www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomoč- frekvenčni multipleks

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
praznik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Okt 2008 8:13
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2014 11:51 pm    Naslov sporočila:  Pomoč- frekvenčni multipleks Odgovori s citatom

Imam nalogo iz frekvenčnega multipleksa in sicer je en kanal velik 5 kHz, zraven pa ima še vmesni kanal 1 k Hz, koliko je celotna pasovna širina takega multipleksa za 5 kanalov?

Tole se mi ne sanja, po kmečki logiki sem seštel 5*6 ampak to bi bilo preenostavno.

Pa če mogoče kdo ve še tole: C/A kodiranje pri Inmarsat satelitu, začetna sinhronizacija je 1ms, celotna pa 7 min. 32 krat pregleda vse možne kombinacije. Koliko je sinhornizacije za 6 kanalov?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 1:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, med tvojima dvema prispevkoma (prvi je itak samo smetenje) je minilo približno pet in pol let. d'oh! Zatorej predvidevam, da se ti ne mudi ravno zelo. Shame on you Če počakaš še dvakrat toliko (11 let), postavil si namreč dve vprašanji, boš mogoče celo dobil odgovor. Whistle
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 1:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, mogoče ti bo pa odgovoril član S53MV? Think [/url]
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
praznik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Okt 2008 8:13
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK povprašal sem če mi pač lahko kdo pomaga.Na forumu pač nisem aktiven, ker se mi je zataknilo pač pri eni nalogi ki je vezana na elektrotehniko sem se obrnil tukaj... Nevem kaj je poanta tvojega posta, novi člani oz. Neaktivni nimajo kaj pisat po forumi (tako sem jaz razbral).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če je tole iz "Prenosne elektronike" oz. "Komunikacijskih tehnologij", ti bo lahko pomagal samo eden boljših sošolcev ali pa kar predavatelj
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

praznik je napisal/a:
Nevem kaj je poanta tvojega posta, novi člani oz. Neaktivni nimajo kaj pisat po forumi (tako sem jaz razbral).


Forum deluje po principu "Daj - dam". In ti v skoraj šestih letih nisi dal popolnoma nič uporabnega. Sedaj pa pričakuješ, da se bodo odgovori kar vsuli?
Previdevam, da se odgovori na tvoja vprašanja najdejo v študijski literaturi oziroma, da je o tem bilo govora na predavanjih. In ti najbrž nisi imel časa obiskovati in poslušati predavanj, sploh pa nimaš časa predelati literaturo. Itak je najbolje če take stvari namesto tebe naredi kdo drug, kajneda?
Škoda, ker na forumu ni več člana z nickom "Sokrat". Gotovo bi od njega slišal kakšno o leni debeli riti!

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.44
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj res zakaj Sokrata ni več? smo se mu kaj zamerili?
_________________
In brake we trust...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
praznik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Okt 2008 8:13
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2014 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem našel nikjer v literaturi niti na spletu zato sem se obrnil sem. To mi je vedno zadnja opcija, če bi bil len potem bi imel takih prošenj malo morje, tako pa je to to. Hvala vseeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group