www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

RaspberryPI B CARPC
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ena2tri
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Jun 2014 8:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 9:11 am    Naslov sporočila:  RaspberryPI B CARPC Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

V kratkem imam na osnovi RaspberryPI-ja naredit CARPC za v avtu, vendar imam pred tem se nekaj vprasanj Smile

Skratka dva dni nazaj sem iz Nemcije dobil posiljko z malino, kar mi bo osnova za PC, sedaj pa rabim se primeren touchscreen. Ce se bo le dalo imam namen "oskubit" oz. predelat star 2din radio, se pravi da dol in iz njega poberem cim vec stvari kolikor se jih le da in nato v ohisje vstavim Raspberry-a z vso instalacijo.

Na prvo stran bi dal 7" inch touchscreen, ampak ne vem katerega naj izberem. Nekaj sem bral da se splaca kupit TC na HDMI priklop ker VGA priklopi dosti bolj bremeni malino in rada crkne + tega da je preko VGA vhoda slika precej slabsa.

Druga stvar pa bi bila tudi opcija priklopa vzvratne kamere ter seveda avtomatskega preklop ko gre avto v vzvratno prestavo, kako je z tem.

Resolucija 800* 480p naj bi bila zadosti ali naj gledam kaj vec?

Zaenkrat je to to Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiByte
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Mar 2011 17:01
Prispevkov: 312
Aktiv.: 1.97
Kraj: Sv. Trojica v Slov. g.

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 9:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem no če se to splača za redno uporabo potem, saj bo cena te naprave na koncu precej večja od nakupa novega radija Sad

Samo RPi in zaslon bosta čez 100€ kje pa je še ojačevalec, prav tako je potrebno narediti nek "pameten" napajalnik, ker dvomim da boš ročno izklapljal pred izhodom iz avtomobila Smile da GPS-a in ostalih komponent niti ne omenjam Smile

P.S. Gre pa za zanimivo zadevo Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ena2tri
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Jun 2014 8:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kompleten RPi me je prisel z hisnim napajalnikom/SD kartico/ohisjem ter postnino za manj kot 50€. LCD mislim nabavit v vsakem primeru, ce ne drugega ga bom uporabljal v hisi za RPi-ja ali pa kje drugje. Malina + TS racunam da me bosta prisla cca. 150eur, upam tako.

Zvok bo sel iz RPi-ja preko AUX kabla na CDA 9886, od tam naprej pa na ojacevalce tako da to ni problem, sedaj se gre samo za izdelavo CARPC-ja in elektro instalacijo.

RPi se lahko napaja iz avto vticnice saj B model potrebuje 1A (hisni napajalnik ima 1,2A), za touchscreen pa mislim da je pravtako podobno seprav je za napajanje priskrbljeno Eh?


Nazadnje urejal/a ena2tri Ned Jun 08, 2014 4:56 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj podobnega temu bi moral dobit/naredit. link
Problem je kakšen softwer boš izbral, za multimedio je verjetno najbolje kakšen openelec ali xbmc. Ne vem pa kako implemetiraš noter gps in podobne zadevščine, ker se nisem ukvarjal s tem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ena2tri
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Jun 2014 8:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja tako je, saj nekaj takega imam v mislih, vendar bom probal cim ceneje priti cez. Kot sem rekel ohisje bi poizkusil dobiti oz. predelati en star 2din radio, notri pa nametat vso instalacijo + RPi-ja, spredaj pa pac nekako montirat 7" inch ts in se kasneje verjetno malce poigrat z poliestrom ce ne bo drugega.

Skratka kater LCD TS izbrat? Kaksne izskusnje/predlogi? TOLE? Kaj pomeni opcija 2AV? Na kaksen nacin kamera za vzvratno voznjo preklopi da zacne delovati?


Nazadnje urejal/a ena2tri Ned Jun 08, 2014 4:56 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SiByte je napisal/a:
Ne vem no če se to splača za redno uporabo potem, saj bo cena te naprave na koncu precej večja od nakupa novega radija Sad..........
Definitivno, je pa veselje, ni kaj!
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ena2tri
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Jun 2014 8:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Splaca se v vsakem primeru ne vlagat v avto to logicno, samo je pa hobi to, vsak hobi nanese stroske tako da... Smile

Gre se mi predvsem za to da naredim nekaj svojega, lahko se takoj sprehodim v trgovino ter vrzem 700€ za 2din avtoradio in je zadeva resena, sicer fiksna stvar brez nadgradenj, dela super samo to ni to Very Happy

Pobesneli za software se ne vem tocno kaj bom dal gor, tako dalec se nisem prisel, najprej je treba zadevo fizicno skupaj sestavit, OS-e lahko potem menjam kot "gate" ker je itaq vse na SD kartici in se zamenja v par minutah.

Gre se mi za to da sedaj poleti bo malce vec casa in bi se lotil takega projekta, upajmo da mi rata Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ena2tri je napisal/a:
Gre se mi predvsem za to da naredim nekaj svojega, lahko se takoj sprehodim v trgovino ter vrzem 700€ za 2din avtoradio in je zadeva resena, sicer fiksna stvar brez nadgradenj, dela super samo to ni to Very Happy ........
To ravno ne drži vode, niti cena niti nadgradnje.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ena2tri
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Jun 2014 8:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V primerjavi z tem cesar se lotevam jaz je zadeva cenovno precej ugodnejsa se ti ne zdi? Smile

Btw predlogi za TS LCD? Rolling Eyes


Nazadnje urejal/a ena2tri Ned Jun 08, 2014 4:55 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.92
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tu imaš kup 7" LCDjev Wink link
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
ena2tri
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Jun 2014 8:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Teli LCD-ji so za mulce da jim nastimas da zadaj gledajo risanke med voznjo... Wink

Jaz sem imel v mislih kaj TAKEGA



Je to vredu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ena2tri
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Jun 2014 8:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2014 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko priblizno porabi malina v mirovanju ce bi mi naprimer ves cas laufala v avtomobilu, na kontakt avta pa bi recimo obesil LCD da se mi prizge takrat ko dam kontak?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japina
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2011 15:30
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.58
Kraj: Šentrupert na Dolenjskem

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2014 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za GPS modul ne vidim problemov - nisem ravno iskal po internetu, ampak preko GPIO porta lahko priključiš kar želiš.

Potem je pa tu tudi USB priključek in Linux kot OS.

Edina stvar na katero ne pozabi je, da lahko na USB priklopiš max. 500 mA naenkrat in da če boš priklapljal dve porabnika stvar ne bo delovala - razen seveda če ne uporabiš USB delilnika z lastnim napajanjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trunek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2015 18:43
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.15

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 5:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.17
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group