nekomercialne rešitve.

Verjetno bo napaka v tem, da sploh nekaj počnem.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Ned Maj 25, 2014 9:07 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 7:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Revija je krasna Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 9:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, se strinjam z Darkotom: winrar ni nobena eksotika, ampak program, ki je ranga winzip po poznanosti in uporabnosti. Problem se pojavi ker sta winzip in winrar plačljiva, ljudje pa se pač poslužujejo FREE variant. In včasih je free samo toliko dober, kolikor ga plačaš. Saj jaz tudi uporabljam kar nekaj free programov in sem zadovoljen z njimi...do neke mere...recimo (kot sem že omenil) dolgo sem uporabljal Foxit. In doker nismo prišli do 3D slik, sploh nisem vedel da tega ne podpira. IN ko pridem do neke zadeve, ki mi ni všče, leti dol s PCja. In če je za drugi program treba plačat (v mejah normale), pač plačam. Seveda ne brez intenzivnega testiranja pred nakupom (pa naj bo to demo ali travniška verzija).

BTW..če je bila popravljena omejitev datoteke, bi lahko zamenjali pdf, da bo mir. (Saj frenk je že naložil celotno revijo, a je pristala v smeteh??? )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.85
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Problem se pojavi ker sta winzip in winrar plačljiva, ljudje pa se pač poslužujejo FREE variant.
Jaz uporabljam winrar, ki je free, le malo teži včasih...
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ApplauseApplauseApplause Za nov odličen izvod!

VolkD je napisal/a:
Omenjena exotika je winrar, ki ni ravno exitičen program.

Lahko zaupaš točno katera verzija winrar-a?
Se mi je tudi po zeeelo dolgem času zgodilo, da 7-zip(tudi 9.32 alpha x64) ne prebavi zip-a.

Za tiste, ki vam mogoče še ni uspelo in nočete nove "navlake". Kot je že napisal saso,
Legendarni Total Commander prebavi brez težav.
(to pa je tako uporabno orodje, da ga mora imet vsak na svojem USB ključku za nujne primere Wink )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.85
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno imam trial verzijo 5.10. Prej ne vem kaj je bilo, ker sem jo ravno včeraj prekril z novo. Mislim, da je bila 4.1 beta. Če bi hotel v nakup bi to prišlo cca 23€.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.90
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni 40 dnevna verzija dela že 2 leti, edino, kar je napiše, da je licenca potekla ampak dam križec in dela normalno... Wink

Imam pa WinRAR x64 3.93.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Vinkel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 15 Maj 2008 16:55
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse pohvale za revijo, sem jo prebral na dušek, še posebaj članek o prvih korakih RF, četudi nisem v radioamaterskih vodah! Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Total Commander je itak multipraktik za obračanje datotek. Ko se ga navadiš niti explorerja ne rabiš več Smile
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je. Tega programa niti nisem omenjal, ker mi je postalo nekako logično, da je njegova prisotnost pač obvezna....ga imam še iz časov, ko je bil še Windows commander. Tudi ta program je sicer plačljiv, a je edina stvar pri demo verziji da ob vsakem zagonu prikaže tri gumbe in na enega moraš kliknit. (jaz imam sicer licenco)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 26, 2014 4:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krampus je napisal/a:
IZArc odpre vse, kar je stisnjenega Dancing


Ta spletna stran ni vredna zaupanja:

http://www.elektronik.si/phpBB2/album_page.php?pic_id=4498

http://www.elektronik.si/phpBB2/album_page.php?pic_id=4499
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53MV
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Mar 2010 23:55
Prispevkov: 803
Aktiv.: 4.68
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 26, 2014 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo Vsem,
tudi jaz imam težave z Darkotovo novotarijo.

Vgrajeni ZIP v WinXP tega ne zna odpreti.

Vgrajeni ZIP v Win7 stvar odpre in zna izluščiti nekatere fajle
vključno z megalomanskim pdfjem. Žal ne pridem do vsega,
nekaterih fajlov noče izluščiti.

7zip zvito pokliče zip iz Win7 in ne prevzame odgovornosti.

Sem pristaš Foxita in na mojem računalniku ostaja Foxit glavni
pregledovalnik pdfjev, ker je hitrejši in prijaznejši od najnovejšega
Akrobata. Vsaj za tiste naloge, ki jih jaz potrebujem, čas je zlato!
Saj še vedno lahko dam "open with", da vidim cigumigu v Akrobatu,
česar Foxit pač ne zna.

Vsak dan pregledam goro pdfjev in vrtečih cigumigu do danes nisem
videl, ker tega proizvajalci čipovja niti drugi tehničarji ne uporabljajo.
Mogoče imajo tehten razlog, zakaj tako?

Mojo spletno stran: http://www.s5tech.net/s53mv/ skušam držati čimbolj
enostavno. Na kašči imam star računalnik z Win99, starim IE, starim
Netscape, staro Opero. Če se tudi tam odpre kaj pametnega, potem je ok
za objavo. In seveda brezpogojno združljivost z W3C validatorjem.

Brez čudne programske opreme kakšenkrat ne gre. Kako objaviti skrekano
galaksijo? Na neobjavljen direktorij: http://www.s5tech.net/s53mv/sw/
Krek za PCAD2001 je že tako star, da ga protivirusni programi ne javljajo
več. Verjetno jim lastniki programa nič več ne plačujejo. Glej čudo, ta
megalomanija je na istem strežniku, kamor Darko ne more naložiti pdfja?

Pdf sam je v svoji notranjosti zelo dobro komprimiran, da zunanji zip ne
stisne več ničesar. Zakaj potem z vsako številko revije nov program
za stiskanje, nimam pojma? Niti pdfji niso med sabo enaki: nekateri so
kodirani enostavno, drugi silno komplicirano. Jaz se skušam držati
enostavnih, ker je vsa komplikacija samo zguba časa na drugem koncu.

Lenoba dela svoje. Krik in vik okoli NBP, jaz pa se trudim nakladati
novotarije na: http://www.s5tech.net/s53mv/nbp/new.html

Za moje študente sem še sam len. Sploh ne pripravljam spletne strani, pač
pa jim kot navodila za vaje kar naložim moje delovne direktorije:
http://antena.fe.uni-lj.si/literatura/VajeOK/
http://antena.fe.uni-lj.si/literatura/VajeVT/
Tu lahko z navadnim spletnim brskalnikom najdete tudi pdfje, ki so vam v
zadnji šifririani inačici časopisa ostale skrite. Ampak brskajte sami, kje je kaj!

73, Matjaž
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 71 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group